Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Huszonéves fiatalok, ti...

Huszonéves fiatalok, ti mennyit tudtok félrerakni?

Figyelt kérdés

Még otthon élek a szüleimmel, viszont anya néha számonkéri tőlem, hogy mire költök meg mennyit. Mondván, hogy szabályozni kell, hogy mennyit költök.

10 hónapja dolgozom, azóta nagyjából 2.600 eurot tudtam félretenni. Néhány hónapja 200 nettó a fizetésem, amiből 30 ezret minden hónapban leadok a szüleimnek.

A többiből tartom fenn az autómat, (nem vadi új az sem) barátnőm is van, nyilván az is egy kis pénzbe van. Hobbira nem igazán szoktam költeni, tehát nem mondható, hogy sokat költök (szerintem).

Kíváncsiságból kérdem, hogy egy velem egykorú, átlag 22-23 éves fiatal mennyit tud megtakarítani?

Ettől jobban én spórolni nem igazán tudok, sőt kicsit úgy is érzem, hogy nem szórakozok (nem a bulizasra gondolok) mert csak spórolok.



2021. júl. 14. 18:33
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
75%

Tudnék, de sajnos eddig nem nagyon jőtt össze

,most nagyon rá akarok álni a spórolásra, ha semmi nem jön közbe havi 130 et megtudnék takarítani

2021. júl. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
90%
Még egyetemre járok ami mellett keveset tudok dolgozni úgyhogy örülök ha az albérlet és egyéb dolog után havi 30-40et félre tudok rakni.
2021. júl. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
87%
Havi 50 ezret félre tudnék rakni de sajnos mindig van valami ami miatt hozzá kell nyúlni
2021. júl. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
91%

Előző évben 760 ezer forint tudtam összespórolni, úgy hogy nem voltam nyaralni és nem volt nagyobb kiadásom. Ha idén leszeretném cserélni mondjuk a laptopom és nyaralni is megyek, akkor jó, ha 300 ezret sikerül majd félre tenni...


Engem iszonyatosan elkeserít, hogy ennyit "ér" az egész éves munkám, mikor heti szinten van túlóra stb.

2021. júl. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
88%

Nekem nincs semmi fix költségem a lakáson, rezsin, kaja-cigin kívül, februárban kezdtem, 5k€ a mérleg, de ebből költöttem azért.


És nem felvágni jöttem, nyilván számít, hol, mit dolgozik az ember.

Itthon, jó ha pár százezret el tudtam volna rakni.

2021. júl. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%
Állami szféràból kb. Havi 140 ezer ft-ból nagyjából semmit. Várom a csodát vagy a szikrát hátha találok jobb lehetőséget.
2021. júl. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
86%

Ételre, benzinre, takarítószerekre költök, és havi 30 ezerben maximalizálom azt a pénzt, amit elégethetek. Így tudok félretenni 270 ezret.


Ez az összeg arra elég, hogy a hirtelen jött kiadásokat megoldjam. Önrészre egy lakáshoz, vagy komolyabb tételhez vajmi kevés.

2021. júl. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nagyon szoktam költeni magamra. Otthon lakok még 19 évesen, kb 210 nettó fizetésből leadok 40-et, a többit meg megtartom. Általában havi 150-et azért sikerül félre tenni.
2021. júl. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%
24 vagyok, gyárban melózok, évente kb 1,5 millát rakok félre. Most a covid miatt sikerült 2 misit mert nem mentem sehova.
2021. júl. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 100-200 ezer között, de kezd nem érdekelni az sem, ha csak egy 20-ast minden hónapban, mert még így, kezdőtőkével is lenne vagy 15 év, hogy egy lakást tudjak veni itt Budapesten, ezért úgy döntöttem, hogy 5 év múlva egy másik országban fogok élni.
2021. júl. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!