Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit tennétek egy...

Szülők, ti mit tennétek egy ilyen gyerekkel?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, a szociális fóbiás gyereketek, akire nem figyeltetek oda eléggé, 18 éves kora után elmegy dolgozni, összeszedni egy kis pénzt, hogy utána elköltözhessen, élje a saját életét... Viszont a személyisége és az elmúlt évek családi tapasztalai miatt csak akkor hívna fel titeket, ha eszébe jutna, ami ritka lenne, mondjuk hónaponta, vagy ünnepekkor. Persze pl egy évben 4x haza látogatna, főleg, ha külföldön él. Ha egy közeli városban él, akkor azért kicsit többször. A kérdésem az lenne, hogy ezt ti hogyan élnétek meg?

2021. aug. 13. 14:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
99%

Nyilván a szülőnek nem újdonság, hogy milyen a gyereke, nem hiszem, hogy nagyon zokon venné.

Egyébként valami tiltja, hogy a szülő telefonáljon?...már amennyiben érdekli a gyereke.

2021. aug. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

"nem figyeltetek oda eléggé"

"az elmúlt évek családi tapasztalai"


Hmm, örülnék, ha szóba állna velem.

2021. aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Érettségétől függően elsőnek élvezi a szabadságot.

Nem tudom milyen a viszonyotok amúgy találkozásokkor, de ha igényed van arra hogy ne havonta 1x beszéljetek akkor hívd fel hogy szia kösz jól vagyunk és te? :)


Magamra tudnék mutatni mert velem pont így volt.

Elköltöztem a szüleimtől isten nyugosztalja őket.

Aztán jöttek a napi gondok, munkahely...

Anyu hívott fel hogy szia köszi mi jól vagyunk mondta ő, és te? :) Akkor esett le hogy ja igen telefonálni kellett volna.

Aztán belejöttem a dologba... :)


Mondjuk én 140km re költöztem.

Nem azért mert utáltam őket csak ott találtam munkát :)

Fiatal még...

2021. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Ez mindenféle fóbia nélkül is így megy, éli a saját életét. Mi lenne ebben a fura egy külön élő felnőtt embertől?
2021. aug. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
Ez szerintem a normális, mindenkinek így kéne. Mit kéne tenni egy "ilyen" gyerekkel??? Nem is értem.
2021. aug. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
65%
Vasvillára az ilyet! Há nem szégyelli magát?! xDDDD
2021. aug. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%

"csak akkor hívna fel titeket, ha eszébe jutna, ami ritka lenne, mondjuk hónaponta, vagy ünnepekkor"


Te nem tudod őt keresni? Vagy neked se szokott gyakrabban "eszedbe jutni"?

2021. aug. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

Örülnék. Én szociális fóbiával dolgozni se bírok elmenni, vagy nem tudok sokáig ottmaradni.

Ez a teljesítmény egy elhanyagolt szociális fóbiástól szerintem nagy eredmény, a szülő meg vessen magára, nem most kell rohanni a szar után, hanem akkor kellett volna eltakarítani amikor még kicsi volt.

2021. aug. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem a szülő aki kérdez.
2021. aug. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen normális, én még gyakorinak is mondanám...
2021. aug. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!