Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Láttátok már olyat hogy...

Láttátok már olyat hogy lánygyermek - harmincas évei elején - kimegy élni jómódba, nyugat Európába és onnantól megszakítja a kapcsolatot az otthon maradt csóróbb de közeli családtagokkal?

Figyelt kérdés
Gondolom bőven vannak ilyen szélsőséges esetek de kíváncsi lennék tapasztalatokra, véleményekre stb.

#külföldreszakadt
2021. szept. 20. 13:05
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha valakinek jó kapcsolata volt a családjával, az nem fog teljesen megszakadni csak azért, mert külföldre költözik és esetleg jobban él, mint itthon. Ha pedig nem bírják elviselni egymást, azt a kapcsolatot itthon is kár erőltetni.
2021. szept. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

Azért lett "lánygyermek - nek" definiálva mert a nemét jelöli. (pl. "a családnak egy fiú gyermeke született")

Remélem így értelmezhető.


Valaki írta, hogy "nagyravágyó", azt hiszem itt a kulcs az én kérdésemhez.

Akiről szó van, ő mindig is az volt és kimenet egy jómódban elő pasihoz. (tehát nem gondolom hogy a kerítés kolbiból van arrafelé, hanem a kész jómódba ment ki a nő (a lánygyermeke a családnak)


Én azt gyanítom hogy a jómódú pasi és a saját nagyravágyása miatt koptatta le az itteni családot mert egyszerűen szégyenli őket a pasi és a pasi családja előtt.

Csak ez olyan elképesztő a számomra - pedig 99%- hogy ez a helyes magyarázat - hogy kíváncsi voltam arra hogy másnak is eszébe jut-e ilyen vagy máshol is előfordult-e.


Zárójelben jegyzem meg, hogy pl. mi ismertünk olyan pasit, aki azt mondta a vasárnapi ebéd után hogy leszalad venni egy gyufát..... és még sem állt Kanadáig. Évtizedekre eltűnt.

Szóval vannak extrem esetek.

2021. szept. 22. 09:44
 33/33 anonim ***** válasza:
76%

Akkor nagyon félreérthetően fogalmaztál, vagyis kicsit furán, eleve a leánygyermek szó fura egy 30 évesre, ezért sem a konkrét kérdésre válaszoltak az emberek.

Szóval te konkrétan ilyen sztorira vagy kíváncsi. Egy ilyen tönténetem van, amikor a lány megismerte a pénzes barátját onnantól kezdve egyedül az anyjával volt hajlandó szóbaállni. Ha kerestük nem válaszolt, ő meg ugye nem keresett senkit. Szó szerint mindenkivel megszakított a a kapcsolatot. Nem tudom mi van vele azóta leszállt e a földre vagy sem.

De az ilyen történetek itthon is meg történnek, nem kell ehhez külföldre menni.

2021. szept. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!