Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kéne ezt elviselnem?...

Hogy kéne ezt elviselnem? (Lelki bántalmazás)

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy apám és anyám régóta nincsenek együtt, és kb 14 éve összeköltözött a nevelőanyámmal az apukám, egy idő után mi is jöttünk vele. Először minden jó volt és szép, de mikor megszületett a saját akkor gyermeke minden megváltozott, elkezdtünk teher lenni számára. Minden kis dolgon megsértődik, régen nem voltak barátaim, akkor ez volt a baja, most meg nem akar velük elengedni, mert én biztos pasizok (sose volt). Egyfolytában az örömlány szinonimáit használja rám. Úgy nőttem fel, hogy azt tanította, aki sminkel vagy rövid ruhát hord az örömlány, ezért én félek bármit is csinálni, ebből kifolyólag úgy nézek ki 19 évesen is, mint egy 10 éves. Egyfolytában az ízlésem csúfolja, nagy musical rajongó vagyok és imádom az irodalmat, szerinte ezek egy fogyatékos ember ízlésvilágának felelnek meg. Jó tanuló vagyok, matekot leszámítva mindenből ötös, de mindig azt mondja, hogy mese tantárgy bárkinek megy, sose dicsér meg, csak hallgatom, hogy a matek miért nem ötös. Vékony szálú a hajam, ezért mindig kopasznak hív. Egyfolytában elmondja, hogy semmi köze hozzám, olyanokat mond, hogy fulladjak meg. A testvéreimet ellenem fordítja, bemesél nekik mindent. Néha elő adja, hogy miattam alakult ki a gyomor betegsége. Más emberek előtt előadja, hogy ő a szuper anyuka, de ott is leginkább a fiúkat dicséri, engem meg átkot. Mindent rám fog, ha tele van a szennyes, akkor biztos az én ruháim, pedig erről szó sincs. Minden évben ki akar dobni, de még nem tette. Mindig elmondja, hogy nem érti, hogy nekem, hogy lehetnek barátaim, ha nem lenne muszáj ő nem állna szóba velem. Azt hiszi tökéletes ember, más pedig egy szemet. Nem tudom mit csináljak már, nagyon magányosnak érzem magam, nagyon sokan mondják, hogy jobb lenne nekik nélkülem (testvéreim is)

2021. máj. 30. 09:04
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Kollégiumba nem tudsz menni arra az egy évre? Kérdezd meg az iskoládban az igazgatóhelyettest. Hivatkozz a rossz családi körülményekre.

Ha nem lehet, akkor tölts minél kevesebb időt apád új nőjével egy légtérben, és peregjen le rólad, bármit mond. Ha látja, hogy nem idegesít, még abba is fogja hagyni, mert nem lesz neki műsor. Dicséretet ne várj tőle, ő egy szó szerinti gonosz mostoha. És ha a beszólása már olyan mértéket ölt, amit már nem lehet eltűrni, pl hogy kopasz vagy, az ilyen, akkor egész nyugodtan kérd ki magadnak, szólj rá teljes nyugalommal, hogy Velem így nem beszélhetsz! De ezt az apád jelenlétében tedd, különben összevissza fog neki hazudozni az esetről. Nyugi, nem dob ki, mert akkor az apádat is ki kéne, őt meg esze ágában sincs.

2021. máj. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 1Léna ***** válasza:
82%

Ez tényleg lelki bántalmazásnak tűnik. Betegesen viselkedik veled, ezért betegként kezeld! Ha igazságtalan állításai vannak akkor ne vedd magadra őket. Nehéz, de megtanulható.

Egy másik lehetőség, hogy elmondod higgadtan tárgyilagosan az érzelmeidet, azt, hogy hogyan érintenek a bántó megjegyzései.

Pl. Fáj, nekem amit mondasz, én nem adtam erre okot.

Valami bánthatja őt is. Lehet valami probléma amit így próbál leplezni. Lehet, hogy érdemes lenne segítőkészen puhatolózni, hogy mi bántja? Mert ha ő rosszul érzi magát akkor tudat alatt, próbálja a környezetét is a saját hangulati szintjéhez lehúzni.

A szeretet a kulcs. Neked is szeretetre van szükséged, de nagy eséllyel a nevelőanyukádnak is. Nem szexre! Szeretetre, megértésre, törődésre, beszélgetésre.

2021. máj. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Nem volt jó családi élete neki sem, és ezért nem hiszem, hogy tudja kezelni a dolgokat, de itt nem a szeretettel van baj, mert az idegenek odáig vannak érte, és itthon is mindig mindenki ugrik neki egyből.
2021. máj. 31. 07:50
 24/25 anonim ***** válasza:
31%
Hú nehéz helyzetben vagy. De szerintem itt a fő hibás mégis az apukád, de te vagy a végső áldozat. Apukád mindkétszer a rossz nőt választott, egyszer édesanyátokat, másodszorra meg a mostani párját. Igazából ki kéne állnia melletted. Csak hát ő is két tűz közé ragadt, mert a ház ahol éltek a nőjé, és van még egy legkisebb gyerek, akinek szintén ő az édesapja. Apukádnak Nincsen semmi vagyonom vagy az ő szüleinek háza ahová el mennétek legalább addig amíg a kedves mostoha elgondolkozik. Vagy rá vehetné apukád a mostani párját, hogy adjátok el a lakást és költöztetek valami nagyobba, amibe az apukád is beszáll anyagilag. És akkor ott már lehetne szava apukádnak is és esetleg több tér lenne, ahol lenne egy saját kis részed. Elvileg nagykorú vagy 19 évesen. De hát ez mégis a mai világban még gyereknek számít. Főleg, hogy még csak most végzed el a középiskolát. A vér szerinti szüleidnek még akkor is támogatni kellene, ha felsőoktatásban tanulsz nappali tagozaton. Magadat meg semmiképpen ne vádold és semmi rossz megjegyzést ne vegyél magadra.
2021. jún. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom. Remélem mihamarabb sikerül elköltözni onnan és magad mögött hagyni ezt a rossz életszakaszt, örökre.
2021. júl. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!