Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mit tennél, ha...

Szülőként mit tennél, ha kiderülne, hogy a gyerekedet csúfolják vagy megverik minden nap az iskolában?

Figyelt kérdés

2021. aug. 20. 14:26
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
97%
Elsőként beszélnék a gyerekkel, illetve az iskolaigazgatóval
2021. aug. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
98%

1. Beszélnék az osztályfőnökkel

2. Beszélnék az igazgatóval


Az első két variációban valószínüleg semmi sem történne, ezért:

3. Én a pulyákkal beszélnék suli után, hogy mi a gondjuk (az se baj, ha épp érte jött a szülője is). Persze nem ordibálnék, meg nem verekednék, de határozottan megérdeklődném tőlük, hogy mennyi az annyi.

2021. aug. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
71%

Először kideríteném mi az oka, de én megtenném azt amit sok szülő nem tesz meg a gyerekéért, mert majd az idő megoldja ezt is mint mindent és közben tönkre megy a gyerek.

Átiratom másik iskolába.

2021. aug. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem rossz taktika menekülni a gondok elől, bár nyilván könnyebbnek tűnik. De mi a garancia, hogy az új helyen nem fogják piszkálni? Akkor 2 hetente fogtok új suliba menekülni. Egy ilyenben még jobban beleroppan a gyerek. Esetleg a gyerek önvédelmi repertoárját és önbizalmát lehetne fejleszteni. (pl. milyen dumákkal vághat vissza, beiratni önvédelmi sportra stb.)
2021. aug. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
75%
Elvinném az iskolából, ezt megbeszéléssel meg intőkkel megoldani nem lehet.
2021. aug. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
86%
Én megtudakolnám miért bántják, és ha oka van, megpróbálnék változtatni rajta (ha rossz dolog).
2021. aug. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
95%
Először mindenképp tanárral kell beszélni értelemszerüen.
2021. aug. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
99%

A tanár a jelenlétemben beszéljen az osztállyal, azokkal akik bántják. Nem mintha a fizikai vagy mentális bántalmazás bármikor indok lenne, de azért kíváncsi lennék az okokra, hogy miért teszik amit. Volt-e előzménye, az én gyerekem gúnyolódott, megütött valakit, vagy bármi más? Ha igen, akkor mindkét oldal kapja meg a magáét. Attól, hogy az én gyerekem, nem tehet meg mindent. Ugyanúgy a többi gyerek sem. Aztán, ha a gyerekem úgy akarja, akkor másik iskolába vinném át.


Ahhoz ragaszkodnék, hogy a jelenlétemben történjen a beszélgetés, ugyanis tapasztalatból tudom, hogy a tanárok hajlamosak ló*aszt sem csinálni. Irgum-burgum, talán beszél a szülővel, aki pedig valószínűleg nem neveli, hanem a pártját fogja, hogy az ő gőzgombóckája biztos nem...! Én is védeném a gyerekemet, kitartanék mellette a legrosszabb időben, de ha az enyém is hibás lenne, ha csak kicsit is, azt nem lehet pátyolgatással megoldani, de azzal sem, ha csak lecseszik. Megérteni, átérezni kéne, nem csak rosszul, idegesen érezni magukat, mert a tanárnő felemelte a hangját.


Plusz, a tanárok szeretnek intővel és beírással fenyegetőzni. Intőt olyan egyszerűen nem lehet kapni. Beírást már inkább, de az is a szülőnek szól. Mostanra úgy vagyok a dologgal, hogy józan ésszel ki nem xarja le? Mintha akasztani vinnének, úgy féltem, hogy beírást kapok, pedig max a magatartásomra hat ki, amit meg majd később iskola választásnál a kutya néz.

2021. aug. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
15%
Ha meg iskola utána odamész a gyerekekhez, könnyen az előzetesben találod magad zaklatás vádjával, főleg ha fiatal lányok a bántalmazók.
2021. aug. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
83%
9 még jó, hogy nem egy filmben vagyunk
2021. aug. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!