Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másik városba költöznél,...

Másik városba költöznél, miközben a szüleid alkoholisták és nem tudnak magukra vigyázni?

Figyelt kérdés

Társasházból családi házba szeretnénk menni. Most nézelődünk, a szülővárosomban illetve a megyeszêkhelyen, ami kb 30 km.

A szüleim sajnos alkoholisták. Ellátják magukat, fizetik a számláikat, kertet művelnek, de estére kotta részegek.

Sajnos többször volt az alkohol miatt olyan balesetük, hogy mentőt kellett hívni, vagy az ügyeletre menni valamelyikkel.


Jelenleg kb 2-3 percnyire lakunk tőlük, szándêkosan nem mentem messzebb. Mindig jól jött, hogy perceken belül ott tudtam lenni, ha baj van. És az mindig van.


A munkahelyünk a megyeszêkhelyen van, naponta ingázunk. Reggel párom bevisz autóval, délután buszozok.


Párom másik városba menne, ên maradnék itt.



Találtunk egy házat a megyeszékhelyen, árban pont annyi mintha itt vennénk.

Nagyon szeretnék 10 perc alatt hazaérni a munkahelyemről (most ez 90 perc), de sose bocsátanám meg magamnak, ha amiatt lenne baja a szüleimnek, mert én nem értem oda időben.


65 felettiek, egyre jobban szorulnak segítségre.


2021. júl. 21. 17:03
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Nem jutottam dűlőre, de a házat amit néztünk, eladták.


Most keressük az "otthonunkat".


Amíg nincs ház, addig maradunk a lakásban. (Saját, nem albérlet)

2021. júl. 28. 19:13
 32/36 anonim válasza:
31%
Mennyit szoktak 1nap átlagosan inni?
2021. júl. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

néha annyira debilek az emberek... igen, a munkahelyed megmarad ha nem költözöl is, nem is erre utaltam, hanem arra, hogy majd amikor egész nap azt a két szerencsétlenséget kell majd dajkálnod, akkor fognak kitenni a francba. mert ki fognak, teljesen jogosan.

az meg hogy a párod nem lesz neked az igazi... hát megsúgom, szerintem amikor összejöttetek, elfelejtettél neki szólni, hogy a jövődet kb úgy tervezed, hogy tönkreteszed magad az alkesz szüleiddel együtt. legalább most szólj neki, hadd lépjen le idejében, és ne pazarolja az életidejét egy zsákutcára.

2021. júl. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok olyan hálátlan lenni, mint itt egyesek, hogy magasról sz.rok a szüleimre akik felneveltek.
2022. jan. 20. 16:31
 35/36 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Mi történt azóta? Inkább mégis feláldozod magadat értük, úgy hogy bem érdemlik meg?
2022. jan. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:
100%

A saját életed teszed teljesen tönkre ezzel...


A te dolgod.

2022. máj. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!