Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szülnek az emberek ha...

Miért szülnek az emberek ha utána meg elüldözik otthonról a gyereküket?

Figyelt kérdés
Miért lett elvárás az hogy amint betölti valaki a 18. születésnapját már költözzön is el a szüleitől?

2021. aug. 4. 16:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
20%
1-es vagy a pénz miatt vagy kellett egy harmadik a csok miatt.
2021. aug. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
20%
11-es: tudod, mióta van csok???? Azok, akiket esetleg emiatt vállaltak, jó esetben óvodások lehetnek. (Meg eleve a csok és egyebek miatt nem vállal senki gyereket, legfeljebb, ha vállal(t), akkor él a kedvezményekkel!)
2021. aug. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
89%

Én azt láttam, hogy apám sosem szeretett minket, szerintem anyámat sem. És nyilván onnantól, hogy egy kapcsolat, család csak kényszer, abból jó nem sül ki. Alkoholista volt már családalapítás előtt is, utána csak még inkább szétcsúszott.


sosem kaptam sem szeretetet, sem anyagi támogatást, még azt is a szememre hányták sokszor, hogy mennyibe kerülök, túl sokba kerülök. Mintha valami elcseszett befektetés lennék.


De ettől függetlenül ismerősi körben nem ezt látom tendenciának, a többség sokat lakhatott otthon, vagy tudtak neki venni ingatlant, segíteni elindulni az életben.

2021. aug. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
87%
12-es az egyik helyzet amikor a gyerek utan jaro penz, csaladi potlek miatt stb szul gyereket de ez egy réteg. A másik amikor fiatalon eluldozik otthonrol van parja es a lakhatas miatt belevagnak a 3 gyerek projektbe így értett2m a csokot de ez csak képletes groteszk példa lett volna, jelezve hogy nem mindig a sablonos kenyszer miatt valal valaki gyereket. Egyebkent en sem talalkoztam a környezetemben olyannal akit már 18 évesen elüldöztek otthonról. Olyat olvastam itt hogy a kiskoru gyereket utcara akarta tenni az apukaja ha nem tanulja meg a pitagorasz tételt. Ez is milyen már. Es mindenki ugy reagalta le hogy az förtelem. Az csak egyetlen egy képlet nehogy már ne tudd megtanulni meg ilyen nyamvatt válaszokat kapott szerencsétlen gyerek. Emberi jogainak sérülését vagy hogy hogy van lelkileg senki nem kérdezte meg. Lehet hogy csak egy keplet de lelkileg ilyennel zsarolni egy gyereket necces nagyon. Es ugye ilyen helyzetbe ha leblokkol a gyerek akkor nem biztos hogy meg tudja tanulni még akkor is ha egesz heten azt tanulta es mikor ki kéne nyögnie lehet leblokkol. Meg milyen szülő már az aki megcsinálta a gyerekét és ilyen f@szsággal zsarolja a lakhatasahoz kotve feltételként. Nem tudom hogy egy gyermekvédelmis mit szólna hozzá.
2021. aug. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%
Ja amúgy 11-es 14-es voltam.
2021. aug. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
72%

Jaa, hogy az itteni nagy rinyagépekről van szó? 😅🤷‍♀️😂

Akik javarésze életképtelen?

Akik csak követelőzni tudnak, de virítani semmit?

Akik el vannak tévedve a nagy világban mint ide Mekka?


Hagyjad már..

2021. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
61%
Hol elvárás? Max itt gyakorin, legalábbis szinte minden problémára megy a " költözz el " válasz sokszor, meg hogy jajj milyen már, 18 éves és egy napos, de még a szüleivel él.
2021. aug. 5. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
62%

Ide nyávogos,lusta panaszkodos 18 évesek írnak.


Az életben egyetlen egy olyan 18 éves sem ismerek akiket kirakták volna otthonról.

2021. aug. 5. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
49%

Én nem azért szoktam beszólni otthon élő 18-20 éveseknek, mert otthon laknak, hanem mert:

- lusta

- házimunkát nem ismeri, nem segít

- elvárás számára a főtt étel (mikor neki is semmiből nem tart főzni valami gyorsat), tisztaság, mosott ruha

- követeli a zsebpénzt - miért is, létezik diákmunka

- szidja a szülőket, ne áll felljebb, mikor eltartják a sggét, stb.


Én is otthon éltem 23 éves koromig, de egyetemre jártam, nyáron dolgozni, vagy a gyakorlatra és amikor pénzt kértem pl ruhára, akkor tényleg nem tudtam megkeresni magamnak.

Emmellett takarítottam, főztem is (bár mostohaanyám utálta a főztöm - milyen érdekes, csakis ő, senki más), vasaltam és a gyümölcsösben is segítettem, mikor volt időm.

2021. aug. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
71%

Otthon élek,párom is,tesóm is.

Pedig rég elmultunk 18 évesek. Az h ott gyk-n mi megy nem érdekel. Más véleménye sem érdekelt sosem

2021. szept. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!