Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Huszonéves fiatalok, ti...

Huszonéves fiatalok, ti mennyit tudtok félrerakni?

Figyelt kérdés

Még otthon élek a szüleimmel, viszont anya néha számonkéri tőlem, hogy mire költök meg mennyit. Mondván, hogy szabályozni kell, hogy mennyit költök.

10 hónapja dolgozom, azóta nagyjából 2.600 eurot tudtam félretenni. Néhány hónapja 200 nettó a fizetésem, amiből 30 ezret minden hónapban leadok a szüleimnek.

A többiből tartom fenn az autómat, (nem vadi új az sem) barátnőm is van, nyilván az is egy kis pénzbe van. Hobbira nem igazán szoktam költeni, tehát nem mondható, hogy sokat költök (szerintem).

Kíváncsiságból kérdem, hogy egy velem egykorú, átlag 22-23 éves fiatal mennyit tud megtakarítani?

Ettől jobban én spórolni nem igazán tudok, sőt kicsit úgy is érzem, hogy nem szórakozok (nem a bulizasra gondolok) mert csak spórolok.



2021. júl. 14. 18:33
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
82%
De ez így valóban nagyon más dimenzió, mint aki albiban lakik, én most nem gyűjtök nagyobb-újabb otthonra kifejezetten mert annyira nem vág haza ez a fizu. :D
2021. júl. 15. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 A kérdező kommentje:

Egyébként én is úgy érzem kicsit, hogy az egész éves, majdnem mindennapi munkám, túlórákkal mindennel ér évi egy millió forintot kb.

Szerintem ez tényleg a vicc kategória, tekintve, hogy külföldön milyen életszínvonalon és mennyiből élnek az emberek.

Ráadásul van olyan, aki itthon nem is tud félrerakni, vagy csak keveset, mert kénytelen felélni.

2021. júl. 15. 07:51
 23/50 anonim ***** válasza:
100%

240-et keresek, az albim havonta 90-100 között jön ki, évszaktól függően. Mellette bérlet 10 ezer, kondibérlet 14 ezer, ezekről nem mondok le. Net 5000, telefonszámla 3000.

Még nem csináltam semmit, de már csak 100 ezrem marad kb a hónapra. Kaja, néhány program + dohányzom is. Hát, nem tudom mennyi marad hónap végére, mert sosem nullázom le a számlám, de nincs így jelentős megtakarításom sajnos.

Míg az előző munkahelyeim voltak (turizmus), megvolt a havi 400 ezres fizu átlagban, akkor azért többet tudtam félrerakni, tudtam belőle nyaralni, vásárolni ruhákat, stb. Ami ezen felül volt, a covid beköszöntekor feléltem, mert 2 hónapig nem találtam munkát.. + költöznöm kellett, kauciót letenni, bútorokat venni, ilyesmi.

Talán, ha a 300ezret megüti a jelenlegi megtakarításom..:(

26 vagyok, 21éves korom óta albiban...

2021. júl. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
100%

25 vagyok, lassan lediplomázok. Addig 200 ezeres fizubol próbálok kijönni.

A párommal bèrlünk lakást, ami rezsivel együtt 180...

Ennél kevesebből nehéz kijönni Budapesten. Nyomorognia nem akarunk garzon lakásban, párom otthonról dolgozik.

Ételre, takarítószerre, kb 50-80ezer elmegy egy hónapban. Ja van egy macskám is, rá is muszáj költenem..


Nem tudok félre tenni ebből a fizetésből.


Párom havi 200-250 ez félre tud tenni, de ő nem is költ magára annyit. Főleg amióta covid van, nincsenek nagy igènyei. Nincs szüksége új ruhára. Telefont se vett már vagy 8 éve magának. (28 éves)

Nagyon ügyesen összegyűjtött pár milliót. De hiába, olyan magasak a lakás árak, mintha még mindig 3-4 évvel ezelőtt lennènk. Önerőre sem elég.


Autónk nincs. Most fogalmazódott meg bennünk,hogy nem ártana jogsit csinálni. Úgy is két év múlva legkésőbb már külfoldon szeretnènk èlni.

2021. júl. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%
És mivel külföldre szeretnénk költözni, könnyebb lesz autóval.
2021. júl. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
45%
28 vagyok, Budapesten élek. Egy multinacionális cégnél vagyok, sokat dolgozom, van hogy napi 7 órát is. 640 a havi fizetésem, ebből 195 az albi rezsivel. Két szobám van, amit néha kevésnek érzek a bezártság miatt (diszkomfort). 200-at rakok félre minden hónapban. Egyedül élek, tehát saját magam kell megbírkozzam a napi problémákkal: edzést, munkát, főzést összehangolni, mellette azért pihenni és szórakozni sem árt néha. Őszintén szólva elképzelni sem tudom, hogy élnek meg emberek 200 ezres fizetésből Budapesten.
2021. júl. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
87%

"sokat dolgozom, van hogy napi 7 órát is"


:DDDDDDD

2021. júl. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
65%

Havi 150, fizum 200 körül mozog.

Saját házam van, így albérlet nem kell. Amíg nem volt saját, addig kb úgy éltem, mint egy csöves, havi 10-15 ezret költöttem, szórakozni srm jártam, és munka mellett rengeteget dolgoztam. Mostmár megveszem ami kell. Ha 200.000 akkor is. Ja, annyi előnyöm van, hogy nagy a kert, így szinte mindent megtermelek, kajára nem nagyon kell költeni. Cigi, kocsi, rezsik 50-ből megvan/hó.

24/F jelenleg egyedülálló.

2021. júl. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
64%
Mondja már meg nekem valaki, hogy 50 ezer forintból hogyan lehet kijönni a kajával??? Amikor spóroltam és napi egyszer ettem, akkor is 60 ezer forint volt a minimum... és nem rendelgettem, nem ettem agyon főzött, sok hozzávalós kaját. Nem is éreztem jól magam. Most, hogy rendesen eszem, napi 3-szor és nem szart, 100-120-ra jön ki. Le a kalappal aki 200-ból "élni" tud.
2021. júl. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%

29 - amikor testépítettem, össze kellett írnom tételre, forintra pontosan, hogy egy hónapban mit kell vennem a kajákhoz. A párom teljesen mást evett, mert nem szerette azt amit én. A lényeg, hogy tápkiegek nélkül 90 ezerre jött ki a kaja KETTŐNKNEK úgy, hogy bulgurtól, kuszkusztól, pulykától, haltól, minden szarig ettünk mindent ami egészséges, napi 3 különböző ételt. Nekem hét étkezésem volt egy nap a párom pedig háromszor evett.


úgyhogy én azt mondom neked, hogy nem töltöttél elég időt a termékek vizsgálásával és feleslegesen veszel drága / rossz kiszerelésű dolgokat (amik a legtöbb esetben nem a minőséget képviselik)

2021. júl. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!