Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Válás után a különélő szülő...

Válás után a különélő szülő párjával nem szeretnének közös programot a gyerekek?

Figyelt kérdés
Olyanok véleményét kérném, akik valamilyen szempontból érintettek a témában. Mi ilyenkor a teendő? Jogos a gyerekek kérése, hogy ne négyesben menjenek programokra, hanem csak apával hármasban? Havonta kb 2-3 alkalomról lenne szó.
2021. jún. 19. 19:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
25%
Akik ilyen elvakultan védik a kölköket, azok ugye az elhagyott volt feleségek?
2021. jún. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
25%
Valószínűleg. Nem véletlenül lettek elhagyva, azért ez hamar észrevehető.
2021. jún. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
61%
Vagy átélték ugyanezt gyerekként.
2021. jún. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
44%
Mit? Hogy a hétvégi programra övék apu, de nyaralni külön nem tudott menni velük? Szörnyű! Vannak ezek a gonosz új nők, akik kifúrák a gyerekeket, de azok alapból nem akarják elengedni apukát állatkertbe hétvégén, vagy nem vinnék nyaralni a gyerekeket. Itt meg az volt csak a kérdés, hogy jogos-e, ha hétvégente külön programra csak apával mennének. Kb mindneki azt mondja, hogy igen, csak páran azt is, hogy mindenből viszont kizárni nem lehet. Az is jogos, azt hiszem. Akinek meg nem, azt inkább nem minősítem.
2021. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
61%

6-os, a gyereknek! idegen! NEM ő választotta, hanem a szülője.


Nálunk is a mostohaanyám idegen volt számomra, és én is örültem volna, ha apa néhanapján velem is tölt időt kettesben, nem mindenhová hozza a nőjét meg a gyerekeket.

Dehát ez valahogy nem izgatott senkit, nekem meg eléggé szrul esett, hogy semmi közösen töltött időnk nem volt már. Nem a nőt okoltam, mert apának kellett volna összekapnia a tkét egy kicsit.

2021. jún. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
28%

Avaly!


Ennyi erővel a te pasid is idegen anyádnak meg apadnak is.

2021. jún. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
39%

Igen, mennyire objektív már, hogy a lelkisérült emberek olyan kérdésekre vetítik ki a saját nyomorukat és dühüket, aminek esélyesen csak annyi köze van az ő bajukhoz, hogy mindkét esetben elvált szülőről van szó. És ennyi. Itt se mondta a kutya se, hogy apa csak sz új nővel meg annak a gyerekével van, annyi volt a kérdés, hogy normális-e a csak apa-gyerek program - IGEN és, hogy normális-e mondjuk egy nyaralásból is kizárni az új párt - NEM.

A többi költő meg itt verdesi a sejhajt a földhöz, hogy gci új nő, maga a sátán, levegő is kár belé csak azért is, mert a világon van. Apa is egy fsz, mert mi az, hogy van új nő és nem a sarokban várja, hogy mikor kell ugrnai az exnek és a gyerekeknek. Nem beteg hozzáállás, dehogy.

2021. jún. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
78%

A gyerekeknek biztos nehéz ez még, és kapaszkodnak az ismert biztonságba - vagyis aput ismerik, de az új nőt még nem.

Amúgy a szeretet ajándék - ha erőlteti a nő, akkor csak ellenség lesz.

A gyerekek/emberek utálják az ultimátumot, hisz nem minden igen vagy nem, fekete - fehér... Kompromisszumot kell kötni. Meg kell kérdezni, hogy miért nem akarják a gyerekek ezt. Lehet csak félelem az ismeretlentől. Nagyon sok türelem kell a gyerekhez, minél jobban regulázod, annál jobban szökne - magyarán kis lépésekben kell haladni. Lehet évek múlva együtt fogtok menni nyaralni, de most az apjukra van szükségük. Ezt meg kell érteni. Általában nem hülyék a gyerekek, csak azt hiszik az emberek. Rengeteg mindent meg lehet és kell is beszélni velük. A véleményüket ki kell kérdezni és ha látszik hogy csak makacsság, akkor türelemmel el kell magyarázni, hogy miért lenne jobb ha az új nő is menne.

De ha az új nő csak azért akar menni, mert "mi az, hogy én nem mehetek/nem lehetek ott?", akkor az új nő még gyerek szintén, először nőjjön fel. De ha csak szeretne megismerkedni a gyerekekkel, és szeretettel közeledik a gyerekekhez, akkor előbb utóbb úgyis elfogadják őt. El kell mondani, hogy a nő csak meg akarja ismeri őket, hogy szeretne velük játszani (nem tom hány évesek a gyerekek) vagy filmet nézni stb. Meg lehetne beszélni, hogy : apával lesztek, de megnézzük majd ezt a filmet, amit a "nő" (név) is szeretne látni. És akkor így apával vannak a gyerekek és a nő csak kb 2 órát van velük. Következő alkalommal meg süthetnének együtt sütit - és csak arra az időre lenne ott a nő. Következőnek elmennek együtt az állatkertbe, a nap többi része megint csak apával és így tovább kis lépésekben.

2021. jún. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
28%
Nyilván, mindent ahogy csak akarják. Ennyire a teljes családban nevelkedő gyerekeknek sincs kénye-kedve szerint ugrálva. Vagy, ahol igen, ott a gyerek a főnök. Az olyan kiskirályokat meg sehol máshol nem szeretik.
2021. jún. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
73%
Nem normális ha csak az apjukkal akarnak találkozni. De én is ebben voltam, pedig nincs közöm a válásukhoz. Első évben még hétvégente elmentek moziba meg vásárolgatni. Második évben is ez volt , harmadik évünkben megszületett a kislányunk, ezek nem jöttek hozzánk, és egyre ritkábban értek rá az apjukkal is találkozni. Néhányszor jöttek még ezt azt kérni, pl az én autómat kölcsönkérték az apjuktól. Velünk nem nyaraltak de ha befizettük őket akkor elfogadták. Nem is ismerik a lányunkat, most már nem keresik az apjukat , fene se tudja lehet hogy nyertek a lottón 🤷🏼‍♀️
2021. jún. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!