Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha párotok gyereke hozzátok költözik?

Figyelt kérdés
Párom gyereke 18 évesen hozzánk akar költözni. Anyagilag is húzós, de nyilván azt megoldja valahogy az ember. Inkább az a fura, hogy nyilván mint nő, én lennék vele többet otthon, nekem kell mosni, főzni, takarítani rá, apukának meg csak jó fejnek lenni vele. De félreértés ne essék, nekem alapvetően nincs gondom a gyerekével. Egy normális hangvételű "vitát" indítanék arról, miért olyan egyértelmű, hogy a mostoha is ujjongjon, hogy odaköltözik a párja gyereke, holott apuka nem is foglalkozik vele különösebben? Láttam már hasonló kérdéseket, mindig az van hangoztatva, hogy a gyereke és kész. Ennél kicsit messzenőbb gondolatokat várok. :D És bármilyen más, mégis hasonló helyzetről, vagy fordított helyzetről is szívesen meghallgatnám a véleményeteket.

2021. ápr. 17. 23:08
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
71%
Jól gondolom, hogy az anyja bepasizott, és a fiú nem hajlandó alkalmazkodni az új lakótárshoz? Mivel ez férfi, és nem szolgálja ki.
2021. ápr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
61%
A kapcsolatodnak vége, csak még nem mondtátok ki. Ha odaengeded a melákot, akkor te fogsz úgy kiborulni miatta, hogy csomagolsz, és mész. Ha nem engeded oda, a férjed gyűlöl meg.
2021. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
91%
Újabb indok, hogy ne kezdjen az ember elvált szülővel. Én lelépnék
2021. ápr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 lizzi77 ***** válasza:
88%
Nem kötekedni akarok, de hol láttátok,hogy fiú az a gyerek?Én csak úgy lennék hajlandó megpróbálni egyáltalán ezt a dolgot, ha mind a ketten hajlandóak átbeszélni, és letenni az alapfeltételeket az együttéléshez.Akár egy szerződés keretében, elmúlt 18, miért ne?Ha nem tartja be, akkor egy figyelmeztetés után igenis koli vagy albérlet,vagy vissza a feladónak.Aztán : legyen már önállóbb az a gyerek, ebből amit te leírtál, kb. egy 8 éves viselkedik így. Sztem csak otthon is anyuka megunta, hogy a magzata lusta, mint a dög, aztán a gyermek meg nem hajlandó az új feltétekkel élni anyunál.Az elején kell keménynek lenned, mert különben pont annyira magasról fog szrni a te fejedre is, mint a kedves szüleiére.Illetve ebben a korban már persze nagyon nem lehet, de rászorítani bizonyos dolgokra még talán.
2021. ápr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
48%
Szóval vettetek egy közös lakást, de nincs a kapcsolatotok semmmilyen szinten hivatalosítva. Se házasok, se papíron élettársak nem vagytok, csak hivatalosan két lakótárs. És te ebben a helyzetben beletetted a pénzedet a közösbe, ahol a másik még arra sem képes, hogy elvegyen? Innen te úgy leszel kirúgva, mint annak a rendje, apuka meg nagyfiú pedig maradnak, és széttárják a kezüket, hogy bocsi, nem fizetünk ki, mert nincs miből. Semmi jogalapod sincs a lakás felére, hát senkije se vagy ennek a férfinak.
2021. ápr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 lizzi77 ***** válasza:
84%
Na lemaradt, hogy nevelni már nem nagyon lehet...
2021. ápr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
59%
44-es, onnan gondoljuk, hogy fiú, mert "mint nő, én maradnék itthon többet vele", tehát a gyerek akkor nem nő, ha "egy nő" kell ahhoz, hogy ki legyen szolgálva. Lányok nem ilyen magatehetetlenek.
2021. ápr. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
68%
Attól tartok, szemtelenség meg viselkedészavarok miatt dobja ki az anyja, ezért fog nálatok landolni.
2021. ápr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
0%

"Az apát választás elé állítanám. Vagy kivesz egy albérletet a felnőtt fiának, és abban támogatja anyagilag, vagy elhagyom, mivel ha a lakli odaköltözik, én nem szülhetek saját gyereket, hely és odafigyelés híján. ha pedig nem lehet saját gyerekem az ő lakli gyereke miatt, akkor nem maradnék vele."



#36 os valaszolo

Azt hiszed , hogy egy okos , eros , fuggetlen nonek tunsz ha ilyen ostobasagot irsz? Az a "lakli gyerek" a szulei miatt "lakli " .

Es te annak az apanak terveznel gyereket szulni, felepiteni egy eletet vele, akinek mar az elso gyerekenek a nevelese is gondot okozott!!

Gratulalok , te eros fuggetlen , okos no !!!

2021. ápr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
53%
49es azért azt ne felejtsük el hogy a legtöbb ilyen esetben az anya "neveli" a gyereket, az apának meg kb semmibe nincs beleszólása. Aztán persze mikor csődöt mond akkor meg jön az "akkor költött apádhoz" duma. Apuka meg az új feleség meg kap egy kamaszt akinek az anyja csődöt mondott a nevelésében és totál kezelhetetlen
2021. ápr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!