Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell anyának folyton...

Miért kell anyának folyton mártírkodnia?

Figyelt kérdés

Az aktuális problémája, hogy ki, hol alszik a nyáron.


1 napja jöttem haza, kiköltöztem egyetem után az albiból, mert így nyáron olcsóbb itthon. Csakhogy anya és én a saját szobánkban a hőség miatt nem tudunk meglenni. Én eddig a vendégszobában laktam, de anya azt mondta most legyek a nappaliban.


Megpróbáltam, csakhogy ez nem fog működni, a nappaliban nincs privát szférám, konkrétan arra sem képes, hogy amikor alszom, akkor kopogva jöjjön be. Azontúl nekem kell egy asztal, ahol nyugodtan csinálhatom a dolgaim, ami viszont van a vendégszobában. Nem én vetettem fel, hogy nekem ez nem jó, hanem ő mondta hogy ha én a nappaliban vagyok, hogyan fogadjon vendéget. :D


Úgyhogy amíg dolgozott én végrehajtottam a cserét. Fel se tűnt neki, csak amikor este 10-kor nagyban rajzoltam a "szobámban" bejött, hogy ő aludna. Mondtam neki, de hát cseréltünk. Azt mondta, ő ilyet nem kért. XD Végül megmondtam neki, hogy nekem kell egy saját szoba meg egy normális asztal, úgyhogy szeretnék úgy lakni, ahogy máskor is nyáron. Erre teljesen megsértődött, hogy mi az, hogy neki úgy kell élnie 50 évesen mint egy cigánynak. És hogy mi lesz vele, ha egy szép napon teljesen kiég...


És bàrmi gond van, állandóan játssza a hattyú halálát. Ez azelőtt is így volt hogy apával elváltak volna. Tényleg sajnálom, hogy vannak igényeim, de egy közösségi térben nem lakhatok nyugodtan, de ő túl extravertált hogy ezt megértse, gondolom...



2021. jún. 29. 23:37
1 2 3 4 5
 41/46 qkker1 ***** válasza:
100%

"Régebben a párommal laktunk nappaliban, hogy a gyerekeknek legyen külön szobája."


Van saját szobája, csak az nem tetszik a kisasszonynak!

2021. jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%
Elnéztem a napokban hogy mennyi házon nincs lehúzva a redőny ebben a hőségben, plusz valahol még az ablak is nyitva van amikor kinnt 45 fok van. Pont ellenkezőleg kellene. Este kell ezt csinálni és venni egy szúnyog hálót. Ha szebbet akartok akkor rólósat is lehet tetőtér ablakra, az nyilván 10 ezerrel drágább.
2021. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges megoldások:

-napközben bent vagy a vendegszobában, éjjelre kimész a nappaliba aludni, anyád meg a vendégszobában alszik. Te írtad, hogy csak alvásra kell neki. Éjjel gondolom nem akar a nappaliban vendéget fogadni.


-veszel egy mobilklímát vagy ventillátort, és felmész a saját szobádba.


-elköltözöl.

2021. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
92%

Ez messze nem mártírkodás amiről írsz, te vagy a hisztis meg önző.

Nehogy már ne tudjál egy laptopot egy szobával arrébb vinni ha anyud le akar pihenni egy kényelmes ágyba a saját házában. Egész nap otthon vagy, ő pedig gondolom még dolgozik hogy eltartson.

És de, végeztem egyetemet, mellette dolgoztam, és gyerekem is van.

2021. jún. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%

Én is megfázom a klímától, éppen ezért megfogtam a használati utasítást, átnéztem, és beállítottam úgy, hogy ne fújja állandóan a hideget. Sőt, a kikapcsoló gombot is megtalálom rajta, ha túl sok.

Tadamm!


Biztos a két diplomám adott ennyi hozzáértést, hogy ez is megy.

Ja, nem.

2021. jún. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:

Szerintem kicsit túl nagy feneket kerítetek ennek az értelmetlen vitának, amit végül úgy oldottunk meg hogy átkerült az ágy a nappaliba (elfér ott), én meg kaptam egy matracot és mindenki boldog. Mindenkinek más jellegű problémái vannak, nincs értelme kioktatni ezzel kapcsolatban senkit, ha igazatok van, ha nem. Én pl. nem iszom, nem cigizem, nem szeretem a műkörmöket, mégsem mondom azt, hogy felesleges pénzkidobás mert van, akit ez tesz boldoggá.


Engem az tesz boldoggá, ha van egy normális sarkom rajzolni.

Anya szobája is a tetőtérben van, ő sem alszik ott, és teljesen egyetért azzal, hogy felesleges ott főnünk, vagy pazarolni az áramot légkondival.


Ami az életteret illeti, persze, hogy én is zavarom a nappaliban, főleg home officeban van anyu, a számítógép előtt ül, és igen, addig lehetnék a kishálóban és rajzolgathatnék. De aki művész és igazán alkot, az tudja, hogy az alkotáshoz nem elég egy asztal, én Copic filcekkel rajzolok, amiknek hely kell, nem kényelmes őket ide-oda cipelni, megfelelő fényt biztosítani, stb. És van hogy hajnal egyig van ihletem. Mert ez tényleg ilyen, napközben nekem is kell sok minden mást csinálnom.


És mielőtt kommentet kapnék arra, milyen drága dolgok ezek, mindenre én kerestem meg a pénzt. 16 éves koromban elkezdtem dolgozni nyaranta, vettem rajzeszközöket, digitális táblát, egy új laptopot (rokonoktól is kaptam pénzt az évek alatt), de összességében jól osztottam be az összegeket és most mindenem megvan, ami nekem fontos. Másnak meg más fontos és arra költi el a pénzt. Én tudatosan gyűjtöttem rá.


15 éves koromig nekem se volt saját szobám. 2 szobás lakásban éltünk, egyikben anyuék (majd elvàltak), másikban a tesómmal ketten, aki azóta házas és nem velünk él. A kétszobás lakás maradt apukámé, ez a ház meg a nagyiék halála okán anyáé lett. Felújítani nincs pénz sajnos.


A Covid miatt nem is lehetett volna albi helyett más megoldást találni nekem... De majd próbálok munkát keresni, elsőéves egyetemistaként, Covid helyzetben senki se várta el, hogy az anyagi kérdés legyen az én dolgom, mindig is az volt a terv, hogy egyetemista leszek és támogatnak amiben lehet.


De két szoba felosztása nem anyagi kérdés, hanem egy általános vita tárgya, minden családban vannak ilyenek.


Belàtom, hogy egyikünknek se kellett volna emiatt veszekedni, de mindenkinek van rossz napja (de mint írtam anyu mindig az a típus volt, aki rajtam szokta levezetni a feszültséget), mi meg màr megbeszéltük és nem téma többé.


Hogy anyu akar-e valaha légkondit a saját házában, ebbe nem szólhatok bele. Minden más módon próbálunk hűteni, de köszi a tippeket azoknak, akik próbáltak hasznosat adni.


További szép nyarat Nektek! :)

2021. jún. 30. 14:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!