Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el anyukámnak,...

Hogy mondjam el anyukámnak, hogy ne sértődjön meg?

Figyelt kérdés

Júliusban születik meg az első babánk a férjemmel. A szüleim megbeszélés nélkül kijelentették, hogy jönnek hozzánk 1 hétre. Én alapból úgy terveztem, hogy 1-2 hetet nem akarok senkit sem vendégül látni, mivel programozott császárom lesz és az első közös pillanatokat, élményeket a férjemmel akarom megélni. Számomra az is fontos, hogy összeszokjunk a babával is és valamennyire alkalmazkodjunk, az új életünkhöz. Anyukám kemény nőnek adja elő magát, Ő a vagány 50-es motoros anyuka, viszont ha egy rossz szót szólsz hozzá, akkor elmegy sírni. Nagyon kíméletesen akarom mondani neki,mert nem akarom megsiratni. A férjem szólna nekik , de tényleg nem akarom Őket megsérteni, így inkább ha kell valamit kamuzok. :( (szerintem teljesen érhető, hogy nem akarok vendégeket fogadni még)


Előre is köszönöm a hasznos tanácsokat, tippeket!

29/L



2021. máj. 8. 08:20
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Kérdeztétek, hogy messze laknak-e. Oda-vissza 240 km, így muszáj lenne itt aludniuk. (Ennyiszer nem vezetnek, de el sem várnám ilyen benya árak mellett)
2021. máj. 8. 09:56
 12/21 anonim ***** válasza:
65%

Most őszintén, mi van akkor, ha passzív-agresszívan elmegy sírni?


Menjen, az ő baja... vagy ezentúl mindenben bólogatsz neki, ha hülyeséget csinál a gyerekeddel, akkor is, nehogy bőgjön?

2021. máj. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
98%
"Anya, Apa! Tudjátok, hogy imádlak benneteket és köszönöm, hogy segíteni akartok, de toljuk ki 2 héttel a látogatást, mert a Józsi erre az időre már kivett szabit és lesz segítségem. Viszont utána egyedül maradok a babával, akkor jól fog jönni a segítség!"
2021. máj. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
98%
+1 a 13-ra, szerintem kedves és érthető. Ha ettől is bőg, akkor bőgjön.
2021. máj. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%
Anyu, azt mondta az orvos, hogy a baba veszélyben lehet a covid miatt és ne fogadjunk látogatókat se 3 hétig
2021. máj. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2021. máj. 8. 10:26
 17/21 anonim ***** válasza:
42%

Oda-vissza 240 km, így muszáj lenne itt aludniuk.


Nekem Bp oda-vissza 500, mégsem szoktam ott aludni.

2021. máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
85%
Ha megsértődik, így járt. Lehetne ennyi esze, sértés nélkül mondom. Ebben a helyzetben nem Te leszel a hibás.
2021. máj. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
39%

A nárcisztikusok is pontosan ennyire teszik-veszik az agyunkat, közben megrekedtek egy sértődős hülye gyerek szintjén... Bocs, de nekem anyukádról leírás alapján ez jött le.

Ha a 13-as komenthez hasonlóan kommunikáló le a dolgot és ezen is duzzog, mint egy óvodás, akkor ajánlatos lazítani ezen a köteléken, mert hosszú távon teher lesz neked is és a megalapított családodnak is.

2021. máj. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
41%
*agyukat
2021. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!