Hogy kéne ezt elviselnem? (Lelki bántalmazás)




válasza:



válasza:Ne várd meg, hogy ő dobjon ki téged.
Apád sem áll ki melletted?




válasza:Néha kiáll, de ez a ház nem a miénk, fél, hogy menni kell innen.
Kihagytam egy fontos dolgot, miszerint úgy gondolja a nő, hogy nincsenek érzelmeim, olyan vagyok, mint egy robot...
Igazából nem tudom, hogy innen, hogy tudnék elmenni. Anyám egy vándor, mindig máshol lakik, attól függ melyik pasival költözik össze.




válasza:Tűrsz, tanulsz, munkát vállalsz, majd elmész albérletbe. Búcsúzóul még kiverheted az első két fogát. (Inkább ne.)
Te is tudod, hogy nincs ott maradásod, felnőtt vagy, elmehetsz. Te ismered a lehetőségeidet, neked kell tudnod, hogy merre tovább. Nehéz lesz, sőt, iszonyú nehéz lesz, főleg, ha tovább akarsz tanulni, de mindig jusson eszedbe, hogy ez nem a te hibád, hanem a szüleidé, akikre nem számíthatsz.
Sok sikert kívánok, tényleg.




válasza:



válasza:



válasza:Hülyeség az érzelemmentesség, ez a nő azért gyülől mert nem a gyereke vagy,és a szemében vetélytársa vagy a saját gyerekével szemben.
Tönkre akar tenni ki akar túrni hogy az ő gyerekének jusson minden.
Bármi amit mondd ezt a cél a szolgálja, nem benned van a hiba.




