Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan akadályozzam meg, hogy...

Hogyan akadályozzam meg, hogy elköltse az összes pénzét?

Figyelt kérdés
Nagyfiam (21) holnap az összes pénzét egy játékkonzolra akarja költeni (120.000 ft). Teljesen nullán lenne, amikor kéne neki raktározni a pénzét, mert autót tart fent, bevétele pedig nincs, csak ösztöndíj májusig, tehát egy tizest fog még kapni jövőhónapban. Ez semmire nem elég, pedig júniusban még műszakiztatni is kell vinnie az autóját, meg olajat is kell cserélnie. Nagyon nem akarom, hogy mindenét elköltse, amit 5-6 évig gyűjtögetett.

2021. ápr. 30. 22:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 A kérdező kommentje:
Sajnos én az apja vagyok, nem együtt élünk. Anyja tartja el, ez igaz és az is igaz, hogy jó lenne dolgoznia, de lusta, depressziós, öngyilkos hajlamokkal küszködik és kitudja milyen mentális betegségek alakulhattak szegénynél ki. Sajnos az egész egyetemet végigcsalta a 3 év alatt. Semmit nem tanult, nincs motivációja az élethez. Anyuka szegény csak 130 ezret keres havonta.
2021. máj. 1. 00:14
 32/83 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mindkeni elköveti fiatalkorába, elveri a pénzét valami hülyeségre aztán 0án lesz, megtanulja hogy többet ilyet nem csinál. De nem értem hogy egy autót hogy tartott fent eddig, főleg úgy hogy mindenhova azzal járt. Hadd vegye meg a kütyüt, aztán nem tud majd kocsival járni, elmegy majd magától dolgozni.

De amiket írsz az alapján nagyon el van kényeztetve, szerintem most azonnal le kéne róla szállnia az egész családnak (neked végképp) , mivel rég nagykorú. Hamarosan kirepül, készítsd inkább az életre.

2021. máj. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 Tepfal ***** válasza:
79%
Nincs sok valóságérzéke némelyik hozzászólónak. Ti jártatok mostanában egyetem közelében? Szerintem kb. bármilyen nappali alapképzésen a hallgatók sokkal kisebb aránya dolgozik (rendszeresen), mint amekkora nem. Bizonyos képzések mellett nem is reális munkát vállalni, mert egyszerűen sok. Az ilyen rosszindulató hozzászólókat, mint a 29-es, meg nem is értem. Írta az anyuka, hogy ösztöndíjat kap, tehát gondolom éppen, hogy jó tanuló. Ettől még a "gyerek" 21 éves és tanuljon meg a pénzével gazdálkodni, de azért nem kell meglincselni...
2021. máj. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 Savlekotő ***** válasza:
65%
Vagy lusta és könnyebb elbújni a jaj depis vagyok mögé a környezet meg nem lát át a szitán,ha meg tényleg mentálisan terhelt beteg stb akkor le kell százalékolni a p csába mert diplomával is a heréjét fogja vakarni ha egyáltalán diplomát kap ilyen beleszarással a saját életébe. :( És csak 21 ...
2021. máj. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 A kérdező kommentje:
Viszont okos. Egyetemre jár, nagyon jól látja a világot (a pénzügyi dolgokon kívül). Vannak hibái, de szerintem nagyon sokra fogja vinni amint meglesz a vidéki mérnökinformatikus diplomája. Külföldön pedig nagyon jól fog élni. Ezért kéne, hogy gyűjtögessen és ne költsön.
2021. máj. 1. 00:22
 36/83 anonim ***** válasza:
73%
Lehet hogy ő tudja, hogy még őszig veszélyhelyzet lesz, ezért nem kell műszakiztatni. Az olajat meg lecseréli haverral
2021. máj. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 Savlekotő ***** válasza:
98%

Viszont okos.Egyetemre jár, nagyon jól látja a világot (a pénzügyi dolgokon kívül). Vannak hibái, de szerintem nagyon sokra fogja vinni amint meglesz a vidéki mérnökinformatikus diplomája. Külföldön pedig nagyon jól fog élni. Ezért kéne, hogy gyűjtögessen és ne költsön.


előbb még ezt irtad Sajnos az egész egyetemet végigcsalta a 3 év alatt. Semmit nem tanult, nincs motivációja az élethez.egyik mondatod ütöd a másikkal nem tűnik fel?

2021. máj. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
65%

De amúgy ha ösztöndíjat kap,tehát eszes, nem kéne tudnia gazdálkodnia a pénzével?

Egyébként meg olyan sztorikat tudok, ismerősöm fia, kábítószer függő volt, utcán aludt stb, a szülei sose foglalkoztak vele, aztán 20 évesen többet tud az életről mint más 80 évesen. Éjjel nappal dolgozik, már több milliója van a bankba, és abszolút egy sikeres ember jövője felé halad.

Hidd el nincs elrontva ez a gyerek, csak burokban él. Egy ember nem engedheti meg magának hogy depressziós legyen, fent kell tartani majd az autót, lakást, gyerekeket, háziállatokat.

2021. máj. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
88%
Hugi nem csapott még agyon?
2021. máj. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom, hogy csal. De a papír is nagyon sokat ér magában. És még ha csal is, ragad rá sok minden.
2021. máj. 1. 00:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!