Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy változtassam meg a...

Hogy változtassam meg a szüleim?(vallás)

Figyelt kérdés
Mindkettő szülőm vallási fanatikus, agymosott.Én erősen ateista vagyok.Rengeteg veszekedés volt köztünk már tini korom óta emiatt.állandóan rémisztgettek hogy pokolra kerülök ha sminkelek, kihívó ruhákat veszek fel stb..kényszerítettek hogy templomba járjak velük,próbáltak rávenni hogy extrém konzervatív legyek.Akármi legyen ha telefonon beszélünk ha hétvégén találkozunk elkerülhetetlen hogy ne hozzák szóba a vallást, a sikereimnek sem tudnak örülni pl: legutóbb felhívtam őket hogy elújságoljam hogy előléptettek, anyukám válasza az volt hogy ateistaként a pokolban nem fogok sokra menni egy előléptetéssel.A lányom 13 éves, már át se merem vinni hozzájuk,folyamatosan próbálják ellenem hangolni, a kereszténységbe manipulálni.Olyanokat mondanak neki hogy anya egy rossz istentagadó ember aki a sátánnal cimborál. Legutóbb amikor vigyáztak rá egy bibliával, kis kereszttel küldték haza mondván neki hogy anyának apának ne mutassa meg,legyen ez az ő titkuk.Karácsonyi, szülinapi ajándéknak is csak keresztény vallásos dolgokat adnak.Azt szeretném hogy a lányom ha érett lesz maga döntse el hogy szeretne e vallásos lenni.A szüleim miatt már szektaként tekintek a kereszténységre.Mit tegyek hogy leállítsam ezt?

2021. jún. 7. 21:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem korlátozd, hogy mennyit találkoztok és ne bízd rájuk a lányod.

Aki ennyire elvakult a szektája mellett azt már nem fogod jobb belátásra bírni.

2021. jún. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 dolfi01 válasza:
88%

Hasonló helyzetben vagyok. Kényszerítenek szüleim a vallásra.

Múltkor mondtam én templomba nem akarok menni, erre apám: "eltöröm a csontod, azt csinálod, amit én mondok." Aztán fenyegetett mégegy ilyen és kirak az utcára:D

2021. jún. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos aki degenerált, az az is marad, akkor is ha vérrokon... A bigott vallási fanatistákkal semmit nem lehet kezdeni, azon kívül, hogy ott hagyod őket...
2021. jún. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
79%
Jó nagy szemét barom apád van 12-es... A nagy vallásos és hívő... Én is okkal kerülök sok vallásoskodó nyomorultat, dobd te is a szüleidet kérdező!
2021. jún. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát hoába adnak bibliát a gyereknek ha maguk se tudnak belőle semmit. Egy keresztény nem viselkedik így. Ők csak istenkáromló hulladékok. Én kiraknám őket az életemből
2021. júl. 9. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!