Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti szoktátok a szerete...

Szülők, ti szoktátok a szeretetet nagyértékű ajándékkal kimutatni a gyerekeiteknek? Pl. vesztek neki néha valamit, ami a szive vágya és drága? Lovat, motort, autót, ilyesmit?

Figyelt kérdés

2021. máj. 9. 15:26
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 A kérdező kommentje:
próbálj abból kiindulni, amit írtam, az apa tényleg gazdag simán megtehetné, magának a 8. luxus autót vesz, lassan nincs hová tennie őket és 20-30 millás autókról van szó (szerintem kapuzárási pánikja van) És nem , nincs fedősztori, egyik ismerősömről van szó, akivel személy szerint nem értek egyet a témában.
2021. máj. 9. 21:43
 32/69 anonim ***** válasza:
32%

Mi van akkor, ha a nyolcadik luxus autót veszi magának? Ő dolgozott érte? Igen.

Köteles bárki felé elszámolni? Nem, legfeljebb a feleségével beszéli meg a dolgokat, aki valahogy kimaradt a történetből, de biztos oka van, hogy anyuka sem erősködik, hogy ugyan már vegyünk egy lovat a gyereknek...


A lány nagykorú? Igen. Az, hogy egyetemre jár a történet szempontjából érdektelen, gondolom a megélhetését biztosítják a szülők, egyébként is nagyon sokan kénytelenek dolgozni iskola mellett, mert nincs, aki támogassa őket.


Az apa köteles teljesíteni a felnőtt lánya/fia vágyait? Nem.


Tök mindegy, hogy mások erről mit gondolnak.


Én ugyan nem ismerek milliomosokat, de ismerek olyan szülőket/nagyszülőket, akik száz forintot sajnálnak maguktól, mert a gyereknek/unokának szüksége lesz rá, akik rá se nyitják az ajtót, de még mielőtt meghal, már az örökségen marják egymást...


A saját vagyonával mindenki azt csinál, amit akar. Ha végrendeletet írna, hogy halála után mindene a helyi kutya menhelyre száll, ahhoz sem lenne senkinek köze.


Legfeljebb a lány már nem a ló miatt dolgozna, hanem a mindennapi megélhetéséért.

2021. máj. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 A kérdező kommentje:
én nem azt kérdeztem,hogy kötelező-e vennie, hanem azt, hogy szeretetből vennél-e ajándékot?A saját, édes gyerekednek...
2021. máj. 9. 22:52
 34/69 anonim ***** válasza:
0%

Kihangsúlyozva a nagy értéket, mint kifejező eszközt, majd sajnáltatva egy felnőtt nőt, aki bár lehetne, de nem kap lovat, a piszok apuka meg kapuzárási pánikkal küszködve már a nyolcadik autót veszi magának.

Gondolom közben azért a lány -leszámítva a lovat- megkapja a szükséges dolgokat, gondoskodnak róla, nem kell dolgoznia, meg vannak a megfelelő eszközök a tanulmányaihoz, és feltehetően a szórakozási lehetőségek is biztosítva vannak. Egészen elérzékenyültem, de rossz lehet neki :(


Kérdésedre válaszolva, igen, vennék szeretetből ajándékot (nem csak a gyerekemnek), mert máshogy nem tudok ajándékozni.


Ha ennyire zavar, hogy szegény lány nem kap lovat, akkor akár te is megajándékozhatod eggyel. Ajándék lónak ne nézd a fogát, és legalább leszoksz arról, hogy mások zsebében kutakodj.

2021. máj. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 A kérdező kommentje:
az átlagos hozzáállásra voltam kiváncsi. Hoztad a szintet.
2021. máj. 9. 23:06
 36/69 A kérdező kommentje:
egyébként változik a hozzáállásod, ha esetleg kiderülne, hogy nem, nem dolgozott meg érte, csak jókor volt jó helyen, vagy csak örökölte, vagy mondjuk nyerte a lottón a millióit? Ha még csak nem is tanult érte, mert mondjuk egy sima érettségije van ?
2021. máj. 9. 23:21
 37/69 anonim ***** válasza:
0%

Nem változik, sem attól, hogy mázlija volt esetleg, vagy hogy "csak" érettségije van. Két diplomával a kezemben nyugodt szívvel állíthatom, hogy akár nyolc vagy kevesebb általánossal is lehet valakinek több tapasztalatból eredő tudása, bölcsessége, mint több diplomás embereknek. Szó nélkül elfogadom, és elismerem, ha valaki többet tud nálam, függetlenül attól, hogy hány papírja van.

