Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen gyakran esztek együtt...

Milyen gyakran esztek együtt családilag?

Figyelt kérdés
Olyanok érdekelnek, ahol együtt élnek a szülők és a teljesen mindegy, mennyi idős gyerekeik. (Bár a válaszok szempontjából érdekes lehet, hogy a gyerek kicsi-e még vagy már felnőtt).
2021. szept. 20. 15:11
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
87%

Leginkább csak a hétvégi ebédeknél.

Hétköznap sokszor akkor vacsoráznak a gyerekek, amikor én ebédelek (én ui. nem a munkahelyemen eszem, ők viszont az iskolában/óvodában).

2021. szept. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Mindennap együtt vacsorázunk.
2021. szept. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
94%
Mi nem ettünk soha együtt. Vagyis amikor kicsik voltunk, de az is olyan volt, hogy nekem már kopogott a szemem, a húgom meg még nem volt éhes. Úgyhogy én túlettem magam mindig (ami felnőtt korba is elkísért), a húgom meg másfél órákat ült egy tányér étel felett. Pedig amúgy szeretett enni mindig, csak akkor, amikor megéhezett.
2021. szept. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
90%
Míg éltek a nagyszüleim, ők minden együtt evéskor üvöltözős veszekedést generáltak, egész életemben irtóztam ezért másokkal enni.
2021. szept. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
93%
Soha csak egyedül eszem mindig
2021. szept. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
40%

Gyerekkoromban nem volt szokás együtt enni. Mindenki akkor és ott evett, ahol akart. Felnőttként hiányzik.


Ezért mi kb. minden nagyobb étkezést együtt az asztalnál esszük. Suli és ovi miatt a reggeli csak gyorsan bekapunk valamit. Ebéd külön van, viszont a vacsorát együtt esszük és közben beszélgetünk. Hétvégén reggeli, ebéd, vacsi együtt. Homeofficeban vagyunk, a férjemmel együtt ebédelünk.

2021. szept. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
28%
Minden nap együtt reggelizünk (senki nem megy el reggeli nélkül), és minden nap együtt vacsorázunk. A tízórai, ebéd, uzsonna mindenkinek a maga helyén, oviban, suliban, munkahelyen, stb. 11 éve élünk így, és szeretjük. Beszélgetünk reggel és este is, hogy milyen nap áll előttünk, vagy hogy mi történt ma. A családi étkezés megadja a keretet a napnak.
2021. szept. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
76%
Én is mindig egyedül eszem, nem is tudok jóízűen enni társaságban pl vendégségben.
2021. szept. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
90%
Hétfő-csütörtök nem, mivel a férjem forgalomtól függően 19:30-20:00 között ér haza. Ilyenkorra az éppenhogy felsős csemetével mi már túl vagyunk a vacsorán, fürdésen/zuhanyozáson. Apa hazaér, elmegy fürödni, aztán vacsorázik. Amíg elfogyasztja a vacsit, mi is leülünk hozzá. Megbeszéljük, hogy kivel mi történt, hogyan telt a napunk. Péntek-vasárnap pedig együtt vacsorázunk.
2021. szept. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
84%
Csak Karácsonykor, de néha még akkor sem.
2021. szept. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!