Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha párotok gyereke hozzátok költözik?

Figyelt kérdés
Párom gyereke 18 évesen hozzánk akar költözni. Anyagilag is húzós, de nyilván azt megoldja valahogy az ember. Inkább az a fura, hogy nyilván mint nő, én lennék vele többet otthon, nekem kell mosni, főzni, takarítani rá, apukának meg csak jó fejnek lenni vele. De félreértés ne essék, nekem alapvetően nincs gondom a gyerekével. Egy normális hangvételű "vitát" indítanék arról, miért olyan egyértelmű, hogy a mostoha is ujjongjon, hogy odaköltözik a párja gyereke, holott apuka nem is foglalkozik vele különösebben? Láttam már hasonló kérdéseket, mindig az van hangoztatva, hogy a gyereke és kész. Ennél kicsit messzenőbb gondolatokat várok. :D És bármilyen más, mégis hasonló helyzetről, vagy fordított helyzetről is szívesen meghallgatnám a véleményeteket.

2021. ápr. 17. 23:08
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 A kérdező kommentje:

Az ilyen tudtad, hogy gyereke van stb. szövegek feleslegesek, mert próbáltam is éreztetni, hogy nincs ezzel gondom. :)

A mosás-főzés-takarítást azért írtam, mert nem valami önálló, attól, hogy 18 éves, még nem lesz hirtelen felnőtt, ha eddig se volt olyan a hozzáállása, hogy lehessen látni a fejlődést. Főzni nem tud (nem is akar), de legalább jó válogatós, úgyhogy plusz főzést jelent, nem csak plusz 2 csirkecombot. A takarítás sem az erőssége (sőt nem is láttam még csak maga után se még csak mosogatni se), mentem be utána úgy a wc-re például, hogy ki is fordultam. És ha nálunk van, és hazamegy, mindent szana széjjel hagy. Nem mondom, hogy ezek csak az ő hibája, mert én nem mindig "merek" már szólni, mert akkor persze "basztatom", apuka meg ráhagyja. Otthon nem tudom milyen nevelést kap. Most akkor nekem kéne nekiállni nevelni? Lássuk be, erre ő nem lesz nyitott, akkor én csak nyeljek be mindent. De én még így is nyitott vagyok! Ezeket csak azétt írom, mert bár legtöbben pozitívan tudtok hozzállni a kérdéshez, vannak akik csak azt akarják látni, hogy itt egy gonosz mostoha.

#20-as, válaszolva a kérdéseidre: azért akar hozzánk költözni, mert anyukával sok a vita, apukánál biztos nyaralásra számít. A mi kapcsolatunk normális, se hú de jónak nem mondanám, se rossznak, el vagyunk egymás mellett. Apukával nem sok az interakció, velem többet van, mikor itt van, mert nekem szabad a hétvégém, apuka szombatonként is dolgozik. Ha szünet miatt jött, én vettem ki szabit (az anyagiak miatt így érte meg jobban), így akkor is nekem volt rá gondom. Bizonytalan időre költözne, ami az ő esetében szerintem éveket tesz ki, főleg, ha tovább akar tanulni. Annyira van hely, hogy hétvégékre vagy pár hétre (mint nyári szünetben is) megoldható, de életvitelszerűen elég szűkös, kényelmetlen lenne.

2021. ápr. 18. 10:42
 22/61 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Hát ezesetben leülnék a párommal és komolyan elbeszélgetnék vele. Miért van az anyával otthon a vita? Az én gyerekem 18 éves lesz, azt hitte, ha betölti, azt csinál amit akar. Aztán szépen el lett neki magyarázva, hogy amíg itt él, a mi házunkban és mi tartjuk el, addig bizony vannak szabályok, amik rá is vonatkoznak. Ha pl az anyjával azért vannak viták, mert semmit nem akar otthon csinálni, ellenben nonstop eszement igényei vannak és csak bulizni járna, akkor el kell mondani, hogy bizony nálatok is lenne házimunka, nem penzeslada az apa és te nem vagy cseled, buli is csak mértékkel, stb. Mondjuk ha az apjával eddig se volt valami szoros kapcsolatban, akkor eleve a páromnak tennem fel a kérdést, hogy mégis hogy képzeli, hoygan lesz, ha nálatok el a gyerek. Plusz bizonytalan időre én nem engedném, nekem kellene egy határidő, amit lehet akár években is megadni, de a "Nem tudom meddig" nem jatszana. Itt azert egy felnottrol van szo, nem kisgyerekről, tehát 3 felnőttnek kell együtt élnie, ami nem könnyű. 20. voltam.
2021. ápr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 A kérdező kommentje:

Ami még talán említésre méltó: a lakás közös. Szó sincs olyanról, hogy az én lakásom, ide nem jöhet, vagy fordítva, hogy az én lakásom, én mondom meg, hogy jöhet. Ennél amúgy is kultúráltabbak vagyunk.

