Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon sajnálom apukámat....

Nagyon sajnálom apukámat. Tudok érte tenni valamit?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak. Anyukámmal élek.


Most derült ki számomra hogy apa azért mikor én ott vagyok mennyi mindenről lemond. Apa albérletben lakik. Hétköznapokon szinte csak vajas kenyéren meg tescos párizsin él,főtt ételt jó ha heti 1x eszik mikor keresztanyám aki apa testvére visz neki. A zoknijai is mind lukasak.

Én ebből mikor ott vagyok semmit nem vettem észre eddig mert finom husikat csinál van sok gyümölca joghurt-amit ha nem eszek mindog elrak h vigyem el az enyém,megyünk fagyizni mekizni pizzazni.


Most volt unokatesóm ballagása és véletlenül halottam meg h keresztanyám erről beszél. Hogy apu ott hagyta anyámnak a lakást most meg nyomorog alig eszik pedig fizikai munkát végez,fizeti a gyerektartást meg mikor én ott vagyok mindent megad mintha minden rendben vele.


Nem tudom pontosan mennyi pénzt fizet apu anyunak 30 vagy 40 ezret?de anyu kevesli. Ha cipő vagy ruha kell mindig hivogatja aput hogy adjon még pénzt és szokott is adni.

Félek anyunak szólni hogy ne kérje aputól az egész pénzt meg ne kérjen tőle plusszba. Mi átlagosan élünk anyu dolgozik a nevelő apám lassan 1 éve nem dolgozik és van egy kis tesóm is biztos itthon is kell a pénz de sajnálom aput.


2021. máj. 17. 06:40
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
40%

HA az apa lemondott a házról, akkor EZ a vagyonmegosztás része volt!

Másrészt egy gyerek NEM döntheti el, kivel akar élni, 12 éves kortól esetleg megkérdezik, mit szeretne, de ettöl még a bíróság dönt, és nem feltétlen a gyerek kivánsága szerint.

De ha az apa beleegyezett, hogy az anyánál maradjon a kérdezö, akkor nem akarta magához venni.

2021. máj. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
13 voltam, mikor váltak. Engem megkérdeztek, és apámhoz keróltem, ahová akartam.
2021. máj. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

A válás kimondásának nem feltétele a vagyonmegosztás. Nem tudjuk, hogy itt mi történt, mi nem történt.

Kérdező, nagyon sajnállak, nincs itt jó megoldás. Fentebb írtak, hogy mekizés, pizzázás helyett javasoljál apádnak költségkímélőbb programokat.

2021. máj. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
89%
Azért ez apád döntése is lehet. Férfiak gyakran utálnak főzni, inkább párizsin élnek. Nyilván senkinek sincs pénze naponta mekis "főtt" ételt ennie, ezért ne sajnáld. Munka mellett pedig fáradt naponta főzni magára. 30-40 ezer tartásdíj egyáltalán nem sok, sőt - anyádnak ha ebből kéne téged etetnie, te is tescós párizsin élnél csak. Apád nem magatehetetlen, hanem felnőtt férfi, ha inkább jár lukas zokniban, mint hogy fogjon egy tűt és megvarrja, ő döntése.
2021. máj. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%

Már bocs, de apad miért nem dolgozik egy eve? Ha nem dolgozik, honnan van pénze? Miért nem főzz magának?

3o ezer gyerektartás nem sok.

2021. máj. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem beszélj apukáddal, de őszintén! A nők szeretnek pletykálni, kiforgatni a szavakat, összehasonlítani az ő életüket egy férfiével, pedig mi kevesebbel is megelégszünk, főleg, ha nincsen, aki irányítson minket.


Én Angliába költöztem évekkel ezelőtt és csak egy szobát bérelek, hogy minél többet haza tudjak küldeni a családnak. Bár lenne lehetőségem főzni (és tudok is rengeteg mindent), de nem használom a konyhát, mert nem szeretem a társaságot, amikor azt nézik, hogy mit csinál a másik. Évek óta megy ez a sztori és nekem sem kerül főtt étel az asztalra. De ha azt gondolod, hogy ez probléma, akkor tévedsz. Rengeteg olyan dolog van, amihez elég egy mikró vagy még az sem, és finom, tápláló, jól lakok vele. Nemhogy fogynék, még hízok is, igaz, ülök egész nap.


Ez szánalmas? Talán annak tűnik, de hidd el, nem az. Mellesleg én 2 éve nem láttam a gyerekeimet, mert nem volt lehetőség az utazásra úgy, hogy annak értelme is legyen. Szóval az, hogy kevesebbet szeretnél ott lenni, hogy ne fájjon, az nem fog segíteni, sőt ront a helyzeten. Se te, se ő nem lesz ettől boldogabb, gazdagabb, elégedettebb. Beszéljétek meg ezt egymás között!!! Ne hagyatkozz egy eltorzított szóbeszédre.

2021. máj. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne olyan megoldást válassz, ami által még az idő is kevesebb lesz, amit apukáddal töltessz el, ha egyébként szereted őt és sajnálod. Az általad leírtak alapján apukád mindent, még a normális táplálkozást is alárendeli a veled együtt töltött időnek, illetve annak, hogy neked legyen...

Nem valószínű, hogy jobban örülne, ha jutna mondjuk drágább felvágottra pénze a hétköznapokban, miközben téged még kevesebbet látna. Azt megteheted valóban, hogy időnként szándékosan lemondanál a drágább programokról, bár gyanúm szerint apukádnak az az öröme, hogyha neked örömet tud okozni :( :)

2021. máj. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Mekizésre, pizzázásra mondj nemet, nem kell oda menni mindig hetente és ott enni. Azt nem tudom, milyen gyakran kérsz új ruhát vagy cipőt, de ha ez is folyamatos, akkor abból is vissza lehet venni.
2021. máj. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
58%

Sajnalom apudat, de a gyt se sok. A zoknijat megvarrhatja , de gondolom a testvere intezi. Sok ferfi inkabb tenyleg eszik virslit csak fozni ne kelljen. Arrol van szo hogy a testvere no leven nekiallt anyaskodni, es probal uszitani anyad ellen.

Az otthagyta a hazat dumat meg ismerem, apam is ezt szakjozta, csak azt felejtette ki hogy a k.rvanagy torlesztot is egyedul kellett volna anyamnak fizetnie.

2021. máj. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Azért visz apád mekizni, pizzázni, mert nem jut eszébe jobb program. Nézz utána a neten, mit csinálhatnátok ingyen, pl. a közelben kirándulni. És a kirándulásra te vinnéd a szendvicseket, nem törik le a kezed, ha elkészíted őket, meg két palack vizet. Nem muszáj egy hegyen ezerötszázért lángost enni hatszáz forintos szörppel. Bár talán édesapádnak nincs kedve olyan programokhoz, amik nem üldögélésből állnak (meki, pizza...).
2021. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!