Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha párotok gyereke hozzátok költözik?

Figyelt kérdés
Párom gyereke 18 évesen hozzánk akar költözni. Anyagilag is húzós, de nyilván azt megoldja valahogy az ember. Inkább az a fura, hogy nyilván mint nő, én lennék vele többet otthon, nekem kell mosni, főzni, takarítani rá, apukának meg csak jó fejnek lenni vele. De félreértés ne essék, nekem alapvetően nincs gondom a gyerekével. Egy normális hangvételű "vitát" indítanék arról, miért olyan egyértelmű, hogy a mostoha is ujjongjon, hogy odaköltözik a párja gyereke, holott apuka nem is foglalkozik vele különösebben? Láttam már hasonló kérdéseket, mindig az van hangoztatva, hogy a gyereke és kész. Ennél kicsit messzenőbb gondolatokat várok. :D És bármilyen más, mégis hasonló helyzetről, vagy fordított helyzetről is szívesen meghallgatnám a véleményeteket.

2021. ápr. 17. 23:08
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
38%

50#

Azert mert apuka is egy gyerek. Azert nincs beleszolasa.

2021. ápr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
85%
Bocs’ lehet, hogy figyelmetlen voltam, de sehol nem olvastam, hogy az anyja kidobta volna, vagy akár tervezné. A gyereknek nem tetszik a rendszer az anyjánál, mert ott nem csak “nyaralgathat”, ellentétben a Kérdezőékkel. A Kérdező szavaival élve.
2021. ápr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
80%
A kerdezo pedig a gyerek apjaval el...aki meg buzditja is a gyerwket az anyja ellen! A minta apuka.
2021. ápr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
100%
53# es a tetejebe egy ilyen mintaapatol akar gyereket a kerdezo.
2021. ápr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
100%

54#


Igen ,mar felhivtak ra paran a figyelmet! Nem lesz konnyu neki! Se a sajattal se a " parja " gyerekevel.

2021. ápr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, nálunk a rokonságban volt hasonló. Az volt, hogy anyuka kiment az akkor 16 éves fiával külföldre (ő dolgozik, a gyerek meg majd iskolába jár, gondolta ő). Csakhogy a gyerek itthon sem volt egy észkombájn, akkor osztrák suliban meg ugye pláne nem boldogult (eleve nem is járhatott, csak valami katyvasz suliba, ahova azok jártak, akik nem beszélték a nyelvet, cél valami alapfok volt). Gyerek ezzel sem boldogult, egyik kudarc érte a másik után, aztán 19 évesen hazajött az apjához (szülők még 5 éves korában elváltak, anyja nevelte). Apjának már 15 éve másik felesége volt, ketten éltek.

Hát, mit ne mondjak, nem volt kitörő öröm az apa részéről sem, a feleség részéről meg pláne nem. Azt hozzátenném, hogy ez a srác egy messzemenőkig jólnevelt, rendszerető, udvarias srác, segítőkész is. Csak hát ott állt 19 évesen érettségi nélkül, szakma nélkül, elhelyezkedni nem sok esélye volt, a nő eléggé beleállt (nyilván ő sem arra szerződött, hogy kész helyzet elé legyen állítva a pasi gyerekével kapcsolatban, és ki tudja, hány évig). Itt az volt, hogy a nő bekeményített (ővé a lakás amúgy), szóval apuka bérelt a gyereknek egy kis garzont, és sínre tette. Beíratta szakmát tanulni, ismeretsége révén beprotezsálta egy barátja munkahelyére kétkezi munkára, szóval ez így jól alakult. Ugye én az egyik oldalt hallottam (anyukát, mert ő az unokatesóm), hogy ilyen szemét meg olyan szemét a nő. Én azért mondtam neki, úgy finoman, hogy képzelje a helyébe magát, hol köteles a nő egy számára idegen felnőtt férfivel megosztani az életterüket. Akármilyen rendes "gyerek" a fia, akkor is zavaró tényező. Kicsit megsértődött, aztán gondolkozott, aztán azóta ketten a gyerek apjával megosztják az albi költségeit a gyerek részére. Azóta béke és boldogság van, sőt apa-fia kapcsolat is javult.

2021. ápr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
Mármint apja 15 éves ismerte a másik nőt, úgy értem, de nem is ez a lényeg.
2021. ápr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
77%
Hogy is gondolta az unokatesod,hogy nyelvtudas nelkul elvisz egy erettsegi elott allo gyereket egy masik orszagba?
2021. ápr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
66%

"Akármilyen rendes "gyerek" a fia, akkor is zavaró tényező"

Ha valaki igy latja , ne kezdjen elvalt ferfival. Mi lett volna ha az anyjaval tortenik valami? .. szoval a puni elore valobb mint a sajat gyereke! Mintaapa!

2021. ápr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
58-as, ez jó kérdés, én nem vittem volna, de az unokatesóm döntött így.
2021. ápr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!