Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha párotok gyereke hozzátok költözik?

Figyelt kérdés
Párom gyereke 18 évesen hozzánk akar költözni. Anyagilag is húzós, de nyilván azt megoldja valahogy az ember. Inkább az a fura, hogy nyilván mint nő, én lennék vele többet otthon, nekem kell mosni, főzni, takarítani rá, apukának meg csak jó fejnek lenni vele. De félreértés ne essék, nekem alapvetően nincs gondom a gyerekével. Egy normális hangvételű "vitát" indítanék arról, miért olyan egyértelmű, hogy a mostoha is ujjongjon, hogy odaköltözik a párja gyereke, holott apuka nem is foglalkozik vele különösebben? Láttam már hasonló kérdéseket, mindig az van hangoztatva, hogy a gyereke és kész. Ennél kicsit messzenőbb gondolatokat várok. :D És bármilyen más, mégis hasonló helyzetről, vagy fordított helyzetről is szívesen meghallgatnám a véleményeteket.

2021. ápr. 17. 23:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
100%

De mit mond, mitől kell menteni a gyereket? Nem egy kisgyerekről van szó, hanem egy felnottrol, hiszen 18 éves. Mit mond, mi a probléma otthon?

Azt lehetne még esetleg, hogy x hét/hónap "próbaidő". Pl ott tölti nálatok a teljes nyariszunetet és akkor majd látjátok, hogy megy ez. Egy-két hétig megy az, hogy megjátssza magát, de hosszabb távon nem.

A határidőt meg nem úgy értettem, hogy ki kell dobni. Nyilván nem kell kidobni, ha önhibáján kívül nem tud elköltözni. De pl az a határidő, hogy 5 ev múlva költözik, amikor az egyetemet befejezte és egy éve már dolgozik. Ez esetben ha baxik dolgozni, már csomagolhat is. Ha láthatóan keresi a munkát, de nem jön össze, akkor persze maradhat.

2021. ápr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
89%

28# vagyok.


"hogy mivel apuka enyhén szólva nem szívleli az exet, inkább a gyerek alá adta a lovat anyuka ellen, ha a gyerek panaszkodott rá. "

Kedves kerdezo! Nem akarlak megserteni, mi a bubanatos fenet akarsz te egy olyan embertol , aki ugy viselkedik , sot rosszabbul , mint egy gyerek. Ahogy fent leirtad , o jofejkedik, megmenti a gyereket, mikozben arra sem kepes , hogy atgondolja ez mivel jar. Azert lesz ez neked borzaszto teher mert apuka nem a tarsad ,partnered ( ezert tettem idezojelbe , hogy parod ) mert o leakarja gyozni az exet, bosszut akar allni . Te pedig ott maradsz 2 gyerekkel! Jo tudom , besegit a hazimunkaba, de a gyereknevelesrol fogalma sincs. Es nem is erdekli . O nem a parod hanem egy durcas tinifiu!

2021. ápr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, tényleg az. Roppant infantilis férfi, akinek a -bocs, de - hülyesége a gyerek neveletlenségén és együttműködésre képtelen hozzáállásában képeződik le, amely a végén rajtad csapódik. Ez nagyon nem szerencsés kombináció. A közössel is így lenne egyébként, tapasztalatom szerint. :/


Nos, ha ezek kőbe vésett dolgok (a nagy gyerek jön és kész, bizonytalan időre, azzal a hozzáállással, amilyen jelenleg) és te együtt akarsz maradni ezzel a férfival és közös jövőt tervezel, benne közös gyerekkel, én nagy hangsúlyt helyeznék arra, hogy _magamat_ tehermentesítsem, és a mentális állóképességem és a lelki egyensúlyom megmaradjon, mert ha én állok a tápláléklánc alján, akkor óhatatlanul borulni fog minden, ha én egyszer megrogyok és kilépek belőle.

Ezért fontolóra venném a nagyobb lakást / házat, heti x alkalommal rendelt étel volna, és heti 1x hívnék segítséget a takarításhoz (baba mellé meg egy trehány , nyegle inkabb kamasz,mint felnőtt mellé meg az alig jelenlevő apja mellé nem fog ártani). Igen, ez pénz, és nem is kevés. Vagyis vagy te és a párod fogtok még többet dolgozni és még kevesebbet együtt lenni, vagy ez az egész mikroközösség egy kuktává változik majd, ahol előbb-utóbb eltömődik a szelep és robbanni FOG.

