Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként kiadnád albérletbe...

Szülőként kiadnád albérletbe a régi házadat ha lenne esélyed rá?

Figyelt kérdés
Nos, szüleimnek még mindig megvan az a házuk amiben felneveltek engem. De mivel jöttek a testvéreim így beköltözünk egy nagyobb házba (egy udvaron van a két ház). Kb 3 éve kiadták a régi házunkat egy albérlőnek, de én és a párom most vagyunk abban a korban hogy el tudjuk tartani magunkat. Gondolkoztunk már más városba való költözésen is, de szívem szerint legjobban a régi házunkba mennék. Hiszen mivel egy udvaron van, így sosem lennék távol a szüleimtől,és a testvéreimtől. Bármi baj adódna ott lennénk egymásnak. Fel is vetettem ezt az ötletet a szüleimnek, persze hozzáadtam hogy bérleti díjat,rezsit...mindent magamnak fizetek. Anyukámnak tetszett az ötlet, vele nagyon szoros kapcsolatot ápolok de apukám egyből ellenezte. 'Mi jogon dobjam ki a mostani albérlőt? Semmi gondom nincs vele.' Egyátalán nem értem ezt a mentalitást.. Mi is ugyanúgy fizetnénk mindent mint az albérlő.. Rákérdeztem hogy esetleg azért nem meri kiadni nekünk mert fél hogy mi nem fizetnénk vagy hogy tönkretennénk? Nemmel válaszolt, és hozzátette hogy ha mi költöznénk bele akkor nem kérne albérleti díjat. Mi ebben a logika? Évek óta magamra ruházkodom, magamnak veszek mindent. Az anyagi hátterem megvan. A szobámat is rendbe tartom, megbecsülöm amim van mert tudom hogy megdolgoztam érte. Jobb az neki ha esetleg más városba költözök és egy ismeretlennek folyik be a pénz az én albérleti díjamból? Elhiszem hogy "érvágás" lenne nekik ha havonta nem jönne be az a plussz 70ezer forint, de anyukám és apukám is dolgozik emellett még van +1 ingatlanjuk ami eladásra vár. Vélemény? Én vagyok a mumus ebben a sztoriban? Mi lenne a legjobb? Rájuk hagyni és elmenni a fenébe?

2021. máj. 25. 03:39
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
85%

Ha a Kérdező tudja, hogy az apja nem fogadna el pénzt (mivel megmondta neki), ennek ellenére odaköltözne, az kihasználás lenne, akkor is, ha a "de én fizetnék" köntösbe bújtatja.


Megkérdezte,nemet mondott, tovább kell lépni.

2021. máj. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
96%

"Mi ebben a logika?"


Az a logika, hogy az albérlőt ismered annyira, mint albérlő, tudod, hogy jól elvan, fizet és nincs vele gond.


A családtagját meg ismeri az ember mint családtag, és nem szívesen adja ki pont neki az ingatlanját.

2021. máj. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass faterodra.
2021. máj. 26. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Megértem édesapámat is teljesen. Az érvágásra visszatérve azért írtam idézőjelbe mert nem nagyon lenne nekik gond ha kiesne. Persze pénz az pénz ezt meg is értem. Kicsi is több mint a semmi, és igazából pont ezért adták ki az ingatlant mert üresen állt, és úgy voltak vele hogy akkor jöjjön plusz profit abból is.


Lehet rosszul jött le a kérdés, miután megtörtént ez a beszélgetés apukámmal akkor nem nagyon hánytorgattuk neki a témát. Elég régóta már albérleteket keresünk, csak annyi a probléma hogy mivel ez a lakás téma nem jött össze így másik városba fogunk költözni (munka,több lehetőség miatt) és így azért nem 5 perc lesz beugrani hozzájuk. Igazából csak nem tudtam megérteni apám látószögét azért íródott ki a kérdés. Kissé zavart ez a helyzet mivel nagypapám annó nekik is biztosított 2 ingatlant (ketten vannak testvérek apukám és a bátyja) és sokszor szóba jött hogy sokat segített ez nekik. Úgy gondoltam talán ő is követni szeretné ezt a példát mivel volt erről már szó régebben csak a bérlő beelőzött :P. De egy szó mint 100, a mi szívünk is az albérlet felé húz már (több ok miatt is).


A szobás válaszon nagyon megakadt a szemem :D Tényleg kicsit hülyén hangzott, de mivel én csak ezt a kis szobát mondhatom magaménak úgy akartam érvelni azzal hogy megbecsülöm , hogy azt írtam "rendben tartom".


Mégegyszer köszi a válaszokat, így már kicsit jobban belátom édesapám logikáját is. :)

2021. máj. 26. 08:00
 45/51 anonim ***** válasza:
100%
44, lehet kesobbre gondolta a segitseget, mondjuk amikor vesztek valamit. Egyebkent csak apude? Mert azert anyudnak is lehet beleszolasa.
2021. máj. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
68%

Hasonló helyzetben voltunk, szüleimnek megvan még a régi házunk, évek óta hirdetik eladásra, de nem jelentkezett senki. Mi meg párommal össze akartunk költözni albérletbe, de úgy tűnik lehetetlen dolgot találtunk ki, ugyanis 2 kutyával, kertes házat kerestünk a környéken a munkahely miatt. Miután hónapokig keresgéltünk, ismerősöket is belevontunk, és nem fogadott így minket senki, felvetettem szüleimnek, hogy esetleg a régi házba mehetnénk-e, természetesen mindent fizetve. Egyhangúan nemet mondtak, viszont nemrég anyumat egy gyerekkori ismerőse kereste meg, hogy a párja 2 gyerekkel kirakta őt, és hadd menjen albérletbe a házba. Neki bezzeg egyből kiadták.


Mi meg párommal azon agyalunk, melyik kis eldugott faluban találunk majd olyan felújítandó, de lakható családi házat, amihez max 20 évig kell fizetnünk a hitelt.

2021. máj. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%
46, ez durva es mit mondtak miert?megvenni sem tudtátok volna?
2021. máj. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
68%
47-es, nem, nem tudtuk volna megvenni, kettőnknek van összesen 3 millája, ehhez akarunk majd felvenni hitelt, ha találunk egy normális eladó házat. De az a baj, hogy max 10 millát tudnánk felvenni, a környéken meg egy lelakott putri is 20 milliótól kezdődik, úgyhogy az ország másik felében nézelődünk, ott vannak 5-6 milláért még éppen lakható ingatlanok. Aztán majd az évek alatt lassan felújítgatjuk.
2021. máj. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
77%
48, basszus inkább nezik hogy valami putriba koltozzetek..besz.rok
2021. máj. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%
Azért #46 esete egy kicsit más mint a kérdezőé.. tényleg durva.
2021. máj. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!