Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként kiadnád albérletbe...

Szülőként kiadnád albérletbe a régi házadat ha lenne esélyed rá?

Figyelt kérdés
Nos, szüleimnek még mindig megvan az a házuk amiben felneveltek engem. De mivel jöttek a testvéreim így beköltözünk egy nagyobb házba (egy udvaron van a két ház). Kb 3 éve kiadták a régi házunkat egy albérlőnek, de én és a párom most vagyunk abban a korban hogy el tudjuk tartani magunkat. Gondolkoztunk már más városba való költözésen is, de szívem szerint legjobban a régi házunkba mennék. Hiszen mivel egy udvaron van, így sosem lennék távol a szüleimtől,és a testvéreimtől. Bármi baj adódna ott lennénk egymásnak. Fel is vetettem ezt az ötletet a szüleimnek, persze hozzáadtam hogy bérleti díjat,rezsit...mindent magamnak fizetek. Anyukámnak tetszett az ötlet, vele nagyon szoros kapcsolatot ápolok de apukám egyből ellenezte. 'Mi jogon dobjam ki a mostani albérlőt? Semmi gondom nincs vele.' Egyátalán nem értem ezt a mentalitást.. Mi is ugyanúgy fizetnénk mindent mint az albérlő.. Rákérdeztem hogy esetleg azért nem meri kiadni nekünk mert fél hogy mi nem fizetnénk vagy hogy tönkretennénk? Nemmel válaszolt, és hozzátette hogy ha mi költöznénk bele akkor nem kérne albérleti díjat. Mi ebben a logika? Évek óta magamra ruházkodom, magamnak veszek mindent. Az anyagi hátterem megvan. A szobámat is rendbe tartom, megbecsülöm amim van mert tudom hogy megdolgoztam érte. Jobb az neki ha esetleg más városba költözök és egy ismeretlennek folyik be a pénz az én albérleti díjamból? Elhiszem hogy "érvágás" lenne nekik ha havonta nem jönne be az a plussz 70ezer forint, de anyukám és apukám is dolgozik emellett még van +1 ingatlanjuk ami eladásra vár. Vélemény? Én vagyok a mumus ebben a sztoriban? Mi lenne a legjobb? Rájuk hagyni és elmenni a fenébe?

2021. máj. 25. 03:39
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
81%
20 persze lakjanak ott, ha mindenkinek oke, de tök jogos apuka felvetése is hogy most mit kezdjen a bérlőkkel.
2021. máj. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
86%
21, elég egyszerű, szól nekik, hogy mi a helyzet, és a szerződésben leírtak szerint történik a kiköltözés, általában 3 hónap szokott lenni határozatlan idejű esetén. Nyilván egy bérlő sem gondolja, hogy örökre abban az ingatlanban fog lakni, ha magánembertől bérli.
2021. máj. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
70%

21, bocs, de teljesen mindennapos dolog felmondani bérleti szerződést.

Mi is laktunk albérletben, az egyiket eladták, a másik kellett a tulaj fiának, mert oda jött tanulni a városba.

Nem értem az embereket, akik szerint előbbre való a bérlő, mint a saját gyerekem. Nem is gondolkodnék, ha neki ez segítség.


A másik, testvérek között sem lehet ebből vita, minden megbeszélés kérdése. Ők megkapják ezt az ingatlant használatra, cserébe lemondanak az örökségből előre valamekkora részről. Millió lehetőség van. De az, hogy közöljem, bocs, gyerek, felejts el, nekem nem fér bele.


Azt meg kétlem, hogy akkora szükség van a pénzre ott, ahol három gyerekkel úgy tudtak simán nagyobba menni, hogy a kicsi megmaradt.

2021. máj. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
89%

No persze, aztán ki tudja hány év múlva, mikor a többi tesónak is aktuális a különköltözés, akkor meg mi lesz? barteleznek nekik is ingyen albit?

esetleg akkor jön egy jól fizető albérlő és a bérleti díjjal támogatnának bennetek egyformán, ti meg mehetnétek isten hírével és jönne a nyígás, hogy de hát mi a Pistával már ennyi meg ennyi mindent megcsináltunk, beleraktunk egy csomó időt, pénzt, energiát, alakítgattuk stb és kész is a családi ramazuri.

ez nekik bevétel, tőletek nem kérénének, menjetek külön, ahogy majd a tesóidnak is kell, ha tudnak és akarnak, bizonyára egyenlően fognak támogatni mindannyiótokat.

