Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Láttátok már olyat hogy...

Láttátok már olyat hogy lánygyermek - harmincas évei elején - kimegy élni jómódba, nyugat Európába és onnantól megszakítja a kapcsolatot az otthon maradt csóróbb de közeli családtagokkal?

Figyelt kérdés
Gondolom bőven vannak ilyen szélsőséges esetek de kíváncsi lennék tapasztalatokra, véleményekre stb.

#külföldreszakadt
2021. szept. 20. 13:05
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Jelen.

Anyukámmal tartom egyedül a kapcsolatot a családból. Undorítóan viselkedtek velem a rokonaim, mikor külföldön kaptam állást. Hirtelen mindenki kölcsön akart kérni meg kaptam olyan megjegyzést is, hogy "fizeted? neked úgysem pénz ez az összeg" Mindezt egy étteremben... Hát az apátok tarka f*szát, azt. Utána meg ment az észosztás nagy mellénnyel arról, hogy a diplomások milyen hülyék, büdös nekik a kétkezi munka és nem bírnak itthon megélni...


Ezerszer egy kedves idegen, minthogy ilyen rokonokkal foglalkozzak.

2021. szept. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
72%
Egy nagyapának, nagyanyának a 30-as nő még gyerek. Sőt amíg él, ilyennek tekinti az unokáját, dédunokáját. Háláról meg ne is beszéljünk.
2021. szept. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
93%
Ja meg amit nagyon szeretek, hogy csomóan burkoltan megjegyzik, hogy tuti szexmunkás vagyok, azért megy csak ilyen jól a szekér.
2021. szept. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
86%

Anyám testvérének a lánya.

Mindig is nagyravágyó volt. Egy gyógyfürdőben volt recepciós MO-n, ott találkozott egy külföldi pasival.

Rá is tapadt, a pasi később kivitte Amerikába. Otthagyta egy pénzesebb kínai pasiért, rögtön le is fixálta a helyét-szült neki egy gyereket.

Rohadt gazdag a pasi.

A csaj az anyjáékkal nem is tárgyal már, utoljára akkor beszélt velük mikor az itteni cuccait kellett eladogatnia. A régi magasfényű f0s szekrénysorát 70.000-ért adta oda a mamának...hülyék voltak azok is hogy megvették mondjuk.

2021. szept. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
96%

Persze, hogy láttam. Tavaly tavasszal egyszer csak megjelent, hogy becuccolhat-e a kisszobába, mert egyik napról a másikra bezárt az étterem (Ausztriában) és kirúgták. Előtte meg 5 évig még annyit se mondott, hogy bú.

Én nem haragudtam rá, de ő qrvára szégyellte magát...

2021. szept. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
97%
Gondolom a "csóróbb" családtagok nyálcsorgatva lesték hogy lehúzhassák. Jól teszi ha ez az ok.
2021. szept. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
10%
A másik verzió meg mikor valmi olyasmit dolgozik amit nem akarja hogy tudják, erre is van bőven példa.
2021. szept. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki ki megy Nyugat-Európába, az nem azt jelenti rögtön, hogy a jómódba megy. Ott is gürizni kell, hogy jobb legyen. Igaz, hogy több marad a fizetésből, de az még nem a "jómód", ahogy a kérdező írja, évek munkája ott is a biztos egzisztencia.

Talán ez az itthoni "jómód" gondolkodás is lehet az oka a kapcsolatmegszakításnak, lehet nem akarja, hogy fejőstehénnek nézzék, amiért ő ott a "jómódban" él.

2021. szept. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Ahh azt én is megkaptam hogy biztos qurva vagyok. Gondolom az 50+ autós kép a falamon kamu. 🤣

Ha az lennék, nem egy lerúgott 20 éves Volvóval járnék.

Mindegy is.

Én is anyumékkal tartom csak a kapcsolatot, noha a család többi tagja is ismerősöm, csak bäsznak rám.

Igen, volt aki nekiállt pumpolni, aztán mikor elfigyott a lovetta látványosan leszart.

Otthon sem volt ez másképp igazából.

2021. szept. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
93%

Először is a kérdés megfogalmazásábol kitűnik hogy a kérdező azt gondolja hogy kinnt kolbászból van a kerítés. "kimegy élni jómódba". Fogalma sincs hogy sokan nem a jómódba mennek ki hanem lentről kezdik. Sokan eleinte minden munkát elvállalnak amit lehet, mikor összeszedij magukat kezdenek csak el válogatni.

De lépjünk is tovább. Az a tapasztalatom hogy több verzió is van.

Ismerek olyat aki mindenkivel megszakított a kapcsolatot, azokkal is akikkel semmi oka nem lett volna, de őszintén megmondva kevés ilyennel találkoztam.

Olyat viszont még többet ismerek akik azért "szakitották" meg a kapcsolatot mert egyszerűen idő hiányában már nem tudták találkozni a többiekkel. Mert sokan amikor hazamennek elmennék a közeli családhoz, elintézik az ügyeiket, elmennék fogászatra és el is telik a szabadság. Nincs idejük 30 ismerőst rokont végiglátogatni. Tehát az élethozza úgy hogy megszakad a kapcsolat.

És igen van olyan is amikor az ember rájön higy kik hiányoznak neki és kik nem. Felesleges időt pazarolni olyan emberekre akiket nem is kedvelünk.

2021. szept. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!