Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit tennétek egy...

Szülők, ti mit tennétek egy ilyen gyerekkel?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, a szociális fóbiás gyereketek, akire nem figyeltetek oda eléggé, 18 éves kora után elmegy dolgozni, összeszedni egy kis pénzt, hogy utána elköltözhessen, élje a saját életét... Viszont a személyisége és az elmúlt évek családi tapasztalai miatt csak akkor hívna fel titeket, ha eszébe jutna, ami ritka lenne, mondjuk hónaponta, vagy ünnepekkor. Persze pl egy évben 4x haza látogatna, főleg, ha külföldön él. Ha egy közeli városban él, akkor azért kicsit többször. A kérdésem az lenne, hogy ezt ti hogyan élnétek meg?

2021. aug. 13. 14:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs semmi furcsa ebben, én se járok gyakrabban a szüleimnél és ez pont így jó.
2021. aug. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadnám.
2021. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
19%
a szociális fóbiának semmi köze ahhoz hogy a szüleit lesz*rja
2021. aug. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

7. Nem én vagyok a szülő...

8. Hát igen... Olyan helyzetbe kerültem, ahol vagy megtanulok egyedül talpraállni, vagy soha nem lesz belőlem senki. Egyébként nem olyan nagy dolog számomra. Csinálom, amit mondanak, ha nem jól csinálom, pár percig hallgatom mások morgását, aztán csinálom másképp, néha zenét hallgatok közben, és nem érdekel senki. Meg kell tanulni ezeket lesz*rni, különben eltaposnak.

13. De, mert nem annyira kötőtsz hozzájuk sem, úgy mint a többi emberhez. Pl. amikor bentlakásos suliba jártam, iskola után az egyik szobatársam mindig rögtön felhívta az anyját. Én nem is kerestem egész héten, és amikor hétvégén hazamentem, akkor sem beszélgettem vele sokat.

Viszont tény, hogy ő is hív(hat), ebben igazatok van.

A további válaszokat köszönöm!


Az a helyzet, hogy én ennél több kommunikációt, és ha nincs is rá szükség, nem igénylek tőlük. Viszont rosszul esne, ha szerintük az én hibám lenne, hogy csak ritkán keresem őket, aggódnak értem, az én felelősségem. Most is folyton kérdezgetik, hogy "nem szoktam-e beszélgetni pl. az unokatestvéremmel?, nem tudom, hogy mi van vele?, nem köszöntöttem fel?". Nem, nem szoktam, de nem azért mert nem szeretem, hanem egyszerűen csak nem izgat. Most miért kéne elvárásnak lennie, hogy valakivel beszélgessek? Szóval a lényeg az, hogy ha csak ilyen ritkán beszélgetek egy családtaggal, mert egyszerűen nincs igényem rá, meg nekem jó így, nem akarok mindenkinek jópofizni, akkor ahhoz vajon ők hogyan állnak hozzá? Ezt nem tudom elképzelni, hiszen nekik fontos a kommunikáció, a beszélgetés, de nekem annyira nem.

2021. aug. 13. 16:59
 15/23 anonim ***** válasza:
26%
Akkor vagy ilyen típus, vagy elszúrtad a nevelését. Egyik esetben sem nagyon tudsz mit tenni.
2021. aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
15.írta hogy nem ő szülő...
2021. aug. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
85%
15-ös vagyok, olvastam, és a választ a szülőnek való továbbadásra szzántam.
2021. aug. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 17-es, de ezt nem fogom megmondani neki, ha nem haragszol. Semmi kedvem a felesleges konfliktushoz.
2021. aug. 13. 18:17
 19/23 anonim ***** válasza:
14%
semmihez sincs kedved, az a baj
2021. aug. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
68%
Totál normál helyzet.
2021. aug. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!