Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell anyának folyton...

Miért kell anyának folyton mártírkodnia?

Figyelt kérdés

Az aktuális problémája, hogy ki, hol alszik a nyáron.


1 napja jöttem haza, kiköltöztem egyetem után az albiból, mert így nyáron olcsóbb itthon. Csakhogy anya és én a saját szobánkban a hőség miatt nem tudunk meglenni. Én eddig a vendégszobában laktam, de anya azt mondta most legyek a nappaliban.


Megpróbáltam, csakhogy ez nem fog működni, a nappaliban nincs privát szférám, konkrétan arra sem képes, hogy amikor alszom, akkor kopogva jöjjön be. Azontúl nekem kell egy asztal, ahol nyugodtan csinálhatom a dolgaim, ami viszont van a vendégszobában. Nem én vetettem fel, hogy nekem ez nem jó, hanem ő mondta hogy ha én a nappaliban vagyok, hogyan fogadjon vendéget. :D


Úgyhogy amíg dolgozott én végrehajtottam a cserét. Fel se tűnt neki, csak amikor este 10-kor nagyban rajzoltam a "szobámban" bejött, hogy ő aludna. Mondtam neki, de hát cseréltünk. Azt mondta, ő ilyet nem kért. XD Végül megmondtam neki, hogy nekem kell egy saját szoba meg egy normális asztal, úgyhogy szeretnék úgy lakni, ahogy máskor is nyáron. Erre teljesen megsértődött, hogy mi az, hogy neki úgy kell élnie 50 évesen mint egy cigánynak. És hogy mi lesz vele, ha egy szép napon teljesen kiég...


És bàrmi gond van, állandóan játssza a hattyú halálát. Ez azelőtt is így volt hogy apával elváltak volna. Tényleg sajnálom, hogy vannak igényeim, de egy közösségi térben nem lakhatok nyugodtan, de ő túl extravertált hogy ezt megértse, gondolom...



2021. jún. 29. 23:37
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
80%
A mártír a történetben te vagy, csak nem veszed észre. Neked semmi sem jó, mert mindig kitalálsz valamit. Lehet jobb lett volna, ha az albiban maradsz vagy pedig beszereltetni egy légkondit a szobába, hogy senki ne zavarja a privátszférád.
2021. jún. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
93%

Hazaköltöztél a "feszkós" anyádhoz, spórolásilag, kitúrtad őt a jelenleg használt szobájából, és idejössz őt szidalmazni meg az életviteli igényeidre hivatkozni.

Ezen utóbbiak neki is vannak.

2021. jún. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
92%
Én őszintén nem értem a problémád. Ha fent vagy akkor azokat a dolgaidat amihez asztal kell a saját szobádba is meg tudod csinálni. Csak aludni kell lemenni a nappaliba azt meg kibírod szerintem. Vagy tényleg vegyetek egy mobil klímát vagy valamit...
2021. jún. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
73%
Én arra lennék kíváncsi, hogy mielőtt elmentél egyetemre, hol volt a szobád? Amint kiléptél, anyukád felszámolta? Abból lett a vendégszoba? Vagy a nappaliban voltál? Vagy a “saját szobánk” az azt jelenti, hogy egy szobában laktál anyukáddal? Ha igen, akkor minek fenntartani egy vendégszobát? Olyan gyakran alszanak vendégek nálatok? Vagy valamit nagyon félreértek?
2021. jún. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 qkker1 ***** válasza:
73%
Itt nem anyáddal van gond, hanem te képzelsz túl sokat magadról! Nekem állnál neki rendezkedni a lakásomban, ki is vágnálak!
2021. jún. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
77%

Én mondjuk nem tűrném el, hogy rendezkedj, meg random kitúrj a szobámból.


Van saját szobád, és nyugi, nem te vagy az egyetlen, akinek melege van. Nekem is tetőtéri szobám volt, nyáron meg lehetett pusztulni de eszem ágában nem volt apámat kitúrni a saját! helyéről az önzőségem miatt.


Ha nem tetszik valami, menj vissza az albérletbe, vagy dolgozni. De most otthon lógsz, egy centtel nem segíted anyudat, csak rendeszkedsz.

2021. jún. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
96%
Napkozben legyel a vendegszobaban.Ott tudsz rajzolni,tanulni.Anyad addig dolgozni van(gondolom),a nappaliban is lehet akkor vendeget fogadni.Este te szepen kivonulsz a nappaliba aludni, anyad bemegy a vendegszobaba aludni.Ha erre az a valaszod, hogy de hat te hajnalig szeretsz gepezni es aztan delig aludni,akkor itt az ideje, hogy valtoztass ezen, legalabb addig,amig otthon laksz.
2021. jún. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
97%
Én totál nem értem, miért nem vesztek ventilátort vagy valamit. Mi is tetőtérben vagyunk 31 fok van bent már örülök, de venti nélkül még több lenne ez is. Inkább nyöszörögtök? Vagy én nem tudom tulajdonképpen nem is értem mi bajotok egymással.
2021. jún. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
94%

"Tetőtér, légkondi nincs, bár sokat nem segítene."

Bocs de hülyeséget írsz. Miért ne segítene a légkondi Próbáltad már?

Ebben igaza van. 50 évesen már nem egy nappaliban akar az ember "csövezni".

Harmadszor ha mártírkodó típus akkor azon nem lehet segíteni.

2021. jún. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
84%
Majd mindjárt megírja, hogy az övé a lakás 😂
2021. jún. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!