Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell anyának folyton...

Miért kell anyának folyton mártírkodnia?

Figyelt kérdés

Az aktuális problémája, hogy ki, hol alszik a nyáron.


1 napja jöttem haza, kiköltöztem egyetem után az albiból, mert így nyáron olcsóbb itthon. Csakhogy anya és én a saját szobánkban a hőség miatt nem tudunk meglenni. Én eddig a vendégszobában laktam, de anya azt mondta most legyek a nappaliban.


Megpróbáltam, csakhogy ez nem fog működni, a nappaliban nincs privát szférám, konkrétan arra sem képes, hogy amikor alszom, akkor kopogva jöjjön be. Azontúl nekem kell egy asztal, ahol nyugodtan csinálhatom a dolgaim, ami viszont van a vendégszobában. Nem én vetettem fel, hogy nekem ez nem jó, hanem ő mondta hogy ha én a nappaliban vagyok, hogyan fogadjon vendéget. :D


Úgyhogy amíg dolgozott én végrehajtottam a cserét. Fel se tűnt neki, csak amikor este 10-kor nagyban rajzoltam a "szobámban" bejött, hogy ő aludna. Mondtam neki, de hát cseréltünk. Azt mondta, ő ilyet nem kért. XD Végül megmondtam neki, hogy nekem kell egy saját szoba meg egy normális asztal, úgyhogy szeretnék úgy lakni, ahogy máskor is nyáron. Erre teljesen megsértődött, hogy mi az, hogy neki úgy kell élnie 50 évesen mint egy cigánynak. És hogy mi lesz vele, ha egy szép napon teljesen kiég...


És bàrmi gond van, állandóan játssza a hattyú halálát. Ez azelőtt is így volt hogy apával elváltak volna. Tényleg sajnálom, hogy vannak igényeim, de egy közösségi térben nem lakhatok nyugodtan, de ő túl extravertált hogy ezt megértse, gondolom...



2021. jún. 29. 23:37
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
68%

Nem az anya a mártírkodó, hanem a csaj csövezik otthon ingyen. És a megspórolt albérleti díjból nyugodtan vehetett volna légkondit vagy ventilátort.

Jahh, azt nem.

2021. jún. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
82%

Engedd be a tótot, kitúr a házadból.


Ez a népi mondás jutott eszembe...

És nem az anyuka a tót...😂😂😂

2021. jún. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Nekem a válaszaitokból csak az jön le, hogy sosem volt gyereketek, sem pedig jó szándékotok, hogy ingyenélőnek neveztek egy egyetemista fiatalt (talán egyetemet sem végeztetek). Nyilván nem direkt választottam, hogy nem dolgozom, és azt sem, hogy nyáron nem fizetünk albit. Munkát találni meg nem olyan egyszerű, főleg nem vizsgaidőszakban, hogy nyárra legyen valami.


Mindenkinek melege van, de nem mindenki viseli ugyanúgy. Van, amit meg lehet szokni, de ha patakban folyik a víz az emberről és napi 5 liter víz nélkül nem lehet kibírni, akkor miért is nem húzhatnánk meg magunkat a két hűvösebb szobában. A légkondi nem a pénz miatt gond, egyikünk sem bírja hosszú távon (mert megfázást okoz), mert ilyen is van.


Eddig minden nyáron (4 nyár, mert a nagyszülők háza csak ők már meghaltak) én aludtam a vendégszobában, de most az ágyra hivatkozva nem akarta nekem ezt engedni.


De mivel neki jobban kell a nappali, mint nekem, neki meg a kisszoba nem kell másra, mint aludni, nem akarok csereberélni, mert annyira értelmetlen és miért ne mondhatná ezt meg egy 20 éves fiatal a saját anyjának? Tán probléma alkudozni? Miért az? Nem a 60-as években élünk, ahol a gyereknek kuss van, és engem nem is így neveltek. Mint írtam, az ágyat is odaadom szívesen.


És én szeretem a kismacskát is, de amíg pici, addig tényleg nagyon rossz, és kiköveteli az ember figyelmét, ami aranyos és vicces is, de nem feltétlenül állandóan.

2021. jún. 30. 10:18
 34/46 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem. Eddig azt írtad higy a légkondinak semmit sem érne mert "nem segítene". Most meg azt higy megfázol tőle.

Amúgy nem 20 fokra kell beállítani mint az üzletekben van. Ha a szobában 28 van akkor csak 24-25 re pl. Az is kellemesnek tűnik ilyenkor. Sőt kapaszkodj meg. Ki is lehet kapcsolni. Én mindössze fél óra után szoktam kikapcsolni amikor már meg tudok maradni a szobában. Nonstop én se tudnám elviselni, sőt órákig se.

2021. jún. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
88%

1. Végeztem egyetemet (dolgoztam is mellette, igaz, nem sokat, amennyi belefért).

2. 18 éves koromig nem volt saját szobám, tudom, milyen jó a magánszféra.


Akkor is az a véleményem, hogy te vagy az, aki fordítva ülsz a lovon. "Nappal viszont kell neki a nappali erre-arra, értelemszerűen közösségi tér, én viszont nem vagyok az a közös szobás típus, kollégiumban sem tudnék élni" - hát képzeld, anyád sem akar az a "közös szobás típus" lenni.


Van saját szobád otthon. Vagy megfelel, vagy megfelelővé teszed, vagy elköltözöl. Anyádnak nem kötelessége a fél házat a rendelkezésedre bocsátani. Mindenkinek melege van mostanság. (Én is tetőtérben lakom, nincs benne semmi kibírhatatlan.)

2021. jún. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
72%

Ez alatt a négy év alatt anyukád pont négy évet öregedett. Lehet, hogy eljött az idő, amikor már tényleg nem kényelmes minden.

Önző liba vagy

2021. jún. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
73%
De ha látod, hogy senki nem ért veled egyet, akkor miért hisztikézel tovább? Miért nem gondolkodsz el azon, hogy veled (is) van baj?
2021. jún. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
79%
Tetőtérből írok. 29-30 fok van redőnyök kb reggel 7 óta lehúzva. Ideális hőmérséglet. Többen vagyunk itthon van aki nyár elején is pulcsiba volt van aki meg télen is elvan egy vékony pulcsiba és így is mindenkinek tök jó. Szóval nem kell meghalnod a tetőtérbe. Pl veszel magadnak egy praktikeres toronyventillátort már sokkal jobb a helyzet és nem kell órákig fujatni. Illetve éjszaka ki kell nyitni az ablakot és ennyi. Ne szenvedj mindentől
2021. jún. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%

Aki rajzol, annak telik egy ventilátor szerintem. Igaz nem hinném, hogy egy asztali gépet pakolsz át monitorral és rajztáblát.

Rosszabb fogsz kijönni, ebből így is úgy is.

2021. jún. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
8%

Mindig az a hibás, aki kérdez. Ha az anya írná ide a másik oldalt, akkor ő lenne a h…., önző, hogy nem tud a gyerekének ennyit megtenni, hogy cserélnek. Jönne a “milyen anya, aki ezt nem tenné meg a gyerekéért”. Nyugodtan olvassatok bele több kérdésbe! 90%-ban a kérdező a hibás.

Csak ha én belegondolok, hogy mit tennék az anya helyében, ha a gyerekem kérne… Régebben a párommal laktunk nappaliban, hogy a gyerekeknek legyen külön szobája. Már szerencsére nagyobb lakásba költöztünk, de anno így oldottuk meg.

2021. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!