Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem szeretnék, hogy...

A szüleim nem szeretnék, hogy fiú lakótársam legyen. Mi lenne vele a gond, ti engednétek-e stb., mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Albérletbe költözök és most lakótársat keresek magam mellé. Barátok, szaktársak stb. körében nincsen olyan, akivel együtt költözhetnék, tehát mindenképpen egy ismeretlennel fogok majd együtt lakni. Majd csak a tanév kezdetekor költözhetek be az albérletbe (addigra fog kiköltözni az előző lakó) és addig sajnos az érdeklődők sem tudják megtekinteni a lakást személyesen. Ez sokaknak nem szimpatikus, hiszen vannak csalóka hirdetések stb., a legtöbben azért szeretnék élőben is megnézni a lakást és személyesen találkozni a leendő lakótárssal is, mert az a biztos. Így már durván három hete hirdetem, de még nincsen lakótársam. Viszont én sem akartam tovább várni a kereséssel mert féltem attól, hogy szeptemberben csak nehezebb lenne lakótársat találnom, hiszen mindenki szeretné már megoldani addigra a lakhatását és persze én is annak örülnék, ha már rögtön felezhetnénk a kiadásokat is, nem kellene egyedül lennem.

Egy ismerős szólt, hogy az egyik szaktársa éppen albérletet keres, régóta ismeri őt, nagyon rendes, tiszta stb., csak fiúról lenne szó. Én elsősorban lány lakótársat szerettem volna magam mellé és így is hirdettem a szobát. Viszont igazából nem tudok erre logikus észérveket hozni. Mindig lányokkal laktam együtt és szerintem inkább csak amolyan megszokás ez, hogy lány lánnyal, fiú fiúval lakjon. Szerintem az, hogy ki mennyire tiszta, rendszerető stb., nem nemtől függ és úgyis külön szobánk lenne, tehát ebből a szempontból sem lehet gond. Úgyhogy én egyre inkább arra hajlok, hogy igent mondjak. Főleg így, hogy őt legalább ismerős ajánlotta és pozitívumokat mondott róla, mert egy ismeretlennel összeköltözni mindig lutri, tehát lehet egy lánnyal sem biztosan járnék jól.

A szüleimnek viszont nagyon nem tetszik az ötlet és ők mindenképpen azt szeretnék, hogy lánnyal lakjak együtt. Ők nagyon ellene vannak, de azt nem mondják, hogy miért.


2021. aug. 24. 12:10
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
97%

Na, Poirot felügyelő módjára következtessük ki azt, ami leírva nincs, csak sejthető. :-)


Ha jól értem, te lány vagy.

Ha jól sejtem, felsőfokú tanulmányokról van szó, tehát 18 éves elmúltál.


A szüleid nyilván arra gondolnak, hogy szexelni fogtok. Vagy arra, hogy esetleg megerőszakol a lakótársad.


Volt-e már szexuális kapcsolatod?

Ha igen, szüleid tudtak-e erről?

Ha nem volt: hogyan állnának ahhoz, ha lenne párod, és azt akarnád, hogy egymással aludjatok?


A rendszeretet nem nemfüggő. Rengeteg rendetlen lányszobát láttam egyetemi kollégista koromban.

Azt sem mondanám ilyen határozottan, hogy szept. elejére mindenki megoldja a lakhatását, és utána nehéz embert találni. Pont, hogy sokaknak akkorra derül ki, hogy mégsem kapnak kollégiumot, hogy nem jött össze a várt albérlet, és kapkodnak fűhöz-fához.


Ami a nemi erőszak lehetőségét illeti: itt ismerős ismerőséről van szó, aki egyetemre jár, gondolom van annyi esze, hogy ezért börtönbe kerülne, és el lenne cseszve az egész élete. Tökéletes biztonság nincs, de ezt jelen helyzetben nem érezném reális veszélynek.


Szóval a szüleid helyében elfogadnám, azzal együtt is, hogy szerintem nem vagy lépéskényszerben. Az, hogy nem bírsz valakivel kijönni, az azonos neművel is előfordulhat. Az, hogy esetleg összejöttök, hát mit mondjak, ez az időszak a párkeresés időszaka is. Ha egyébként rendes a fiú, miért volna gond, ha így találnál párra?

2021. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
1%

Nem 8-as. 7-es vagyok.

7-es, 9-es, na, így értem.

