Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Láttátok már olyat hogy...

Láttátok már olyat hogy lánygyermek - harmincas évei elején - kimegy élni jómódba, nyugat Európába és onnantól megszakítja a kapcsolatot az otthon maradt csóróbb de közeli családtagokkal?

Figyelt kérdés
Gondolom bőven vannak ilyen szélsőséges esetek de kíváncsi lennék tapasztalatokra, véleményekre stb.

#külföldreszakadt
2021. szept. 20. 13:05
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
73%
Oszt miért is annyira fontos hogy lány a "gyermek"? Hiányolnád ha nem ku.rváznák látatlanba?
2021. szept. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Én is anyukámmal beszélek csak miután elköltöztünk Magyarországrol,

Kapcsolatok barátságok megszakadásának oka pont az hogy nem tudsz miről velük beszélni.mert minden tényt esetleg hencegésnek vesznek.

2021. szept. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki 50 km-rel arrébb költözik, már akkor sokkal lazább lesz a kapocs. Nem feltétlen a pénz, a lenézés vagy a fellengzősség miatt, hanem szimplán minél több munkát kell belerakni egy találkozásba, annál kevésbé áll neki az ember.


Egyik gimis barátnőmmel egyetemen(külön szakok) heti egyszer együtt ebédeltünk, most kiment külföldre és max havonta beszélünk. Családon belül is van ilyen, csak fordítva. Régen 1 órára laktunk, pár éve anyukám falujába költöztünk és azzal a testvérével, akivel régen csak minden 3. látogatás(leginkább nagyiékhoz mentünk) alkalmával találkozott, most szinte naponta beszélünk, hol mi megyünk, hol ők jönnek egy kv-ra.

2021. szept. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
13%
Ha a szülei nem foglalkoztak vele, akkor érthető, de ha valaki 30 éves körüli, akkor nem lánygyermek. XD
2021. szept. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha itthon lakik a "gyermek", csak másik városban, akkor sem hivogatja napi szinten uncsitesót, tántit meg a többit. Feltételezem nem a szülők ezek a biztonyos családtagok. De a szüleivel se beszél minden nap az emberek nagyja...

Csak akkor tűnik ez fel ha a delikvens külföldre megy, mert akkor egyből várja az uncsitesó meg a tánti hogy kisegítse őket.

Ezek a csóró rokonok próbálkoztak kapcsolatfelvétellel vagy csak várják, hogy a "gyermek" keresse őket?

2021. szept. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
12%

Persze keress rá [link]


Ő erre iskolapélda. De a magyar nők többsége ilyen. Minél több a pénz annál jobban leszarjak a csóró rokonokat,

2021. szept. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

1000+ km-re élek, és a család szerint "leszrom őket".


Hetente! beszélünk, de ők elvárnák, hogy háromhavonta utazgassak az én kontómon (nem olcsó, normális esetben 200 chf+ egy út), és azt sem értik, hogy egy hétvégére semmi értelme ennyit repülni.

Persze, amikor mondom nekik, hogy jöjjenek ki, állom a vonatjegyet, van szállás és 4-5 napig vendégül látom őket, na, akkor mindegyiknek nagyon "sürgős dolga" akad.


5+ éve élek kinn, és már megtanultam elengedni a fülem mellett a jogtalan siránkozásukat.

2021. szept. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
De a kedvencem, a "mikor költözöl haza" - amit minden! alkalommal feltesznek és nem értik, hogy amíg lesz munkám idekinn biztosan nem fogok visszaköltözni majdnem tizedannyi fizetésért (eg.ügy) és nulla megbecsülésért.
2021. szept. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

A nővérem költözött nyugatra. Nem lett valami jó munkahelye, minimumot keres vele, viszont az uj es ottani párja igencsak tehetős. Amíg nem volt vele, teljesen normális volt. Most leszol mindent és mindenkit. Miért festik a szüleim maguknak a szobát, miért nem hívnak valakit, mert a parjaek szuleinek eszükbe sem jut ilyesmi. Folyamatosan belekot a paromba, hogy o nem "tart" engem olyan jol, mint őt az ő párja. Itt utal a 3d szempillara es a draga smink cuccokra, draga parfumre, ékszerekre. Nyaralni vitte, azzal is eldicsekedett, utana mrgkerdezte, hogy engem hova visz a ferjem. En ezzel a hova visz, hogyan tart ideologiaval nem ertek egyet. Egyutt megyunk, nem visznek.

Ezenkívül még leszolta az autonkat, azt,hogy olcso volt az esküvőnk (10 személyes polgári), a hazban ahol felnőtt es laknak szüleink, elmondása szerint nem lehet fürdeni es aludni, amikor hazajon hotelben szall meg. A masik testvérünk mar nem is tartja vele a kapcsolatot, en is havonta ha beszelek vele. Nagyon sajnalom, de az utobbi evben annyiszor bantott meg, hogy sikerült elmarjon maga mellől.

2021. szept. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm nekem is kérdezte mikor költözünk vissza és mikor közöltem hogy az nem most lesz mert hogy kevesebb stresszel járó munkáért 3x annyit keresek akkor hirtelen nagy csönd lett.
2021. szept. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!