Azért valahol örülök, hogy én vagyok a szint, mert ebből látszik, hogy az emberek nem csak irkálnak, hanem gondolkodnak is.

Egyetlen ember volt idáig, aki nem melléd, hanem a helyzet mellé állt, mert hasonló élményt élt át ő is, és bár a mai napig fájó pont az életében, mert neki tervei, álmai voltak, empatikusan tudja kezelni a dolgot. De nem követelte minden áron a lovat, mert figyelembe vette a lehetőségeket, és nem várta el, hogy bár szerették volna, de erejükön felül vállalják magukat a szülei. Akik ettől függetlenül egy valóban empatikus, normális embert neveltek fel, szóval minden tiszteletem az övéké, meg a lányuké is, és szívből kívánom, hogy legyen rá lehetősége, hogy teljesüljön a vágya, mert sosincs későn.


Ha csak arra lettél volna kíváncsi, hogy szeretetből vesznek-e ajándékot az emberek, egye fene kiemelve, hogy drágát, a saját gyereküknek, egy szavazással le tudhattad volna.

A. Igen

B. Nem

C. Szeretnék, de nincs rá lehetőségem

D. Egyéb (mert van aki kölcsön kér, hitelt vesz fel, mert Jucikát kinéznék az első béből, ha nem a legújabb pólójában a tudjaaszöszmelyik videósnak mondaná el a kettes szorzó táblát).


Ezzel szemben kerekítettél a kommentekben egy sztorit a szegény hányattatott sorsú milliomos csemetéről, akinek a piszok kapuzárási pánikkal küzdő apja a nyolc, több milliós autó ellenére sem veszi meg neki a lovat.

Voltak, akik próbálták a véleményük élét poénnal tompítani, de ha a válaszadók vértfröcsögve kívánnák a lelketlen rohadék halálát, amiért ilyen szívtelen, lehet, hogy te önigazolást nyernél, hogy na, csak neked van igazad, de nekem az emberiségbe vetett hitem omlana össze.

Persze lehet még ragozni, hogy miért is neked van igazad, de bele fogsz zavarodni a magyarázkodásba, szóval én nem eröltetném a dolgot a helyedben.

2021. máj. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 A kérdező kommentje:

1. nem kerekítettem semmit, csak elmondtam a történetet

2. kiváncsi voltam a véleményetekre

3. nem értem, miféle magyarázkodásról beszélsz, amibe belezavarodnék

talán pont te írtad valahol, hogy a többség azért nem vesz nagyértékű ajándékot, mert nem teheti meg. Én pont egy olyan apáról írtam , akinek telik rá, mégsem vesz. Igen, talán ez a lényeg: ha megtehetnék a válaszolók ,akkor vennének-e értékes ajándékot a gyereküknek, vagy nem?Talán szavaztatni tényleg jobb lett volna

2021. máj. 10. 00:24
 39/69 anonim ***** válasza:
40%

Én szeretettel mutatom ki a szeretetemet a gyerekeimnek

Tutira bejön, nagyon jó a kapcsolatom mindegyikkel.

Akkor se tennék másképp, ha egy egész ménest vehetnék bármelyikének is.

2021. máj. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
0%

De, kerekítetted a történetet, különben az elején leírtad volna a teljes történetet.

Ehelyett, mivel az első kommentelők jelezték, hogy nem vennénel ilyen drága ajándékokat, elmesélted az ismerősöd, aki lelki traumát okoz a lányának, akinek lovon kívül mindent megad (és lehet, hogy azért nem vesz neki lovat, mert tudja, hogy megunná), és rossz a kapcsolatuk (lehet, hogy ennek is oka van), de még mindíg nem kaptál megerősítést. Apa ekkor már a nyolcadik több milliós autót vette magának, mert kapuzárási pánikja van. Megerősítés továbbra sincs, apuka innen már csak mázlista volt, meg "csak" érettségije van. Mi lesz a következő? Bűnöző? Sorozat gyilkos? Mintha bármelyik is alátámasztaná, hogy a lánynak igenis meg kell kapnia a lovat. Egyre inkább úgy érzem (feltéve, hogy valós a sztori, hogy te vagy a lány, aki büszkeségében van sértve, hogy valamire nemet mondtak...)

A 39-es válaszolóval értek egyet teljes mértékben.

Majd ha lesz gyereked, nyugodtan vegyél neki ménest, torony órát arany lánccal, amit csak megkíván. Idővel meg fogod érteni, hogy hol van a hiba a történetben, de legalább a gyereked lelke nem fog sérülni.

2021. máj. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!