2021. aug. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
92%
Láttam én már lánylakásban undorító retket, mocskot, kuka (mellé dobott véres tampont) , igénytelenséget, széthagyott borosüvegeket... Volt, aki minden este más pasit vitt fel, vagy hetente többször rendezett spontán bulit... Nem csak pasikkal lehet gond.
2021. aug. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
23%

Én pl azért nem örülnék neki (nyilván nem tiltanám, de elmondanám a véleményemet), mert nem egy eset volt ismerősök közt, ahol ezzel a felállással a lány megszívta.

Sokat lesztek együtt, nem tudjuk, milyen típus vagy, simán lehet, hogy elég néhány hét, hogy érzelmeid legyenek. Amit aztán ő nem viszonoz, esetleg hazahoz egy másik lányt, te meg nem tudod kezelni a helyzetet lelkileg. Ki nem rakhatod, hiszen a lakás nem a tiéd, vagy szenvedsz, vagy te keresel másik albérletet. Rányomja a bélyegét a mindennapjaidra, tanulmányi eredményedre, esetleg rosszabb.

2021. aug. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
86%

Ennyi buta embert...

Mintha egy fiú ösztönlény lenne, tényleg ilyen csodás emberek vállalnak gyereket?

Az emberiség megérett a pusztulásra.

2021. aug. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
16%
Vagy fordítva. Beleszeret a lakótárs és zaklatni fogja. Én csak akkor mondanék igent, ha személyesen jól ismerném a srácot.
2021. aug. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
10%

10-esnek nagyon igaza van, a bugyi-póló dolgában, ez egy fiú lakótárs esetén nem kivitelezhető. Ők meg félmeztelenül gusztustalankodnak. Mert ha nem bírod őket, akkor nyilván undorítónak találod az ilyet is, akkor nem leszel elnéző velük, hogy jaj, hát meleg van, félmeztelen.

Mindegyik cipővel járkál a lakásban, emiatt tiszta kosz a padló, majd papucs nélkül mezítláb, így felszedi a koszt, majd beviszi a zuhanyzóba, jól összemocskolja, de takarítani nem takarítja.

2021. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
92%

#3

Minden amit írtál előfordulhat lány lakótársnál is.

Valamint szerintem inkább a lányok rumlisabbak és nem a fiúk. Alapból kevesebb cuccunk is van.


Inkább kellemetlen lehet az, ha fiú lakótársad van és nem csak azok az okok amiket a #3 felsorolt, hiszen minden fenn áll lányok esetében is. A lányok is ugyan úgy bulizhatnak, hordhatnak fel pasikat, vehetik komolyabban vagy lazábban a sulit, vannak leszbikus lányok is, vannak igénytelenebb lányok is.

De pasiból is van olyan, pl én is, aki szeret takarítani, nem mint feladat, hanem, mint kikapcsolódás. Mellette azért sok mindent megcsinálok még a házkörül, mert éppen a barkácsolás se esik nehezemre.

De attól függetlenül az, hogy mennyire mozogsz otthonosan a lakásban az függ a szobatárstól is. Ha pl egy bugyi és egy melltartó van rajtad nem okoz gondot lány esetén, fiú előtt már lehet nem mozognál ilyen szabadon.

Gondolj bele abba, hogy ha pl kapcsolatban vagy mi az ami kicsit ciki eleinte. Pl akár a wc vagy bármi. Na most egy vadidegen fiúval lennél egy fedél alatt, ugyan úgy fenn állnak ezek a dolgok, de ő még csak nem is a párod.

2021. aug. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
18%
3as vagyok, nem értem miért lettem lepontozva, mert elmondtam, én mitől félteném a lányom. És nincsennek a fiúk ösztönlényként kezelve. De sose volt titok, hogy a fiúknál ezek a problémák többször előfordulnak mint a lányoknál, ne legyünk már ennyire naivak. Persze a fiúk is rendesek tudnak lenni meg a lányok is tudnak rendetlenek lenni. De ezek a félelmek egyik vagy másik nem felé, nem véletlenül születtek az idők során.
2021. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
86%

Akik itt a félmeztelen fiatalemberen szörnyülködnek, azok voltak már valaha strandon? :D


Szerintem egy értelmes fiúval meg lehet beszélni ezeket a dolgokat, ha kimegy a lány a szobájából, akkor meg vesz fel nadrágot, ahogy zuhany után sem kell törölközőben flangálni, fel lehet rögtön öltözni.


Nekem volt fiú lakótársam, a húgomnak is most lesz a csaj lakótársa után fiú, hát azt a lányt senki nem kívánná a háta közepére sem, ellenben a fiú értelmes, illedelmes gyereknek tűnik, szerintem sokkal jobb lesz a húgomnak vele lakni. Már a két kezét összetette hogy eltűnjön az a liba.


Bőven akad rendes fiú, ahogy problémás lány is.

2021. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!