Nem irigyellek, és baromi könnyű kívülről meg utólag okoskodni, ezt tudom. Remélem, sikerül valamilyen közös tervet alkotnotok erre a helyzetre, mert a 'majd megoldjuk valahogy', az nem egy nyerő stratégia :/

2021. ápr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
72%

"Szóval nem értem a panaszkodást."


Akkor segítek, jó? Az a "panaszkodás" tárgya, hogy nem az ő kölyke. És ha akart volna, akkor szült volna magának.

Ja, és kár azzal jönni, hogy már egy lényegében felnőtt ember. Ki akar egy kvázi idegen felnőtt emberrel együtt élni tartósan?

Könnyű a máséval verni a csalánt, és osztani az észt.

2021. ápr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, nem irigyellek. Ha az enyém lenne a lakás, azt mondanám, hogy nem jöhet.

Ha kettőnk nevén lenne, akkor pedig a válást választanám. Aztán majd abba, amit a mostani lakás feléért kap, odaveheti a felnőtt gyerekét, és vállalhat vele életközösséget, de nélkülem.

De ez én vagyok, a férjemen kívül senkivel nem élnék egy élettérben.

2021. ápr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
56%
Az apát választás elé állítanám. Vagy kivesz egy albérletet a felnőtt fiának, és abban támogatja anyagilag, vagy elhagyom, mivel ha a lakli odaköltözik, én nem szülhetek saját gyereket, hely és odafigyelés híján. ha pedig nem lehet saját gyerekem az ő lakli gyereke miatt, akkor nem maradnék vele.
2021. ápr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
A sarkadra kell állnod és előadnod az igényeidet, mert különben olyan nehéz időszak elé nézel, hogy idegroncs leszel, mire jönne a közös gyerek. Ha tartósan odaköltözik a kamasz, akkor nagyon komoly szabályokat kell rögtön az elején bevezetni, vagy költözhet vissza anyához. Tudatosítanod kell a párodban, hogy nem működik az, hogy a te rovásodra lesz jófej. Úgy látom, neked az okozza a legnagyobb nehézséget, hogy ezt megmondd valahogy a párodnak, de muszáj lesz. Kezdd valami pozitívummal, pl. hogy tisztában vagy vele, hogy mennyire nehéz Lajoskának, meg persze az ő gyereke, családtag, DE:... és elkezded felsorolni, hogy nem várható el tőled, hogy külön főzz, egy plusz felnőtt után takaríts, elrámolj, wc-t pucolj, elviseld esetleg a vele érkező vendégeket:barátokat, barátnőket, stb. Írd össze, hogy milyen szabályokat szeretnél, és a gyerek csak ezen feltételek elfogadásával jöhet. A másik meg: ha tovább tanul, akkor menjen koliba, albérletbe (ennek a fizetésébe az anyával közösen besegíthettek). Egy továbbtanuló felnőtt gyereknek már a társai szemében is ciki otthon lakni, és ha jön majd a kistestvér, akkor ő sem tud majd nyugodtan tanulni. Úgyhogy maradjon, amíg leérettségizik, plusz a rákövetkező nyári szünet, aztán kezdjen el önállósodni. Az meg, hogyha megtanul maga után elrámolni meg visszanézni, hogy milyen állapotban hagyta a wc-t, egy nagy plusz lesz majd, ha lakótársakkal lakik együtt, ezt meg kell szoknia és tanulnia.
2021. ápr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
74%
Egyszer csak majd bejelenti a párod, hogy anyukája azt mondta, ő is hozzátok költözik, mert rosszul jön ki a férjével, és anya csak egy van, szóval jöhet.
2021. ápr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
67%
Mondjuk a srác nem is kell hozzátok költözzön, elég, ha minden reggel megjelenik, nálatok eszik egész nap, és csak éjjel megy haza, máris ugyanott vagytok, és "nem él veletek".
2021. ápr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
64%
Miért kéne nálatok laknia egy nagykorú férfinak, ha van rendes helye az anyjánál? MIÉRT???
2021. ápr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!