Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell anyának folyton...

Miért kell anyának folyton mártírkodnia?

Figyelt kérdés

Az aktuális problémája, hogy ki, hol alszik a nyáron.


1 napja jöttem haza, kiköltöztem egyetem után az albiból, mert így nyáron olcsóbb itthon. Csakhogy anya és én a saját szobánkban a hőség miatt nem tudunk meglenni. Én eddig a vendégszobában laktam, de anya azt mondta most legyek a nappaliban.


Megpróbáltam, csakhogy ez nem fog működni, a nappaliban nincs privát szférám, konkrétan arra sem képes, hogy amikor alszom, akkor kopogva jöjjön be. Azontúl nekem kell egy asztal, ahol nyugodtan csinálhatom a dolgaim, ami viszont van a vendégszobában. Nem én vetettem fel, hogy nekem ez nem jó, hanem ő mondta hogy ha én a nappaliban vagyok, hogyan fogadjon vendéget. :D


Úgyhogy amíg dolgozott én végrehajtottam a cserét. Fel se tűnt neki, csak amikor este 10-kor nagyban rajzoltam a "szobámban" bejött, hogy ő aludna. Mondtam neki, de hát cseréltünk. Azt mondta, ő ilyet nem kért. XD Végül megmondtam neki, hogy nekem kell egy saját szoba meg egy normális asztal, úgyhogy szeretnék úgy lakni, ahogy máskor is nyáron. Erre teljesen megsértődött, hogy mi az, hogy neki úgy kell élnie 50 évesen mint egy cigánynak. És hogy mi lesz vele, ha egy szép napon teljesen kiég...


És bàrmi gond van, állandóan játssza a hattyú halálát. Ez azelőtt is így volt hogy apával elváltak volna. Tényleg sajnálom, hogy vannak igényeim, de egy közösségi térben nem lakhatok nyugodtan, de ő túl extravertált hogy ezt megértse, gondolom...



2021. jún. 29. 23:37
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem írni, hogy az ágy miatt igen. Felőlem kitehetjük a nappaliba, én egy matracon is elalszom, komolyan. :D


De neki tényleg fontosabb a nappali mint élettér, ami a vendégszobában meg nincs. Nekem annyira nem kell a tér, csak némi magánszféra. Hosszútávon az életviteli igények is fontosak, nemcsak a fekhely. Azért remélem megbékél én már bocsánatot kértem mielőtt elment aludni.

2021. jún. 30. 00:53
 12/46 anonim ***** válasza:
95%

Van saját szobád, használd azt, probléma megoldva.

Mások is túlélik, hogy nyáron - roppant meglepő módon - a szobában is meleg van légkondi nélkül.

De létezik ventilátor, léghűtő, millió megoldás van ma már.

2021. jún. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
92%
Ja, vegyetek valami cuccot, hogy elviselhetető legyen a hőmérséklet, ma már hihetetlen dolgokat tudnak ezek a szerkezetek. Hacsak nincsenek durva anyagi problémáitok, megéri beruházni.
2021. jún. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
95%
Azért elég durva, hogy egy minimum 4 szobás házban nem fértek el ketten... Elég sok ember él garzonban, aztán mégis túlélik valahogy a nyarat. Mibe tartana venni egy ventilátort?
2021. jún. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
99%

Én csak azt nem értem, hogy amikor te alszol a nappaliban, és ő bemegy, akkor miért kéne kopognia? Hogy felebredj??


Másrészt.. A kánikula pár hétig tart, addig csak kibirjatok így.

2021. jún. 30. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
88%
Nem szoktam ilyet írni, de bszki, az ő háza, te pedig már kirepültél. Szerintem abszolút jogos az igénye, hogy szeretne kényelmesen lenni a saját házában, ami neki a vendegszobát jelenti. Te pedig ezen felül old meg ahogy szeretnéd.
2021. jún. 30. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
93%
És persze 1 napja se vagy otthon (mert ott olcsóbb), és már rendezkedsz...
2021. jún. 30. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
95%
Ja és az hogy panaszkodott hogy hogyan fog vendéget fogadni, nem azt jelenti hogy akkor menj a vendegszobába, hanem ha már hazaköltöztél, mondván olcsóbb, akkor old meg az életedet a saját szobádban. Az meg tök mellékes hogy ő átköltözött a vendegszobába mert túl meleg a sajátja. Húzd ki a fejedet a hátsódból mert egyáltalán nincs igazad.
2021. jún. 30. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
87%
Továbbra se jön le, anyád mitől is mártír pontosan, de rólad egyre inkább látni, hogy kb te is az vagy. Képtelen vagy alkalmazkodni más emberhez, még egy kismacskával is bajod van, ez röhejes. Én se szoktam ilyet írni, de ha ennyire nem tetszik valami akkor el lehet menni dolgozni és albérletet fent tartani önerőből.
2021. jún. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
82%

1. Önhatalmúlag cselekedtél, ez akkor is baj lenne, ha igazad lenne.


2. Onzo vagy. Neked ez kell meg neked az kell. Anyadnak is kell ez meg az. Ha nem tudtok meglenni egymás mellett, menj dolgozni és vissza az albérletbe.

2021. jún. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!