Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőnek lehet beleszólása a...

Szülőnek lehet beleszólása a kapcsolatba, ha a leendő páromnak egészségügyi problémája volt?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy benne vagyok már egy adott életkorban is, már 30 felé, de még nem vittem haza senkit bemutatni otthon, mert nem volt olyan jelöltem.


A leendő páromnak volt egy egészségügyi műtétje, ami miatt, ha babát szeretnénk majd, van egy rizikófaktor.


Tehát nem átlagos a férfi ebből a szempontból. Erről nem is számoltam be itthon.

Én viszont megszerettem őt és én elfogadnám ezt úgy érzem.


Itthon viszont nem merem megmondani, mert lehet, hogy nem néznének rám jó szemmel és lebeszélnének a férfiról, esetleg nem is szeretnék látni.



2021. ápr. 26. 23:28
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
84%

Itthon viszont nem merem megmondani, mert lehet, hogy nem néznének rám jó szemmel és lebeszélnének a férfiról, esetleg nem is szeretnék látni.


1. ehhez kettőtökön kívül senkinek nincs köze

2. ha emiatt elítélnék vagy bármi, akkor a szüleid rongy emberek, akikkel minimalizálni kell a kapcsolatot

2021. ápr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
24%

Nem tudom, hol olvastátok, hogy a terhesség rizikós, mert ilyent a kérdező sehol nem írt. :D


Simán lehet pl here- vagy egyéb daganat, ami bizony rizikófaktor a leensdő gyerekre nézve, mert örökölheti a hajlamot.

2021. ápr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
65%

Avaly, cukorfalat, olyan unalmas, hogy minden kérdéshez hozzászólsz, pedig világon semmihez nem értesz.



"A leendő páromnak volt egy egészségügyi műtétje, ami miatt, ha babát szeretnénk majd, van egy rizikófaktor."


Ez a mondat azt jelenti, hogy az adott műtét miatt lenne rizikós a gyermekvállalás. Nem azt, hogy x betegség miatt. Férfi eseten nincs olyan műtét, ami a későbbi gyermekvállalásra kockázatot jelentene. A nőnél van.

Persze elképzelhető, hogy kerdezonk nem tud ertelmesen fogalmazni és azt akarta volna írni, hogy " A leendő páromnak volt egy egészségügyi problémája -emiatt műtötték is- ami kockázatot jelenthet, ha babát szeretnénk majd." Más kérdés, hogy a műtét tenye lényegtelen

2021. ápr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
4%
22-es, ahogyan örökölheti a cukorbetegségre, magas vérnyomásra, érszűkületre, kopaszodásra való hajlamot is. Senki sem tökéletesen egészséges, ha így gondolkodnánk, akkor senki se vállalna gyereket. És nem véletlen van ott a feltételes mód: csöppet sem biztos, hogy az a betegség ki fog jönni a gyerekén.
2021. ápr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
22%

Amúgy meg a kérdés maga ez: "Szülőnek lehet beleszólása a kapcsolatba, ha a leendő páromnak egészségügyi problémája volt?"


Volt. Multido. Már nincs. Ergo nem öröklődő, gyogyithatatlan betegség

2021. ápr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
87%
Ne haragudj meg de ehhez mi köze a te szüleidnek? Ez az ő magánügye, mivel veled megosztotta már a te ügyes is, de nem kell ezt a szüleid orrára kötni. Az én férjem ugyanezt csinálja, amit elmondok neki, ha betegségról van szóvagy csak vizsgálatról, már mondja is otthon az anyjáéknak, ezzel azt érte el, hogy már vele sem közlök semmit, mert nem tudja megkülönböztetni a magánügyet a "közügytől". Nem kell már mindent elmondani egy felnőtt nőnek vagy férfinek a szüleinek. Ettől IS lesz felnőtt.
2021. ápr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Savlekotő ***** válasza:
0%

Felnőtt emberek nem értem hogyan tudnak megragadni 16 éves szinten.


Gyámság alatt állsz?

Mert ma így nevelik őket,és megszólják azokat akik életképes utódokat neveltek akik már 14 16 évesen érettebbek egy 20 30 asnál aki mindenen szorong mert jaj anyu meg apu mit fog szolni ha végre agyat növesztenek..

2021. ápr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
72%
Eleve nem értem, hogy jöhet elő egyáltalán olyan szituáció, hogy a páromról a szüleimmel ilyen jellegű információkat megosszak. Mondjuk ha megtenném, már nem is lenne probléma, mert a pasi olyan lendülettel hagyna faképnél, hogy csak na, és jogosan.
2021. ápr. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!