Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan akadályozzam meg, hogy...

Hogyan akadályozzam meg, hogy elköltse az összes pénzét?

Figyelt kérdés
Nagyfiam (21) holnap az összes pénzét egy játékkonzolra akarja költeni (120.000 ft). Teljesen nullán lenne, amikor kéne neki raktározni a pénzét, mert autót tart fent, bevétele pedig nincs, csak ösztöndíj májusig, tehát egy tizest fog még kapni jövőhónapban. Ez semmire nem elég, pedig júniusban még műszakiztatni is kell vinnie az autóját, meg olajat is kell cserélnie. Nagyon nem akarom, hogy mindenét elköltse, amit 5-6 évig gyűjtögetett.

2021. ápr. 30. 22:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
63%
Hát így rohadtul nem fogja megállnia helyét a munkavilágában. Egy diák munkát nem bír egyetem mellett? 21 évesen a játékonzol a legfontosabb neki? Ha be is kerül egy jó céghez, ( bár szerintem ezzel a mentalitással az állásinterjún elbukik egy komolyabb cégnél), hogy bírja majd mérnökként? Ott nem az van,hogy letelik a 8 óra és irány haza. ÉS egy munkahelyi közösségbe be is kell illeszkedni, így hogy? 21 évesen olyan, mint egy 14 éves elkényeztett kölyök.
2021. máj. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
76%
Hagyjátok hagy vegye meg konzolt költse el az összes pénzét azt ha nem tudja fenntartani az autót akkor rá jön hogy hülyeség volt még venni a konzolt ,azt vagy konzol megy vissza a hírdetés jó fogásra eladó konzol ,vagy az autót nem tudja majd használni,ez lesz az első leckéjét az életben .
2021. máj. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
94%
OK, te a Martin apja vagy. Csodálkozol, hogy a fiad depressziós, miközben a debil "kisTündér" húgával és a nemkülönb anyjával kényszerül együtt élni? Apropó, megírja még mindig a húgának a házi feladatait? Mert az is kötelessége? Besegít neked a webshopba?
2021. máj. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
100%
Költse el, de abban biztos lehetne, hogy egy centet nem adnék az autójába. Akkor jár gyalog, pont.
2021. máj. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
89%

"Ahhhhha, és 3 évesen már folyékonyan beszéltél angolul, 10 évesen már az összes kaját megtudtad főzni, és 20 evesen már 5 nyelven beszéltél 😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆 Bánat"


Nagyon meglepőnél bátor privát barátom, ha tudnád. 😂😂

2021. máj. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
82%

Igazi ingyenélő, szép gyereket neveltél.

Ultimátumot adnék neki.

Elmegy dolgozni, ad haza havi 30 ezret vagy húzzon ahova akar. Költse el a pénzét, de én se kaját, se semmit nem veszek neki. Lakatot tennék a hűtőre is.


2 évvel vagyok idősebb, portáskodok, mellette egyetemre járok, 1 év alatt nekem 800eft-ot sikerült félretenni.

6 év alatt 120e elég ciki.


A testvérem is ilyen semmirekellő, 35 éves. Hitel téma miatt anyám háza a nevemre került, kibaxxtam az utcára a testvérem. Ha nem tettem volna, még mindig anyámon élősködne. Az összes pénzét elszedte, felélte.

Azóta se dolgozott 1 percet se. Valami nőn élősködik tovább.

2021. máj. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:
85%

15 évesen nincs Lidl munka főleg hogy 16 alatt semmien diákmunka nincs.

Kamu

2021. máj. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
100%

#57 Már hogy ne lenne? xd 15 évesen szülői engedéllyel mehetnek már a diákok.

Tényleg, amúgy mi lett végül? Megvette vagy nem?

2021. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 Savlekotő ***** válasza:
100%
Mi a régi generációsok közt volt aki 9 10 évesen már bedolgozott valahova mondjuk családi üzletbe,vagy 14 évesen már leveleket hordott válogatott mondjuk a postán,mondjuk Nyugdíjba csak akkor fogadják el ezeket manapság ha van róla papír és két tanú is igazolja...
2021. máj. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 A kérdező kommentje:
Végül nem vette meg, hála a jó égnek. Reggel leordítottam a fejét már idegemben és sírva könyörögtem, hogy ne tegye. Meghatotta, azt mondta akkor lemondja a a találkozót az eladóval, ha ennyire nem szeretném. Büszke vagyok rá.
2021. máj. 1. 22:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!