Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mit tennél, ha...

Szülőként mit tennél, ha kiderülne, hogy a gyerekedet csúfolják vagy megverik minden nap az iskolában?

Figyelt kérdés

2021. aug. 20. 14:26
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
84%
29 ezzel úgyan úgy a bully folytatja a tevékenységét máson is, emiatt nem végleges megoldás, hogy visszaüt ő most. Legalább ez ellen osztály szintű válasz lenne a legjobb, hogy bocs, de ilyet nem toleráljuk. Az más, hogy az osztályközösségi olyan amilyen.
2021. aug. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
65%

#23 vannak eszközök a bullying megakadályozására. Finnországban pl úgy tudom, működik erre egy program. Iskolai szinten tesznek ellene. Tartanak előadásokat a gyerekeknek. Vannak ilyen alapszabályok, pl ami szerintem nagyon fontos, hogy nem támogatjuk a bántalmazót azzal, hogy röhögünk, vagy bámuljuk a látványosságot. Mert sok esetben erről szól, hogy ezzel akar valaki népszerűséget szerezni. Azt is tanítják, hogy ilyenkor igenis szólni kell felnőttnek. stb Nyilván nem csodaszer, de ha az iskola vezetése következetesen képviseli ezeket az elveket, komolyan veszik, akkor az biztosan csökkenti a bántalmazás gyakoriságát és a súlyos eseteket meg is előzi.


Amúgy szerintem igenis vannak lehetőségek a tanárok kezében, sajnos ezek nem feltétlenül gyorsak. Pl jelzés a gyermekvédelmi szerveknek, vagy a gyerek kivizsgáltatása, hogy mi állhat a viselkedése hátterében.

2021. aug. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
53%
Helyzete válogatja, az ügy komolyságának megfelelően kell fellépni. Nálunk volt ilyen, de nem komoly (kicsik) . Azt mondtam a lányomnak rendezze le, ha megbüntetik mellette állok nem szidom le. Lerendezte.
2021. aug. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
82%
32 Persze, mi is folyamatosan jeleztük, hogy baj van, de mégis olyan sok időbe telt elmozdítani, addig meg a többiek retteghettek.
2021. aug. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém lesz@rta.

Én valószínűleg erősíteném a gyerek önbizalmát, és ha máshogy nem menne, iskolát váltanék

2021. aug. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
33%
Kérdező, lesz válasz? Egyébként lehet olyan típus mint én, nem szeret szólni szüleinek, és inkább megoldja (én meg is oldom), de amúgy hány éves?
2021. aug. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

"De mi a garancia, hogy az új helyen nem fogják piszkálni?"


Nincs rá garancia, de mi értelme van ott hagyni egy rossz közegben évekre, pont a fejlődése legfontosabb szakaszában amikor meg kellene tanuljon kapcsolatokat kialakítani, szocializálódni?


Sajnos nagyon nem mindegy, milyen iskolában van az ember, milyen emberek között.


Nálunk kisebbség nem volt, de tipikus "minek tanulni" elven voltak ott a polik pulyái. Végig kiközösített voltam már csak azért mert nem voltam segg hülye mint ők. Pedig nem tanultam őrülten sokat.


És én még jól jártam, ismertem srácot akit csak azért vertek és aláztak meg többször, mert 5-ös jegyeket kapott egy szakközépben ahol a többség azért volt ott mert senki mást nem vesznek fel.

2021. aug. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk amellett, hogy új iskolába íratom a gyerekem, biztos, hogy feljelentést tennék ha bántalmazzák a gyerekemet és közhírré tenném, hogy ez ebben az intézményben megszokott" dolog. Szerintem is jó lenne ha értékelhetőek lennének az iskolák nyilvánosan.
2021. aug. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
17%
Kiütném a gyereket és azt is aki bántja, meg annak a szüleit és az osztályfőnököt is.
2021. aug. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
0%

Aki ilyenekre gondol, az homokos.

Másnak nem jut eszébe.

🤣🤣🤣

2021. aug. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!