Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mit tennél, ha...

Szülőként mit tennél, ha kiderülne, hogy a gyerekedet csúfolják vagy megverik minden nap az iskolában?

Figyelt kérdés

2021. aug. 20. 14:26
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk suliban volt egy srác akit nála idősebbek úgy megvertek, hogy gond lett a heréjével. em tudom pontosan emnnyire maradandó, de az biztos MÉG EZEK UTÁN SE rúgták ki a hülye osztálytársaimat. Ebből kiindulva, nagyon résen kell lenni, már az első apróságnál lépni kell. Ez azt jelenti hogy meg kell ismerni kicsit a tanárokat meg az igazgatót, tudni hogy mire számíthat felőlük az ember. Ha tudom, hogy tesze-toszák, eltussolnák stb stb akkor nem vergődnék velük hanem rögtön új suli, de akár még magántanulónak is kivenném (ha van még egyáltalán ilyen?)

Ha nincs lehetőségem elinni/kivenni a gyereket, akkor nagyon keményen beszélnék a tanárokkal, igazgatóval.

2021. aug. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
96%

Ami a kirúgásokat illeti: körzetes általános iskola NEM rúghat ki senkit. Tudom, mert a saját osztályomban volt bántalmazó gyerek, folyvást tárgyalásokra jártunk miatta, egy évbe telt elmozdítani, miután az órán esett neki a padtársának és én is kaptam egy gyomrost miközben leszedtem róla. Előtte már vert meg tanárt és részt vett más verekedésekben is, de 11 éves volt, ötödikes, nem volt büntethető és az apuka ragaszkodott a mi iskolánkhoz.

A balhé után egy évvel értük el, hogy elvigyék a szülők egy bentlakásos suliba, de ott is egy kis bűnöző már.

Szóval ha valakit kirúgtak verekedésért az elmúlt 10 évben, az azért történt mert nem az iskola volt a körzetes iskolája, máshova tartozott, csak befogadták.

2021. aug. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
91%

Jó, hogy írod ezt. De tényleg semmilyen azonnal hatályú eszköz nincs a tanárok kezében?

amúgy tanítják az egyetemen hogy kell elálíltani a bullykat?

2021. aug. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
94%
Nincs eszközünk és nem tanítják. És tanárként nagyon félelmetes ezzel szembesülni, hogy nem tudod megakadályozni igazából a brutalitást. Erről nem beszélnek, amikor arról megy a duma, hogy milyen könnyű a tanároknak. A szívem szakad meg azért a fiúcskáért is, akit megvert, de csak annyit tudtam neki mondani, hogy "kerüld el". Hiába beszélgettünk egymás elfogadásáról mert konfliktus kezelésről, őt otthon is verték, miért reagált volna máshogy az iskolában?
2021. aug. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
88%

#22. Ez így van, de ki emelhetik a családból a gyereket, ha folyamatosan probléma van vele és úgy találják, hogy ennek a családja az oka…

Vagy ha olyan súlyos dolgot követ el, hogy intézetbe kerül, akkor sem abba az iskolába fog már járni, nem?


Én nem tudom, csak tippelek.


Egyébként állítólag emiatt (is) vitték le a tankötelezettséget 16 éves korra, hogy ki lehessen rúgni a problémás, 16 pluszos gyerekeket.


Szerintem ez nem a legjobb megoldás, mert rengeteg 16 év alatti problémás gyerek van, másokat meg 16 év felett pont hogy negatívan is érinthet ha nem tankötelesek.

2021. aug. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
90%
Az igazgatóval tanárral osztályfőnökkel való beszélgetés nem való semmire,sőt még csak jobban ront a helyzeten,igenis iskolaváltás a megoldás és lehetőleg a régi iskolának jelezni h a gyerek bántalmazása miatt váltasz,ez neked már nem segítség ,de ilyenkor a régi iskolában kicsit összekapják magukat a tanárok mert ennek következményei vannak..
2021. aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként lehet, hogy nem ártana hogyha a például a Google rendszerében lehetne értékelni csillagokkal az iskolákat, mint mondjuk az éttermeket és kommentet írni…
2021. aug. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
82%
Lehet fizetnék valakinek hogy verjék meg őket
2021. aug. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 Katona Dius ***** válasza:
68%
Először is megkérdezném a gyerekemet, miért is hagyja magát? Miért nem üt vissza?
2021. aug. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
77%
Átíratnám másik iskolába, más megoldás nincs.
2021. aug. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!