Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Huszonéves fiatalok, ti...

Huszonéves fiatalok, ti mennyit tudtok félrerakni?

Figyelt kérdés

Még otthon élek a szüleimmel, viszont anya néha számonkéri tőlem, hogy mire költök meg mennyit. Mondván, hogy szabályozni kell, hogy mennyit költök.

10 hónapja dolgozom, azóta nagyjából 2.600 eurot tudtam félretenni. Néhány hónapja 200 nettó a fizetésem, amiből 30 ezret minden hónapban leadok a szüleimnek.

A többiből tartom fenn az autómat, (nem vadi új az sem) barátnőm is van, nyilván az is egy kis pénzbe van. Hobbira nem igazán szoktam költeni, tehát nem mondható, hogy sokat költök (szerintem).

Kíváncsiságból kérdem, hogy egy velem egykorú, átlag 22-23 éves fiatal mennyit tud megtakarítani?

Ettől jobban én spórolni nem igazán tudok, sőt kicsit úgy is érzem, hogy nem szórakozok (nem a bulizasra gondolok) mert csak spórolok.



2021. júl. 14. 18:33
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
69%

Milyen butaság? Kimutatták, hogy a hús elhagyása semmilyen káros következménnyel nem jár, ha odafigyelnek arra, hogyan táplálkoznak. A növényi fehérjét és rostokat ugyan nem olyan jól, de feldolgozzuk. :) Az ember nem növényevő, de MINDENEVŐ, ergo nem KÖTELEZŐ húst is enni, vagy tejterméket. Úgyhogy hivatalosan semmilyen ellenzés nincs az ellen, hogy akár a gyerekek is vegán életmódot folytassanak.


Mondom ezt úgy, hogy húsevő vagyok. A heti 2 alkalmat sem tudom, hogy honnan szedted. Én nem vagyok dietetikus, de nagyon sok embert ismerek, akiknél működik ez a fajta életmód és semmi bajuk az ég világon. Azontúl a hús emésztése sokkal nagyobb kihívás a szervezetnek, és bizonyos ételeket én pl: meg sem tudok enni emiatt (sertéshús), mert sajnos nem bírom, az a hasfájás nem éri meg. Olyat is ismerek aki egyenesen rosszul van a húsoktól gyerekkora óta.

2021. júl. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
23%

41 - tehát leírtad, hogy mindenképpen rosszabb életminőséged lesz, rosszabb minőségű táplálékokat eszel, ha elhagyod a húst. Miért kéne bárkinek ezt tennie ha a húsevéstől csak egészségesebb életet élhet?


Én nem azt mondom, hogy hirtelen jelentkező problémád lesz, de a megfelelő vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek bevitele elengedhetetlen a sejtjeid reprodukálódásához. A porcokat kenni kell, a csontba kell a kálcium, szükség van a húsra. Falevelektől, salátától meg ilyen butaságokban még kalória sincs, nemhogy megfelelő, normális fehérje...


életben maradhatsz ilyen "vegetáló" életmódban is (még a nevében is benne van..), de egyáltalán nem egészséges

2021. júl. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
80%
Felőlem magyarázkodhatsz, de igazad akkor sem lesz, plusz offtopic. ;)
2021. júl. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
27%

43 hát pont te bizonyítottad be, hogy igazam van a 41-es kommenteddel :D

Senki nem magyarázkodik (?!)

2021. júl. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
85%
Beszéljétek már ezt meg privátban. Vagy itt az oldalon is van jópár vegetáriánus kérdés, ahol egymásnak lehet feszülni.
2021. júl. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
61%

44-es nem tudsz szöveget értelmezni akkor. Az ember továbbra is MINDENEVŐ, ergo hús nélkül is megvan (a szó ugyanis nem azt jelenti hogy kötelezően mindent eszik, hanem hogy képes). Részemről téma lezárva.


45-ös sajnálom hogy ezt itt beszéltük meg de privátban biztosan nem vitatkozom valakivel, akiben 0 empátia és megértési vágy van azok iránt, akik esetleg nem osztják az életviteli nézeteit.

2021. júl. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
46%

46 - attól, hogy életben maradsz a növénnyel, még nem biztos, hogy sanyargatni kell magad ha van lehetőséged egészségesen táplálkozni.


idézek tőled: "Milyen butaság? Kimutatták, hogy a hús elhagyása semmilyen káros következménnyel nem jár"


Tehát azt mutatta ki valaki, hogy talán nem lesz baj ha nem eszel húst. Ennek olyan szaga van, hogy talán nem lesz baj, de jobb semmiképp nem lesz. Ha nem jobb, minek erőltessük?


45 - bocs, hogy itt tárgyaltuk ki ezt, de a srác nekem ugrott itt az uborkáival és rám akarja kényszeríteni az akaratát.. okos enged, én itt befejeztem.

2021. júl. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
65%

38. Nem teljesen igaz,hogy bizonyos vitamin csak a húsban van.

növényi étrenddel is be lehet vinni azt a vitamint.

Én mèg nem vágyom vegetáriánus ,vagy vega. De sokszor gondolok rá, valahogy el szeretem hagyni a húst. Mert valószínűleg sokkal jobban érezném magam. Lehet még a pattanások is eltűnnènek az arcomrol.

Egyszerűen nem egeszseges ennyi hust enni. Gyulladásban tartja a szervezetet, magas koleszterinszin szintet okoz.


Jó nagy akarat erő kell hozzá aki el tudja hagyni a húst. Én tisztelem őket. Nem. kéne ezért kicikizni a másikat.

2021. júl. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nettó 180ezer a fizetésem, és 20ezret sikerült most nagy nehezen félre raknom hó végére...

23/L

2021. júl. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
49-es átérzem a helyzeted, én maximum 40 ezret szoktam ugyanennyiből.
2021. júl. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!