Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másik városba költöznél,...

Másik városba költöznél, miközben a szüleid alkoholisták és nem tudnak magukra vigyázni?

Figyelt kérdés

Társasházból családi házba szeretnénk menni. Most nézelődünk, a szülővárosomban illetve a megyeszêkhelyen, ami kb 30 km.

A szüleim sajnos alkoholisták. Ellátják magukat, fizetik a számláikat, kertet művelnek, de estére kotta részegek.

Sajnos többször volt az alkohol miatt olyan balesetük, hogy mentőt kellett hívni, vagy az ügyeletre menni valamelyikkel.


Jelenleg kb 2-3 percnyire lakunk tőlük, szándêkosan nem mentem messzebb. Mindig jól jött, hogy perceken belül ott tudtam lenni, ha baj van. És az mindig van.


A munkahelyünk a megyeszêkhelyen van, naponta ingázunk. Reggel párom bevisz autóval, délután buszozok.


Párom másik városba menne, ên maradnék itt.



Találtunk egy házat a megyeszékhelyen, árban pont annyi mintha itt vennénk.

Nagyon szeretnék 10 perc alatt hazaérni a munkahelyemről (most ez 90 perc), de sose bocsátanám meg magamnak, ha amiatt lenne baja a szüleimnek, mert én nem értem oda időben.


65 felettiek, egyre jobban szorulnak segítségre.


2021. júl. 21. 17:03
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
"de sose bocsátanám meg magamnak, ha amiatt lenne baja a szüleimnek, mert én nem értem oda időben." Nem miattad lesz bajuk, hanem az alkohol miatt. Ezt azért ne felejtsd el.
2021. júl. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
85%
Komolyan, mit vársz, meddig kéne tűrni a párodnak hogy két alkeszt pesztrálsz? A saját életedet úgy cseszed el ahogy akarod-de mást ne rángass bele. Akkor mond meg a párodnak, hogy ő nem olyan fontos mint a piás (nem beteg!) szüleid.
2021. júl. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
89%

Az a jó a felnőttségben, hogy képes vagy vállalni a döntéseid következményét. A szüleidre is igaz.

Minden nap döntések sorozata:

- igyanak vagy ne?

- elmenjenek elvonóra vagy ne?

- kérjék szakember segítségét vagy ne?

Ők az összes kérdésnél rosszul döntöttek.

Te pedig semmivel sem tartozol nekik. Ezt úgy írom, hogy majdnem 2 éves lány apja vagyok. Ő sem tartozik mdjd nekem. Ugyanis nem kérte, hogy megszülessen, én akartam, ezért a felnevelése egy önként vállalt kötelességem. Remélem hálával gondol rám 20 év múlva, de nehogy már én legyek akkor az életében a gát...

2021. júl. 22. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, ők hozzászoktak ahhoz, hogy ha baj van, ott vagy pár percen belül. Engedd el őket. Az ő életük, úgy rontják el, ahogy akarják. Felnőtt emberek, ők választották ezt az életet. Ne mondd nekem, hogy téged nem mérgez ezt nézni.
2021. júl. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
87%

nézd, egyik oldalon az életed, a párod, a munkahelyed, a vágyott otthon, karrier, jövendőbeli gyerekek, a másikon két lepusztuló alkesz, akik sorozatosan hoztak-hoznka szr döntéseket, és készek rá, hogy téged is magukkal rántsanak. most még csak este isznak, amikor te már otthon vagy és ráérsz, majd már napközben is, kéredszkedhetsz el melóból, főnököd majd idővel ráun, hogy kétnaponta lelépsz az ebédszünetben és vissza se jössz, párod is biztosan nagyon szeret téged, de amikor már az egész napod azzal telik, hogy két alkoholistát babyszittelsz egész nap, lehet hogy ő inkább már a saját gyermekét gondozná, és továbblép a jövője felé, elköltözni majd először akkor fogsz, amikor sikeresen kinyírták magukat, illetve akkor se (ápolók, munkanélküliség, temetések sok pénzt elvisznek), de beköltözhetsz az örökségedbe, de jó is az...

van alkoholistánk a családban, afféle lassan elgyászoljuk még életében, pedig imádom és látogatom nagypapát, de kb ugyanannyit, mint a nem problémás családtagokat. ha még rendesen tudatuknál lennének, normális szülő nem kérné a gyermekét, hogy tegye tönkre érte az életét. az önző emberekkel meg amúgy sem kell fogalkozni.

2021. júl. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
82%
Az ország másik felébe csak minél messzebb tőlük.
2021. júl. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!


A munkahelyem megmarad akkor is, ha a városban maradok.

Ha a párom emiatt lelép, akkor nem ő az igazi.


Egyébként ezt ne úgy képzeljétek el, hogy minden egyes nap gond van velük. Kb havi 1-2x isznak annyit ami már nagyon sok, és kell a segitség. Ilyenkor más "szomszédok" itatják őket.

2021. júl. 27. 17:44
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor arra utalsz ezzel, hogy nem mész? Ez is egy döntés, csak szerintünk nem jó. Akkor nem a párod nem az igazi neked, hanem te nem leszel az igazi a párodnak.
2021. júl. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval.
2021. júl. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értek egyet veled, Kérdező, szerintem nem szabadna az embernek feláldozni az életét olyanokért, akik sorozatosan rossz döntéseket hoztak, és maguk tehetnek a lesüllyedésükről.

Az, hogy a szomszédok itatják őket?...

Engem is próbáltak sokszor leitatni fiatal koromban, de én meg nemet mondtam, ennyi.

Saját apám alkoholista volt vagy 10 évig, de aztán nagy munkával kijött belőle, és most már teljesen jól van, csak néha iszik módjával, de sosem okoz senkinek problémát. Tisztelem őt, hogy ki tudott ebből gyógyulni.


A párodtól nem lehet elvárni, hogy más szülei miatt ennyit szívjon.

De a te döntésed.

Csak azt nem értem, hogy ha te ennyire erősen már eldöntötted magadban, akkor miért tetted fel a kérdést?

2021. júl. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!