Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnátok ha megtudnátok...

Mit reagálnátok ha megtudnátok hogy a férjetek engedte a lányotoknak hogy autót vezessen úgy hogy nincsen jogosítványa?

Figyelt kérdés
17 éves lányunk most akarja elkezdeni a jogsit és a férjemmel "gyakoroltak" közúton az autónkkal.
2021. máj. 3. 11:43
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Nagyon mérges vagyok rájuk. Fel sem fogják ez milyen veszélyes. A férjemnek legalább lehetne annyi esze, sok km van a háta mögött tudhatná hogy a közlekedés veszélyes.
2021. máj. 3. 14:20
 32/43 anonim ***** válasza:
45%
Azt hittem mindneki így csinálja. Én Pécs-Balaton távot vezettem le gyakorláképpen jogsi nélkül. Apám ott ült mellettem.
2021. máj. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
77%

Én a 17 éves húgomnak engedtem anno. Én voltam 23. Ha apu megtudta volna, agyoncsapott volna minket.

Mondjuk elsőre át is ment, hibapont nélkül:DD

2021. máj. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
62%

Igazából már nincs rutin pálya, egyből utcára dobják az embert. Amcsik ál tök alap, hogy a szülő tanítgatja a gyerekét, az oktataó mellé már sokan felkészülve ülnek be.


Szóval, ha egy tök kihalt úton mentek 40-el, akkor miért ne? A féket megtalálja a gyerek is, egyenesen menni meg tud.

2021. máj. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
60%
Már bocsánat, kedves hozzászólók, de miért is adjátok alá a lovat, hogy nem baj, ha jogsi nélkül vezet? Ti normálisak vagytok egyébként? Nincs még elég hülye, meg baleset? Én is beültem a kocsiba, amikor még nem volt jogsim... Az erdőben, meg az utcánk végén, ahol csak a mi házunk van. De főúton?
2021. máj. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
84%

Az amcsiknál... Meg itt ott amott


Bírom az ilyen kommenteket... Nem az amcsiknál lakunk tudtommal.

2021. máj. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
19%
Engem nem zavarna, velem is gyakorolt apàm gyakorlópályàn meg parkolókban, kihaltabb utcákban. Tök jó közös program. Anyámnak nem szóltunk róla. (A kérdést olvasva már tudom miért. Ő is mindenen hisztizik feleslegesen)
2021. máj. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
86%

Már sokan leírták, de leírom én is.

Kell a gyakorlat, vagy ha kelleni nem is kell de nem árt, viszont ezt nem forgalmas utakon kell megszerezni. Nagy parkolókban, elhagyatott helyeken/utakon, mást nem zavarva. Az hogy 1-2 autó szembe jön a másik sávban 1 óra alatt arra azt mondom oké, de egy főúton jogsi nélkül nem nagyon kéne.

Azzal szerintem a világon semmi gond nincs ha egy apa megtanítja a gyerekét vezetni, az enyém is éppen ezt teszi. Viszont ez addig igaz, amíg más embereket ezáltal nem veszélyeztetnek. Belegondolok, hogy felnőtt lennék és egy olyan tini miatt kerülnék balesetbe aki jogsi nélkül gyakorolgat forgalmas utakon, hát nem tudom mit csinálnék.

Az meg egy másik szempont, hogy az apa mennyire tapasztalt sofőr. Én pl tudom hogy anyum nyugodt szívvel elenged apummal vezetni, mert több mint 3 évtizede van jogosítványa, szóval pár kilóméternyi tapasztalat benne van a kezeiben/lábaiban. De mondjuk egy fiatal apához akinek 5 éve van jogsija nem biztos, hogy beültetném a gyerekem. Azt hogy neked erről miért nem szólt, nem is értem. Szerintem alap, hogy ilyesmiről mindkét szülő tud.

2021. máj. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
33%
Én 15 voltam mikor apám elvitt vezetni. 27/L
2021. máj. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
71%

Én is vezettem 14-15 évesen már. Apa ott ült mellettem, és figyelt. Bár közútra azért nem mentünk.


Szerintem ez tök jó, gyakorol, bár marha ciki, ha a rendőr elkapja őket :(

2021. máj. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!