Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Frappáns válasz segítség...

Frappáns válasz segítség megtagadására?

Figyelt kérdés

Elegem van, hogy nagytestvérként folyamatosan nekem kell megcsinálnom évek óta a kistestvéremnek a matek háziját. Most hatodikos gyerek, a mai házifeladata mértékegységeknek az átváltása volt, amit 5 perce fejeztem be.

Évek óta nekem kell megcsinálnom a házifeladatát, mert őméltósága erre nem képes, mert hogy "nem értem, nem csinálom meg, nem is akarom megtanulni". Anya házimunka mellett nem ér rá megcsinálni, így is minden más tantárgyból ő csinálja meg neki, ugyanis minden házifeladat írás előtt órás üvöltözés veti kezdetét hasonlóan évek óta, ahol mindig a gyerek nyer és mi szívunk, ugyanis szüleim nem mernek egyeseket bevállalni, mert nem motiválná a tanulásra és azért nem kéne megbuknia sem.

Nekem nem lenne vele bajom, ha egyszer-kétszer rontanának be, hogy akkor hórupp, csináld meg szolga (mint ahogy mindig berontanak a szobámba), de ez a folyamatos kötelezés már az idegeimre megy. Nem tagadhatom meg, mert hogy testvérem és kötelességem kisegítenem 0-24-es szolgálatban szüleim szerint. Nem érdekli őket, hogy nekem is van házim, nekem is lenne pihenésre igényem. Ha pedig nem szeretném neki többet megírni, akkor minden nap üljek le vele órákat és tanítsam meg az aznapi anyagot (mert az is kötelességem lenne), ha már órákon nem figyel és akkor majd őmaga megírja.

Mivel lehetne sikeresen megtagadni a segítségnyújtást?



2021. szept. 23. 19:54
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
95%
Az a lány sosem fog dolgozni.
2021. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
95%

Direkt rosszul csinálnám meg. Ha okoskodnak akkor meg megmondanám hogy nem az én gyerekem. Tanítsák, foglalkozzanak vele ők.

Elmennék ottjonról.

Bezárnám az ajtóm

Stb

2021. szept. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
87%
Én ezt fel sem tudom fogni. Az ilyen embereket, mint a szüleid, nem lenne szabad élni hagyni, mert a jövő bűnözőit hozták a világra.
2021. szept. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
96%
Állj ki magadért. Tesódnak is ezzel teszel jót.
2021. szept. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
91%
Kész szappanopera.
2021. szept. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
94%
Azért van az az állapot, amikor már csak egy jó nagy tasli segít. A probléma itt az, hogy nem csak a testvéredre férne rá, hanem a szüleidre is...
2021. szept. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
85%

12


Nem


😅

2021. szept. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
89%

Ezzel nem készül fel, hogy megcsinálod neki.


Mi lesz vizsgákon, munkahelyen akkor?

2021. szept. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
91%
De ez kockuláson ikivül nem csinál semmit, tehát nem edz, nem segít a házimunkába, ki se jár a házból, nincsenek haverjai? Mert lehet más érdekli.
2021. szept. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
59%

Nekem 6.-os a lányom, régen mindig mellette voltunk, mert ő is addig nyafogott hogy nincs kedve, álmos, fáradt, még pihen kicsit, stb., míg nem segítettünk, szóval együtt csináltuk meg. De csak egy külön lapra írtuk le, és neki kellett bemásolni. Meg átbeszéltük vele közben. 4-5-ös tanuló, csak lusta.

Minap reggel kiderült h nincs kész egy házija irodalomból, a hajam égnek állt, hogy olvassak el egy 2 oldalas szöveget, írjak róla szerkezeti vázlatot, hogy meglegyen a házi, és ne ő csinálja, mert elkésik, inkább egyen, öltözzön. De olyan irkafirkán írtam le, alig bírta kiolvasni. :D Szerintem valahogy így rábírhatnád az önálló gondolkodásra. Adok is, meg nem is. Meg az is több, ha rosszul van megírva a házi, de legalább kész. Meg mondd, hogy olyan projektmunkád van, hogy ez most nem fér bele, meg járjon korrepetálásra ha nem tudja megcsinálni. Maradjon tanulószobán, és ott meg kell írnia. Vagy beszélj az osztályfőnökével, hogy beszéljenek a szülőkkel, hogy gyakorolni kellene a gyerekkel, és neked ez nem fér bele, mondja el a szülőknek, hogy nem érti h hh jó a házi, aztán a dolgozata rossz. Szembesítsék a szülőket, hogy látszik hogy helyette készül el. Szerintem ez elég lökés lenne, hogy átgondolják a szülők, hogy kinek mi a feladata. Nekik kell felelősséget vállalni, nem Neked. A lányom is tudja, hogy most már ha valami nincs kész, vagy nincs a táskában, az az ő hibája lesz. Azért mert segítünk, még nem a mi dolgunk. Ő mondjuk nem játszik, egyszerűen csak kényelmes... xD de már fejlődőképes, úgy megcsinálja a házit h észre se vesszük, hogy elvonult tanulni..

2021. szept. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!