Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Válás után a különélő szülő...

Válás után a különélő szülő párjával nem szeretnének közös programot a gyerekek?

Figyelt kérdés
Olyanok véleményét kérném, akik valamilyen szempontból érintettek a témában. Mi ilyenkor a teendő? Jogos a gyerekek kérése, hogy ne négyesben menjenek programokra, hanem csak apával hármasban? Havonta kb 2-3 alkalomról lenne szó.
2021. jún. 19. 19:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem ilyen egynapos (vagy pár órás) programokra menjen a pasi a gyerekeivel, havi 2-3-szor simán belefér (új asszonykának addig is nyugi van).

Nyaralni viszont kettesben menjen a párocska, oda nem kell vinni a gyerekeket. Annál is inkább, mert pokollá tudják tenni, ahhoz pedig drága játék egy nyaralás.

2021. jún. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom, miért lett lepontozva 52-es, de szerintem egy őszinte válsz.

Én özvegy férfi felesége lettem, (szóval velünk nevelődtek a gyerekei), de mivel nagyon "jól" debütáltak a közös egynapos hétvégi kirándulásokon, (tehát módszeresen elcsesztek minden ilyen kirándulást), ezért fel sem merült, hogy lesz "családi nyaralás". Teljesen természetes volt (férjemnek is), hogy nyaralni kettesben megyünk. Gyerekei pedig be lettek fizetve balatoni táborba két hétre (12 és 13 évesek voltak). Persze nyilván nem tetszett nekik, húzkodták a szájukat, valószínű egyrészt nem gondolták, hogy ezt meglépjük, másrészt jó buli lett volna merő kedvtelésből elcseszni a nyaralást is, na ez nem jött be. (Az ilyen "tesztelésekre" jók az egynapos kirándulások amúgy. Ha akkor nem oké nekik, miért is lenne oké az egy-két hetes összezártság egy nyaraláson.)

2021. jún. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
33%
Ok 53-as, ez a te véleményed. Normális szülő mindig a gyerekét választja, ha az nem jön ki az új szeretővel. Még akkor is, ha a gyereknek nincs 100%-ban igaza.
2021. jún. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
57%

Nyaralni én se vinném. Az egynapos progik rendben vannak simán, nem nyomulnék oda (már ha én lennék a pasi új párja).

A nyaralás meg egy olyan dolog, hogy a pasi nyilván nem fog elmenni egyszer nyaralni mondjuk a két gyerekével, és utána pedig a párjával, tehát nyilván a párjával nyaral kettesben, ha a gyerekei összeférhetetlenek a párjával.Nincs ebben semmi. Majd nyaralnak felnőtt korukban a saját párjukkal (vagy megtanulnak viselkedni).

2021. jún. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
53%

54-es, nem szerető, hanem új feleség pl.

De amúgy mindegy, nyilván nem a gyerekével fog életközösségben élni halála napjáig egy pasi sem, szóval ha nem önmaga ellensége, akkor azért nem mindig a gyerekét teszi előre, kritika nélkül. Mert úgy nem marad meg mellett nő. Ilyen egyszerű.

55-ös sem azt írta például, hogy vizes kötéllel verették a gyerekeket addig, amíg ők nyaraltak. Csak csupán a nyaralásba ily módon nem fértek bele.

2021. jún. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
69%

"Normális szülő mindig a gyerekét választja, ha az nem jön ki az új szeretővel. Még akkor is, ha a gyereknek nincs 100%-ban igaza."


Hát nem. Normális szülő nem játszik mártírt és nem egomanias idiótákat nevel,hanem éli a saját életét és normális embernek neveli a gyerekeit.

2021. jún. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
72%
54-es,normális szülő neveli a gyerekét, nem behódol egy minidiktátornak. Mikor felejtettük el, hogy a gyerek az gyerek, a felnőtt meg felnőtt? Félreértés ne essék, nen vagyok elvált, együtt nevelem a férjemmel a gyereket, de vannak határok. Nem, mint sógoréknál, hogy annyira féltik a gyerek lelkivilágát, hogy a 4 éves simán elküldi a pcsába az anyját és közli vele, hogy neki csak be dumáljon, meg úgyis elfelejti neki, hogy most csúnya. Komolyan, mi a fsz van...
2021. jún. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
42%

Szépen összejöttek itt az elhagyott ex feleségek, ahogy látom.

Most minden egyéni frusztrációt félretéve (férfiként írom), ki az a totál hülye fazon, aki egy állandósult aknamezőn akarná tölteni azt a 2 hét nyaralást is, csak mert a gyerekei nem szimpatizálnak az új társával? Egy férfi sem önmaga ellensége.

2021. jún. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
58%
Egyáltalán nem biztos, hogy a gyerekek viselkedésével van gond.
2021. jún. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
44%
De ha nem férnek meg, és nem fér bele 2 nyaralás, akkor a pasi a párjával fog menni. Azért nehogy már egy felnőtt nő csicskuljon be két gyerek kénye-kedvének, csak mert nekik olyan kedvük van, hogy a két felnőtt idegein táncolnak.
2021. jún. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!