Láttam már ilyet, hasonlót, aztán jöttek a gyerkek, végleges maradat a helyzet, szülők a kisunokákkal már eladni a házat nem akarták (az nem egy telken volt amúgy), a nagyobb gyerek kifizetni a tesókat nem tudta, de hát mégiscsak család felkiáltással, pont letojták milyen helyzetben lettek a többiek, sőt később ajándékozással meg is kapták (hiszen jujj, annyi opénzt feccöltek már bele), pontosabban kisyírták maguknak, a szülők meg ugye engedtek a nyomásnak, így aztán majd az egyszeri öröklésnél sem jut még véletlenül sem a többi testvérnek belőe. Valóban nagyon fair.

2021. máj. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
17%
Vonatkoztass el a háztól, mert azzal te nem számolhatsz, nem a tied. Az egyenlet vége az, hogy kb. követelsz szüleidtől havi 70 ezer forintot. Mivel azt maguknak rakják félre, a tesóiddal hosszú távon is igazságtalan lenne, ha szüleid lebetegednének és amit most te elvittél havi 70 ezret az nincs a megtakarításban. Mert azt akkor nekik kell összedobni. Pl. házi ápolónő, drága gyógyszerek, magánorvos -hogy a sztenderd dolgokat mondjam. Ha ilyen nem lesz és nem költik utazásra hobbira, magukra, akkor persze a tietek lesz ha ők hamarabb halnak meg mint ti, vagy esetleg maguktól adnak indulótőkét mindenkinek.
2021. máj. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
44%

22, 23# en sem azt mondtam h nem lehet felbontani! De elso reakcionak ertheto h felmerult. Ennyi, nem kell túlgondolni. "Nem értem az embereket, akik szerint előbbre való a bérlő, mint a saját gyerekem. Nem is gondolkodnék, ha neki ez segítség." Ezt sehol nem írtam..

"

cserébe lemondanak az örökségből előre valamekkora részről. " ezzel az a baj hogy a kerdzoek MOST kapnak ezzel segitseget, amazok meg MAJD akar evtizedek mulva...

Nekem alapbol nem problema a felvetes, de ugy kezdte a kerdezo h mennyire onallosodnanak aztan most itt meltatlankodik..

"szobámat is rendbe tartom, megbecsülöm amim van mert tudom hogy megdolgoztam érte" na ez meg nagyon dedós..szobamat rendbe tartom..ez kb egy 10 evestol aranyos..

2021. máj. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
18%
24 leírta hibátlanul.
2021. máj. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
19%

No persze, aztán ki tudja hány év múlva, mikor a többi tesónak is aktuális a különköltözés, akkor meg mi lesz?


Nevetséges érv, hogy azért ne segíts egy gyerekednek, mert ki tudja, mi lesz évek múlva. Addig akár innen tovább is léphet a kérdező, mert ugye több gyerekkel nem ideális, ezt már tudjuk. A testvérek mehetnek továbbtanulni, külföldre, akármi.

Normális családban van megoldás. Örülök, hogy bár mi is hárman vagyunk, a szüleimnek is vannak testvérei, ilyenből soha nem volt probléma.

2021. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
19%

mikor a többi tesónak is aktuális a különköltözés, akkor meg mi lesz?


mi lenne? Akár most is meg lehet beszélni, hogy oké, jöhettek ide x évig, nem kell albérletet fizetni, cserébe a testvéreidnek fizess havi 20-25-30ezer ft-t, valami megtakarítási formába, amit majd megkapnak, amikor önállósodnak. Vagy itt lakhattok x évig, de ha a testvéreid is költöznének, ezt eladjuk, háromfelé osztjuk a pénzt. Vagy rendben, ez a tiétek, ennyit ér, a másik házból nem fogtok örökölni, plusz kérünk havi ennyit, amit a testvéreknek félretehetünk.

2021. máj. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
86%
de ha el tudja tartani magát, akkor miért a szülőnek kéne támogatni? miért nem jobb, ha a szülőnek eggyel kevesebb gyereket kell eltartani? és esetleg kicsit több dolgot megengedhet magának?
2021. máj. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!