válasza:Nem tudom mit csináljak már, nagyon magányosnak érzem magam, nagyon sokan mondják, hogy jobb lenne nekik nélkülem (testvéreim is) ??????????????
Arra esetleg nem gondolsz, hogy NEKED (is) jobb lenne --- nélkülük?
Miért mindig a mások java, jóléte az elsődleges?
A TE vágyaid, a TE szükségleteid, a TE életed nem számít, csak az, NEKIK mi lenne előnyös? Amíg elfogadod, hogy onnan nézd a világot, ahonnan NEKIK jó, addig önmagad kezét-lábát kötöd gúzsba, úgy meg lehetetlen szabadulni!
19 éves vagy, tehát előnyöd, hogy nagykorúként sanszod van magad mögött
hagyni a jelenlegi mérgező légkört.
Azon lépj túl, hogy egyik, vagy másik szülőd támogatására vágyj, az ő viselkedésüktől, "szülői szeretetüktől" tedd függővé a lehetőségeidet! Már pontosan tudod, ki az a kettő (három, akárhány) ember, akire nem számíthatsz. Az önállóság útjára kell lépned. Sulit, munkahelyet olyat találni, ami különválásra is lehetőséget biztosít.
Ha eltemeted saját magadat az érzelmeid, a megbántott lelkivilágod alá, azzal törődsz, milyen jelzőket vágnak a fejedhez, addig mások jóindulata híján nem lesz kilépés a jelenlegi helyzetből. Egyenlőre tudatosítsd magadban, hogy ha senki nincs, aki téged pártoljon, ez a meló rád marad. Fogadd el, hogy egyenlőre elég, ha tudod: nem vagy kopasz, nem vagy h.lye...stb. Különben idővel elhiszed, amivel bántanak.
Minden évben ki akar dobni, de eddig nem tette? Nem fogja tudatni veled, hogy azért nem, mert szüksége van arra, hogy legyen, akin kiélje magát, aki esetleg kényelmesebbé teszi a mindennapjait, vagy amint olyan helyzetbe kerül, hogy melózik, önálló keresettel bír, akkor havonta le lehet majd zsarolni tőle valamennyi pénzt, mondván, hogy ne legyen "ingyenélő", hanem jó testvér?
Az ilyet ne féltsd, hogy későbbi esetleges lelkiismeretfurdalás, vagy pl. szeretet tartja vissza attól, hogy kirúgjon téged, tehát --ha már idáig nem tetted-- igen gyorsan kezdd el az önállósodás, költözés lehetőségeit megtalálni. Nem gondolkodtatott el még az, hogy ha ennyire utálnak és felesleges konc vagy, akkor ugyanvajon miért is nem rúgtak még ki a híd alá? Elvégre büntetlenül megtehetnék.
Bármikor. (ha jól értesz...bármikor!) És akkor mit lépsz?
Engedelmesen elpusztulsz, ahogy azt ma elvárják tőled? Vagy mit teszel?
Ne sírdogálj, hanem előre gondolkozz és cselekedj végre!
Nyári munkalehetőséged semmi? Barát, barátnő, távolabbi rokon?
Tovább tanulsz: kolesz, vagy valami egyéb menekülési útvonal?
Persze: magányosnak érzed majd magad még azután is, ha sikerül meglépned, de akkor legalább tudni fogod, miért van ez így.
Lépj, mielőtt azzal vágják el a szabadulásod útját, hogy nem csak az önbecsülésed,
de esetleges jövedelmedet le kell adnod cserébe pl. a napi kosztért, kvártélyért!
Szeretném látni a képüket akkor, amikor TE közlöd velük, hogy "ennyi volt, te mész el otthonról". Lehet, úgy járnál, mint többen, hogy akkor másképpen beszélne az, aki ma elhiteti veled, hogy még neked kéne hálásnak lenni azért, ha tönkre akarnak tenni, ambícióid letörni, eredményeidet, jövődet semmibe venni.
Vagy lépsz, vagy elfogadod, hogy később is főállású "selejt" leszel. Épp, mint eddig.
Ezen az állapoton POZITÍV IRÁNYBAN te tudsz változtatni, rájuk hiába vársz.
Szurkolok neked, annál inkább, mert tudom, nem vagy egyedül a problémáddal. Vannak még szülők sokan, akiknek eltökélt szándékuk, hogy utódjaikon állnak bosszút a maguk elcseszett életéért, kilátástalanná tegyék a jövőjüket, megutáltassák velük
az életet. Tegyél végre magadért, legalább te maradj a magad pártján!
Sok sikert! Amit úgy érhetsz el, ha érzelmek helyett az értelmedet teszed előtérbe,
a tőlük független jövődet pedig a józan ész diktálta tettekre alapozod. Mielőbb.
Kapcsolódó kérdések:
Anya egy nagyon pszichopata férfit választott az apánknak, és sokáig nem látta rajta, hogy az, hisztrionikus, nárcisztikus, és borderlineos (diagnosztizált, munkahelyi feljelentés miatt került a pszichiáterek látókörébe pár éve) de van sok "mézeshét" periódus, így néha...
Megcsalt a barátom, és nagyon nehezen viselem. A szüleim előtt sem tudom mindig visszafogni magam, és elkezdtem elég durván “hisztizni”, sírni, “csapkodni”hogy én ebbe bele fogok őrülni, nem fogom túlélni. (Tény, hogy az elmúlt hónapban ez kb. 3-szor megtörtént a...
16 éves lány vayok. 12 éves korom óta rendszeresen elvégzem a háztartási dolgokat. Főzök, Mosok, Takarítok. Mindent megcsinálok. Rendesen tanulok. Gazdasági iskolába járok. A húgomnak is mindent megcsinálok amit csak kér. Ha például: már csak egy darab kakaós csiga...
Hosszú lesz, de kiirom magamból. 19 éves leszek most májusban, 1 hét és érettségizem. Van egy barátom 1 éve akivel komoly terveink vannak (lehet nyugodtan beszólogatni stb, én tudom hogy komoly, látszik rajta). 19 éves a párom is, 4 éve dolgozik és amióta együtt...
írok egy esszét, igaziból arra vagyok kiváncsi hogy például hogy bánnak a gyerekekkel. Hogy milyen szar dolgok voltak a gyerekkorukban. Nem olyanok hogy nincs ájfon meg ilyenek, mert ami nincs az nem is hiányozhat... Szóval csak a negatívokra vagyok kíváncsi, a...
Sziasztok! 17 éves lány vagyok, és egész életemben úgy kezeltek a szüleim, mint a mosott szart, de ezt most hagyjuk. Mindig jó jegyeim voltak, 4-es, 5-ös,de pár éve ezek leromlottak a folyamatos terror és depresszió miatt. A szüleim ezért bosszúból kitalálták, hogy...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




