Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként kiadnád albérletbe...

Szülőként kiadnád albérletbe a régi házadat ha lenne esélyed rá?

Figyelt kérdés
Nos, szüleimnek még mindig megvan az a házuk amiben felneveltek engem. De mivel jöttek a testvéreim így beköltözünk egy nagyobb házba (egy udvaron van a két ház). Kb 3 éve kiadták a régi házunkat egy albérlőnek, de én és a párom most vagyunk abban a korban hogy el tudjuk tartani magunkat. Gondolkoztunk már más városba való költözésen is, de szívem szerint legjobban a régi házunkba mennék. Hiszen mivel egy udvaron van, így sosem lennék távol a szüleimtől,és a testvéreimtől. Bármi baj adódna ott lennénk egymásnak. Fel is vetettem ezt az ötletet a szüleimnek, persze hozzáadtam hogy bérleti díjat,rezsit...mindent magamnak fizetek. Anyukámnak tetszett az ötlet, vele nagyon szoros kapcsolatot ápolok de apukám egyből ellenezte. 'Mi jogon dobjam ki a mostani albérlőt? Semmi gondom nincs vele.' Egyátalán nem értem ezt a mentalitást.. Mi is ugyanúgy fizetnénk mindent mint az albérlő.. Rákérdeztem hogy esetleg azért nem meri kiadni nekünk mert fél hogy mi nem fizetnénk vagy hogy tönkretennénk? Nemmel válaszolt, és hozzátette hogy ha mi költöznénk bele akkor nem kérne albérleti díjat. Mi ebben a logika? Évek óta magamra ruházkodom, magamnak veszek mindent. Az anyagi hátterem megvan. A szobámat is rendbe tartom, megbecsülöm amim van mert tudom hogy megdolgoztam érte. Jobb az neki ha esetleg más városba költözök és egy ismeretlennek folyik be a pénz az én albérleti díjamból? Elhiszem hogy "érvágás" lenne nekik ha havonta nem jönne be az a plussz 70ezer forint, de anyukám és apukám is dolgozik emellett még van +1 ingatlanjuk ami eladásra vár. Vélemény? Én vagyok a mumus ebben a sztoriban? Mi lenne a legjobb? Rájuk hagyni és elmenni a fenébe?

2021. máj. 25. 03:39
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
84%
Én sem tartom jó ötletnek a szülőkkel egy telekre költözést, le kellene válni róluk.
2021. máj. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
5%
Kíváncsi lettem volna legalább a nemedre, kérdező. De semmiképpen sem egészséges szülőkkel egy telken lakni, hacsak nem akarod elveszíteni a párodat. Akkor már inkább arra a +1 ingatlanjukra vetnék szemet, már feltéve, ha nincs az is azon a telken :)
2021. máj. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
92%

Nemére lennél kíváncsi...

Miért is? Más a megítélésed?

2021. máj. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
12%
Eszembe nem jutna, hogy ne engedjem oda a gyerekemet.
2021. máj. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
91%

Ha nagyon jóban vagy a szüleiddel csak akkor költözz egy udvarba velük a pároddal. Én amúgy azt gondolom, hogy a szülőknek azért segíteni kell a gyereket (ha van miből, tehát nem a létfenntartásuk kerül veszélybe, mert mégiscsak ők akarták erre a földre és nekem az nem tetszik, amikor Isten áldásával és kábé kivágják a 18 évest. Oké, hogy életrevaló lesz, de mi van, ha lezüllik?, azért szerintem a szülőség felelősség. Nem azt mondom, hogy ész nélkül kell a gyereket pénzelni és 18 évesen lakás, kocsi, de igenis például, ha ilyen formában tudom segíteni, hogy ott van az udvarban egy ház ahol lakhat akkor segítek neki. Ha tudom, hogy pl. nem tud spórolni akkor én kérnék lakbért, mittudomén 40-50 ezer és azt elraknám neki, az 5 év alatt már 3 millió forint).

Nekem eszembe jutott egy kompromisszumos megoldás, költözzetek a pároddal össze, vegyetek ki albit és próbáljátok meg együtt, ha jól megy, akkor 1 év múlva térj vissza apukáddal a kérdéshez és mond meg neki, hogy már egy éve együtt élünk. Amúgy én azt gondolom, hogy akkora már olyan jól fogjátok érezni magatokat külön, hogy nem akarsz odamenni. Spórolás szempontjából lenne jó az udvarban lévő lakás, mert ha jófejek, akkor elrakják nektek és az azért x év alatt már észrevehető pénzt jelent.

