Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mit tennél, ha...

Szülőként mit tennél, ha kiderülne, hogy a gyerekedet csúfolják vagy megverik minden nap az iskolában?

Figyelt kérdés

2021. aug. 20. 14:26
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
87%

Iskola váltás, csak ez a megoldás ha már mélyen benne van a bántalmazásba és a fél osztály őt cseszteti.


A mai gyerekekre végképp nem lehet hatni se intővel, se tanárral, amikor nem látja senki úgyis bantsni fogják.

2021. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
96%

Engem sokat bántottak és több iskolában is…


Az biztos, hogy nem megoldás, hogy az anyuka beszél a tanárokkal.


Engem azért bántottak mert depressziós voltam egy megoldhatatlan probléma miatt, ami kihatással volt az életemre… A problémáról nem tudtak, csak amiért a depresszió miatt elkülönültem és csendes voltam, nem voltam senkinek szimpi… Aztán 1-2 gyerek elkezdett b@szogatni, amire “viccesen” reagáltam, ezért hamarosan jó sok gyereknek ez lett a szórakozása.

És egyre urvábban bántottak, a végén már fizikálisan is…

A legtöbb gyereknek ez bejött, kevesen voltak képesek az empátiára, azok akik igen, meg túl bátortalanok voltak ahhoz, hogy mondjuk közbeszóljanak, érthetőmódon nem akartak esetlegesen a helyembe kerülni…


Szóval miután szóltam otthon, anyukám be ment, beszélt a tanárokkal, Ők meg elmondták az osztályban azt a bizonyos problémámat ami miatt magam alatt voltam… A gyerekek amíg ott volt a tanár együttérzést tanúsítottak, de amint nem volt ott senki, már kifejezetten azzal a dologgal szekáltak.

Sőt volt 1-2 tanár is, aki ezek után elkezdett verbálisan alázni…


Szóval mentem másik iskolába, ahol sajnos ugyanúgy viselkedtem és emiatt ugyanúgy kiközösítettek, viszont nem annyira durván…

És azt legalább megtanultam, hogy valahogy magamon kell változtatnom, akkor is ha nem kellemes, akkor is ha ez csak egy maszk, be kell illeszkedni.


Szóval nem teljesen jó megoldás a másik iskola sem, nincs rá garancia hogy ott jobb lesz, de legalább egy lehetőség.


Sajnos szerintem semmilyen megoldás nincs a problémára… Az iskolaváltás viszont jól is elsülhet, akár.

2021. aug. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
79%
Szerencsére a mi iskolánk normális, verekedésért kirúgják a gyereket. Szóval első körben ez lenne. A másodikban tanítás után a gyereket a szüleivel együtt elkapnám, hogy mi is a probléma. Ha semmi változás, vinném arról a primitív helyről.
2021. aug. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%

#13. 12. válaszoló vagyok!

Nálunk is volt akit kirúgtak egyetlen ütésért, mert a gyerek aki kapta kórházba is került (bár nem lett nagy baja), s ebből még rendőrségi ügye is lett annak aki ütött.

Akit megütött, az többször engem is megvert, például az öltözőben.

Vagy volt hogy a portás előtt, mivel nem lett nagy bajom, ezeknek nem lett komoly következménye.

De amikor 2-3 gyerek vert és alázott az öltözőben az összes fiú előtt, akkor annak csak rám nézve lehetett volna következménye.

Ezeknek a agresszív gyerekeknek hatalmuk volt, ha mondjuk az igazgatóhoz fordultam volna, akkor több szemtanú hazudta volna azt hogy én kezdtem mint aki bevallotta volna az igazat, legalábbis szerintem…


Egyébként ez egy kifejezetten jó hírű általános iskola a mai napig.

2021. aug. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
46%
Bemennék és szétb@sznám a bántalmazók fejét
2021. aug. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
68%

Megtanítanám verekedni a gyerekemet, lehet be is íratnám valahova, hogy kapjon egy kis önbizalmat.

Elég lenne 1-2 szekálónak belevernie a fejét a padba és mindjárt békén lenne hagyva.


Ha nem segítene, akkor megvárnám egyszer a szekálókat és leordítanám őket, ha ott lenne a szülőjük azokat meg szétboxolnám.

2021. aug. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
81%

A gyerek mit mond, mi az oka?

De elsőnek én is osztályfőnök, iskolaigazgató, majd a gyerekek vagy inkább a szüleivel. Az általában használ, ha normálisak a szülők.

Ha semmi nem segít, iskolaválás. Persze csak ha nem a gyereked kezdte az egészet...

2021. aug. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
76%
Feljelentést tennék. Menjünk nyugodtan a bíróságra.
2021. aug. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
38%
Először is megpróbálnám kideríteni az okát. Nyilván nem elfogadható a bántalmazás, de ki akarnám deríteni, hogy mi az az ok, ami miatt a gyerekemet kipécézték. Amennyire lehetséges, próbálnék ezen változtatni, bevonva a gyereket; megbeszélni, hogyan védheti meg magát, hogyan szerelheti le a bántalmazókat (első körben nem fizikailag, de egy bizonyos szinten túl akár úgy is). Ezzel párhuzamosan beszélnek az osztályfőnökkel, ha nem lép fel, mennék az igazgatóhoz. Először kedvesen, aztán határozottan. Adott esetben a főkolomposok szüleivel is elbeszélgetnék. Elvinni csak akkor, ha helyben nem lehet megoldani.
2021. aug. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
77%

ma 15:31

Ez nem film. Ha pedig odamegy a szülő emberkedni, másnap kétszer annyit fog kapni a gyereke, mert szólt a szülőknek. Ezt csak az iskolai vezetés tudja megoldani, nem az önbíráskodó szülő. Persze itt nincs senkinek gyereke, szóval könnyen beszél az ilyesmiről.

2021. aug. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!