Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Huszonéves fiatalok, ti...

Huszonéves fiatalok, ti mennyit tudtok félrerakni?

Figyelt kérdés

Még otthon élek a szüleimmel, viszont anya néha számonkéri tőlem, hogy mire költök meg mennyit. Mondván, hogy szabályozni kell, hogy mennyit költök.

10 hónapja dolgozom, azóta nagyjából 2.600 eurot tudtam félretenni. Néhány hónapja 200 nettó a fizetésem, amiből 30 ezret minden hónapban leadok a szüleimnek.

A többiből tartom fenn az autómat, (nem vadi új az sem) barátnőm is van, nyilván az is egy kis pénzbe van. Hobbira nem igazán szoktam költeni, tehát nem mondható, hogy sokat költök (szerintem).

Kíváncsiságból kérdem, hogy egy velem egykorú, átlag 22-23 éves fiatal mennyit tud megtakarítani?

Ettől jobban én spórolni nem igazán tudok, sőt kicsit úgy is érzem, hogy nem szórakozok (nem a bulizasra gondolok) mert csak spórolok.



2021. júl. 14. 18:33
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
78%
30 vagyok: természetesen ez mind otthon megfőzött kaja volt, tehát soha nem rendeltünk ebben az időben, vagy ettünk máshol, ergo csak alapanyag költség volt.
2021. júl. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
78%

"Mondja már meg nekem valaki, hogy 50 ezer forintból hogyan lehet kijönni a kajával???"


Sehogy. Hazudik. Azt mondja nem csak a kaját, de cigit, benzint és a számlákat is kihozza ennyiből. Komolytalan.

2021. júl. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
76%

Én vagyok, aki 50-ből kihozza.

Részletezem nektek, hogy ne legyetek hitetlenek.

Kerekítve

Víz 3000, villany 4000, gáz 3000 (nem fűtök vele, csak pár napot egy évben, a főzés megy róla), a fóliában már áprilisban van friss zöldség, már egy jó hónapja van saját paradicsom, paprika, uborka, cukkini, most már van karalábé, káposzta, volt retek, saláta, stb, mindössze 4.000 Ft költöttem magra, ezen kívül szerves trágya) van kecske, tyúk, kacsa, nyúl, disznó. A kertben kb annyi kukorica terem, amennyi kell, illetve a felesleges szaporulatot cserélem takarmányra. Ezen kívül kaszálom a 2 szomszéd kertjét, így a kaja szinte ingyen van. Száraztésztát a nagyszülők csinálnak. 3-5 csomag dohány/hó, 10-15.000, 2 havonta tankolom tele a kocsit, 10.000 Ft körül. Biciklivel járok, ha tehetem, 30.000 fős település, bárhol ott vagyok 20 perc alatt. Biztosítás 30/év, súlyadó 20 körül.

Most vagyok kb 35nél havonta. 15-ből kijön a liszt, cukor, mosószer, stb. Plusz kapok havi 15.000 szép kártyára, de abból csak "felesleges" dolgot veszek, csoki, chips, keksz, illetve bulira meg kikapcsolódásra megy el.

2021. júl. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
85%

33-as ez így rendben van, de az emberek többsége nem termel magának semmit, hanem panelban él. Azt sem részletezed a növények termelése és az állatok etetése mennyibe kerül, mert valamennyit csak költesz rá, kivéve persze ha a szomszédoktól, cserékből kerítesz annyit (ez is elképzelhető)


Panelban 60 ezerből jön ki az élelmezésem 1 főre, heti 15000 ft-ot költök rá (ebben benne van, hogy néha elmegyünk sütizni ilyenek).

2021. júl. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
88%
#33: Szemétdíj? Internet? Telefon? Ruhanemű? Lakásbiztosítás? És a legfontosabb: Fűtés?
2021. júl. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
78%

És szerintem több főre a fejadag is olcsóbb. Alapból mindenből olcsóbbat próbál venni az ember egy családban, és a nagyobb kiszerelésű termékek is olcsóbbak. 2 főre 90-100.000 teljesen reális alapanyag ár. Egyedül nem is tudnék olyan adagokat venni, amivel lecsökkenthetném a kiadást, és olcsóbb lenne az ár/kg, mert csak rám romlik. Volt, hogy próbáltam spájzolni, főleg a lezárások alatt, mert buszozni/boltba járni nem volt kellemes télen, de valami mindig megromlott sajnos. Úgyhogy inkább vásárolok 2-3x egy héten mint heti 1x. Hátránya, hogy drágábban jön ki, mert minél többször lát az ember kaját, annál több dolgot akar összevásárolni XD. Pedig jobb kevesebbszer enni egy nap, én ugyanis nem vagyok az a nádszálvékony alkat.


Na de nem mindenki eszik 2000-2500 kalóriát egy nap, úgyhogy nekik simán elég lehet kevesebb is kajára.

2021. júl. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
40%
Ja, hogy vidéken van egy hatalmas kerted és konkrétan vega vagy? :D Azt nem mondtad. :D Vidéken alapból olcsóbb minden.
2021. júl. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
15%
Ez a vegaság amúgy miért lett divat? Néha azért kell húst enni, mert abban van a vitamin... anélkül nem sokáig húzza az ember.
2021. júl. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
80%

Tévedés, mert a vegetáriánus/vegán étrend mellett is jut kellő tápanyag a szervezetbe, ha megfelelően figyel az ember.


És felületesen olvastok, mert írta válaszadó, hogy vannak háztáji állatok, amiket gondolom nem hobbiállatnak tart XD

2021. júl. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
27%
39 ez elég offtopic, de butaságokat azért ne beszéljünk. A húsban található rostok, nyomelemek elengedhetetlenek a fejlődő szervezetnek, ennek okán felnőtt korban is szükséges a fogyasztása. Nem kell minden nap húst enni, de hetente kétszer azért nem árt magunkhoz venni. Nem növényevők vagyunk.
2021. júl. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!