2021. máj. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
90%
HA üresen állna a ház és a párod is maximálisan pártolná az ötletedet, akkor elfogadható megoldás lenne indulásként. DE: abban a helyzetben, amit felvázoltál, nem. Hosszú hónapok alatt derülne csak ki, hogy mennyire ideális a ti családotokban az ennyire közel lakni egymáshoz, ha kiderülne, hogy nem, akkor nemcsak nektek is, szüleidnek is új megoldást kellene keresni, de valószínű még a te párkapcsolatod vagy a szüleiddel való párkapcsolat is megromlana. A másik meg, hogy szülőként én sem kérnék albérleti díjat a gyerekemtől, legfeljebb a rezsit engedném kifizetni. Apád is így van vele, vagyis ha minden ideálisan alakulna is, akkor is elesnének egy havi biztos bevételtől. Lehetséges, hogy vannak családok, ahol ez a felállás, amit felvázoltál, nagyon jól működik, de a ti esetetek a te leírásod alapján nem ilyen. Ne erőszakoskodj tovább!
2021. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
87%

Testvéreid a szüleiddel laknak? Mert ha nem probléma lehet hogy ti ingyen kaptok valamit.

Apud álláspontja is érthető, nem tudni hogy egyeztek meg a jelenlegi bérlőkkel de nem rakhatja ki őket hirtelen. Szerintem nem akar segget csinálni a szájából(főleg ha szerződés is kötelezi ) Valószínű ha üres lenne simán ott lakhatnátok.Azon kívül kalkulált a bevétellel is.

" Elhiszem hogy "érvágás" lenne nekik ha havonta nem jönne be az a plussz 70ezer forint, de anyukám és apukám is dolgozik emellett még van +1 ingatlanjuk ami eladásra vár. Vélemény?" kezdetnek mondjuk ne osztogasd be más pénzét.

"én és a párom most vagyunk abban a korban hogy el tudjuk tartani magunkat" ha másnál laksz ingyen az nem ez a kategória. Nyilván én sem kérnék pénzt a gyerekemtől, ha nálam lakna (csak akkor ugye ne legyen nagy mellénnyel hogy önellátó) .

Most hol laktok?

2021. máj. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
91%

Jókat írtak az előzőek, abszolút egyetértek apuddal, nyilván ha ti költöznétek be, akkor a szüleid nem kérnének tőletek bérleti díjat. Hiába akarnál fizetni, nem kérnének! És itt ez a lényeg igazából, hogy nekik kiesik így egy havi rendszeres összeg + a biztos bérlő is (nehéz megbízható bérlőt találni!)


"Elhiszem hogy "érvágás" lenne nekik ha havonta nem jönne be az a plussz 70ezer forint, de anyukám és apukám is dolgozik emellett még van +1 ingatlanjuk ami eladásra vár."


Ez most, hogy van még egy ingatlanjuk, nem tudom miért fontos. Bejön rendszeresen havi 70 ezer forint, amit a szüleid a megélhetésükre költenek. Ha el is adják a másik házat, bejön X millió forint, amit nyilván nem felélni akarnak, hanem bankba tenni vagy befektetni más dolgokba. Szóval ezt a kettőt válaszd szét.

2021. máj. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
84%

Egy udvarba velük? Soha.

Igazad van apádnak. Jó albérlőt nem teszünk ki, a pénzt meg nektek gyűjti a gyerekeknek szétosztani majd.


Erre te ott akarsz lakni, atyaég, igaza van apádnak keressetek távolabb egy lakást.


Ráadásul a tesókkal sem fair a dolog.

Kezdj új életet, de ne 5m-re tőlük mert annak semmi értelme elhiheted.

2021. máj. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
62%

Én nem teljesen értem a szülőket, én is fenntartok plusz két ingatlant, ki vannak adva, de csak addig amíg a gyerekeimnek szüksége nem lesz rá. Akkor nyilván felmondom a szerződést, és nekik adom, ez lesz az indulótőkéjük. Mi másért tartana fenn a szülő plusz ingatlanokat, ha nem azért, hogy a gyerekeinek könnyebb legyen?


Azt viszont gondold meg kérdező, hogy mennyire jó ötlet ennyire közel költözni a szülőhöz. Párodnak mi a véleménye? Én biztosan nem mennék bele.

2021. máj. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!