Szeretnénk közös gyereket is, ezért jelenthet még gondot a helyszűke. Persze azt sem mondanám soha, hogy az ő gyereke nem lakhat ott, mert kell a hely a közösnek... De nincs időnk éveket várni, mert nem 40 évesen szeretnék szülni. Ez már csak ilyen plusz információ.

2021. ápr. 18. 10:55
 24/61 anonim ***** válasza:
100%

#21


Mindent leírtunk már több változatban is, de a lényeg:


A "gyereket" befogadjuk, ha a mentális egészsége, vagy az alap megélhetése veszélybe kerül, DE...

...

- nem csinálunk emiatt magunkból csicskát neki,

- alkalmazkodjon a befogadó család megszokott életviteléhez, étkezési szokásaihoz (ha nem tetszik, főz magának a nagykorú)

- ELŐRE megfogalmazni felé az elvárásokat, azt vagy ELŐRE elfogadja és betartja, vagy marad ahol van,

- családtagként elfogadja, hogy ránézve is érvényesek a család szabályai, miatta nem lesznek újak kreálva

- plusz feladatokat nem ró a jelenléte senkire, azokat ő végzi


Innentől kezdve a ti esetetekben már csak az a kérdés, hogy az ingatlan amiben laktok az kié? Mert ha csak a párodé és ő a fentiek elfogadása és betartatása nélkül, akaratod ellenére beengedi a gyereket, akkor neked 2 választásod marad:

- vagy szó nélkül tűrsz

- vagy csomagolsz és mész

2021. ápr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
100%

24-es vagyok és bocs' most látom, hogy a lakás közös.

Akkor az utolsó bekezdésem ide vonatkozó része tárgytalan.

2021. ápr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekkel kell nagyon komolyan elbeszelgetni,es elmondani a felteteleket:takarit,es nem csak maga utan,kiveszi a reszet minden mas hazimunkaban,neki kulon nem fozok,ha valogat vagy foz maganak,vagy ehen marad,stb stb.Ha nem tetszik neki,akkor maradhat anyuval.Kapna mondjuk ket honap turelmi idot,aztan vagy megszokja a szabalyokat vagy elkoltozik oda,ahol toleraljak a viselt dolgait.
2021. ápr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 A kérdező kommentje:

#20,22

Az a baj, apuka és anyuka nagyon rossz viszonyban vannak, így apuka elfogult, és annyit lát/gondol, hogy meg kell onnan menteni a gyereket. Ezért van az, hogy bele se gondol, mivel jár, milyen felelősséggel. Neki kellene majd terelgetni, mert tőlem nem úgy jönne le. De mint mondtam, ő inkább ráhagyja a dolgokat.

Ez korrekten hangzik, hogy legyen egy időhatár, de ez is olyan bizonytalan, hogy vagy be lesz tartva, vagy nem. Ha nem úgy jön ki a lépés, nyilván nem dobjuk ki, hogy lejárt az időd. :D


#24-25

Ezek is korrektek, amiket te írsz. Már csak azt remélhetem, hogy ha a szabályok fel vannak állítva, nem csak én akarom majd betartatni. Különben megint kapufa. Ezért az, hogy csak akkor jöhet, ha betartja, elég képlékeny, vagy bejön, vagy nem. Ha meg nem tartja be, megint csak mit csinálsz? Vissza nem passzolhatod, nem focilabda az a gyerek. :D

2021. ápr. 18. 11:12
 28/61 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Kerdezo !

A gyerek olyan , ugy viselkedik , ahogy a "parod " es az anyukaja nevelte. Nem az o hibaja! Szerintem a kedves apukat felkene razni egy kicsit! Mert o a szulo! Neki kene nevelni es tanitani , ha mar eddig nem tette! A haverkodasra ,jofejkedesre nincs szuksege a gyereknek. Egy normalis szulore igen.

2021. ápr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 A kérdező kommentje:

#28

Az, hogy a párom, miért van idézőjelben?

Alapvetően egyet értek, nekik kellett volna nevelni. Mivel 10 éves volt a gyerek a válásnál, így a nevelés apuka részéről lényegesen kevesebb, főleg, hogy sokáig messze laktak egymástól, és keveset találkoztak. Én 3 éve vagyok jelen az életükben, ez alatt azt láttam, hogy mivel apuka enyhén szólva nem szívleli az exet, inkább a gyerek alá adta a lovat anyuka ellen, ha a gyerek panaszkodott rá. Szerintem itt lett sok minden elrontva. Ezzel ilyenkor már nehéz boldogulni.

Pedig párom teljesen más a közös háztartásban. Bár ő dolgozik többet, nem veti meg a házimunkát sem. Ezért sem értem, a gyereknek miért van elnézve minden rendetlenség. Ja de, értem, hogy ő legyen a jó fej. :D Egyre inkább azt látom, nehéz évek állnak előttünk. :D

2021. ápr. 18. 11:28
 30/61 anonim ***** válasza:
100%
Apukaval kell megertetni,hogy mas dolog egy-egy hetvegere,vendegkent kezelni a gyereket,es mas hozzaallast kivan ha allando csaladtagkent van jelen az eletetekben.
2021. ápr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!