Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti szoktátok a szerete...

Szülők, ti szoktátok a szeretetet nagyértékű ajándékkal kimutatni a gyerekeiteknek? Pl. vesztek neki néha valamit, ami a szive vágya és drága? Lovat, motort, autót, ilyesmit?

Figyelt kérdés

2021. máj. 9. 15:26
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolkodtam ilyenken, hogy fájdalmat okoznék az orruk alá dörgöléssel, mivel eszem ágába sincs ilyesmit tenni. Hagyjuk már ezt az orruk alá dörgölős téveszmét. Volt egy helyzet, nem volt rá pénz, én elfogadtam, és nem kezdtem el gondolatba sem morgolódni senkire. Mindig elmeséltem nekik milyen jó élményeim és emlékeim voltak ezzel a lóval, én így dolgoztam fel. Nem értem miért kell kiforgtani ezt is, és olyanokat hinni a másikról, hogy egy önző smucig aki attól függetlenül, hogy nem dörgölte a szülei orra alá, gondolatban ezt tenné, soha még csak gondolatban sem tettem ilyet. Amúgy ennek a lánynak is lehetnek tervei, és az egyetem mellett nem biztos hogy tud dolgozni, ha pl. orvosi vagy állatorvosi szakon van.
2021. máj. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
100%
30-as igen megvenném a lovat neki, mivel állattenyésztői szakmám van, így tudnám milyen lovat mennyiért és hogy és a tartási költséget is számolva megbeszélnénk előtte üzleti tervet építve közösen, ha ez a jövőjét építi. Mit nem értesz ezen?
2021. máj. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
100%

Ja és nem kerültem ellentmondásba saját magammal, te nem érted a kérdést. A kérdés arról szól, hogy megteheti a szülő, hogy lovat vegyen a gyereknek, mert van pénz, tehát a tartási és állatorvosi költségekre is van pénz. Én írtam egy ellenpéldát arra amit minden válaszoló ír, hogy nem fog nagy ajándékot venni a gyerekének akkor se ha megteheti, mert nem akarja elkényeztetni.


Én nem így látom, ha pl. a gyerekemnek segít a jövőjében nem csak szakmai téren, de szocializációban, fusztráció leküzdésében, vagy félelem leküzdésében, tehát nemcsak szakmailag és megtehetem, akkor miért ne vehetnék neki nagy ajándékot. Nem csak azért mert mondjuk hivatásból versenyezni fog, de ha pilóta akarna lenni akkor is mert tudnám segíteni abban, hogy a pilóta vizsga egyensúly vizsgájáig fejlesztve lenne a térintelligenciája, vagy ha később lovasterápiával foglalkozna, akkor már készség szinten tudná mire odakerül, vagy ha álaltorvosnak készül akkor is segítené a jövőjében, vagy természettudományos pályán is és lehetne sorolni szinte több szakmát is ahol segít egy lovas múlt, de mint jeleztem csak akkor ha imádja a lovát, és mindent megad a lónak amire szüksége van, természetesen segítenék neki, besegítenék neki, de ő foglalkozna a saját lovával, ő gondozná, ő tartaná, én a pénzbeli támogatás mellett hogyha szükséges segítenék neki szakmailag is és a ló tartásában is.

2021. máj. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak szimplán mert imádja azt a lovat, és ezzel a lónak is jót teszek,nemcsak a gyerekemnek, mert nem szakadnak el egymástól. Ezt kifelejtettem a segíti a jövőjét mondatomból.
2021. máj. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
*állatorvosnak
2021. máj. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:

42-es, ebben az esetben érthető, ezt a részét nem vitatom, csak a történetben nem erről van szó.

Ebben veled tegnap is egyet értettem, mert neked célod, álmod volt vele, de tudomásul vetted a korlátokat, lehetőségeket. Nem kiforgattam a szavaidat (ne haragudj, de ezt te értetted félre), hanem egyet értettem veled, elismerve, a szüleid és a te hozzáállásodat is. Kifejezve tiszteletemet.

Viszont itt van egy hiányos sztori, amiből csak annyit tudunk, hogy egy milliomos bár megtehetné, nem vesz lovat a lányának, és kihangsúlyozott kapuzárási pánikja van.

De a történet több összetevős, és hiányos, és kizárólag olyan információkkal kiegészítve utólag, ami azt támasztja alá, hogy a csaj az áldozat, az apuka meg egy rohadék.

Igen, a te módszereddel, és ha megtehetném, én is megvenném a lovat, feltéve, hogy érdekelné, építené a jövőjét.

De végig víve a gondolat menetedet, megbeszélve a részleteket a gyerekkel, számításba vennéd az összes lehetőséget, függetlenül attól, hogy neked a mai napig fáj, nem hiszem, hogy akkor is megvennéd neki a lovat, ha azt látnád, hogy ez csak egy múló hóbort, talán egy-két hétig, hónapig, aztán csak nyűg, és teher lesz, mert annyira nem érdekli. Mert a szülő csak ismeri a gyerekét, és oka van annak, hogy mit miért tesz, vagy nem tesz. Szerintem.

2021. máj. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
Figy nekem hogyha lesz pénzem lesz két lovam, ergo ilyenken hogyha lesz gyerekem a gyerekemnek nem kell gondolkoznia, mert alapból én fogom tartani azt a két lovat, úgyhogy nekem ez nem opció állattenyésztőként és lóimádóként ez a kérdésed,a hóbort, akkor azt mondanám a gyerekemnek, hogy akkor az enyém lesz a ló. Gondolom ezzel adtam is neki motívációt, ha nem akkor sem lenne kidobva a ló. De mint írtam a gyerekemet ismerve olyat addig nem veszek amíg tudom hogy a gyereknek nem csak elillanó hóbort.
2021. máj. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
Mi születésnapra általában élményt ajándékozunk a gyerekeknek. Névnap vagy egyéb ünnepre kapnak játékot. Ha megtehetnem se vennék nekik autót inkább akkor ingatlant
2021. máj. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:

46-os nem hiányos a kérdés.


Kiváncsi volt arra hogy az emberek hogyha megtehetnék vennének-e nagy ajándékot a gyereküknek.


Elmesélte a gazdag ismerőse neki, hogy nem vett a lányának lovat nem a lánya hisztizte el a kérdezőnek.


Leírta azt is hogy tulajdonképpen a szülő szarik a gyerekeire. A kapuzárásit honnan a piklákból vetted nem is írt ilyet, a kérdezőnek meg egyáltalán nincs ilyenje. Egy elméleti kérdést kérdezett amit nem tudtál értelmezni. Ergo saját maga adott választ a kérdésére. Ilyen opciókkal igen sérülhet lelkileg a gyerek pláne hogyha ő ettől függetlenül szereti a szülőjét mert így azt jelzi felé hogy bármi van nemcsak öröm akkor is szarni fog rá.


De írtam egy ellenpéldát is aminél szintén mivel ha a gyerek összhangba van egy szeretett állattal és elszakadni kényszerül ez is okozhat lelki sérülést csak ez másfajta lelki sérülés ez nem olyan nehéz mint az amit a kérdező kérdezett mert ott nem csak az elszakadással kell megküzdenie.


Amúgy meg egyetlen dolgot kiforgattál az orra alá dörgölést amit írtam hogy ilyen még csak gondolatba se volt de egyébként a többi oké.

2021. máj. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
Mivel a szülő semmit se vett a gyerekének a születésnapjára milliárdosként. Ezt kifelejtettem abból a mondatomból hogy tulajdonképpen ha nem csak öröm hanem probléma van akkor szarni fog a szülő a gyerekére.
2021. máj. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!