Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Frappáns válasz segítség...

Frappáns válasz segítség megtagadására?

Figyelt kérdés

Elegem van, hogy nagytestvérként folyamatosan nekem kell megcsinálnom évek óta a kistestvéremnek a matek háziját. Most hatodikos gyerek, a mai házifeladata mértékegységeknek az átváltása volt, amit 5 perce fejeztem be.

Évek óta nekem kell megcsinálnom a házifeladatát, mert őméltósága erre nem képes, mert hogy "nem értem, nem csinálom meg, nem is akarom megtanulni". Anya házimunka mellett nem ér rá megcsinálni, így is minden más tantárgyból ő csinálja meg neki, ugyanis minden házifeladat írás előtt órás üvöltözés veti kezdetét hasonlóan évek óta, ahol mindig a gyerek nyer és mi szívunk, ugyanis szüleim nem mernek egyeseket bevállalni, mert nem motiválná a tanulásra és azért nem kéne megbuknia sem.

Nekem nem lenne vele bajom, ha egyszer-kétszer rontanának be, hogy akkor hórupp, csináld meg szolga (mint ahogy mindig berontanak a szobámba), de ez a folyamatos kötelezés már az idegeimre megy. Nem tagadhatom meg, mert hogy testvérem és kötelességem kisegítenem 0-24-es szolgálatban szüleim szerint. Nem érdekli őket, hogy nekem is van házim, nekem is lenne pihenésre igényem. Ha pedig nem szeretném neki többet megírni, akkor minden nap üljek le vele órákat és tanítsam meg az aznapi anyagot (mert az is kötelességem lenne), ha már órákon nem figyel és akkor majd őmaga megírja.

Mivel lehetne sikeresen megtagadni a segítségnyújtást?



2021. szept. 23. 19:54
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

Sajnos a jegyeit nem tudom, miért is tudnám. Viszont azért nem egyszer hallottam anyát kiakadni, hogy már megint 1-es, 2-es, 3-as XY-ból a tz, röpdoga, felelés?.

Beszélni próbáltam vele, de őt csak az érdekli, hogy játszhasson. Jövője nem érdekli, tanulmányai nem érdekli. Őt csak az érdekli, hogy iskola után éjjelig nyomhassa a játékot. Semmi más.

2021. szept. 23. 20:31
 12/50 anonim ***** válasza:
94%
10 es nem olvastad el mivan a kérds alá irva mi?
2021. szept. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
94%
Az én nagytesómat soha, egyszer nem kötelezték ilyenre a szüleink. Sőt, nem is engedték volna hogy más írja meg.
2021. szept. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy kérdező, írhatnál egy könyvet az életedről.
2021. szept. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
35%
Érd el hogy addig ne tudjon játszani amíg nem tanul.Ez végülis fair ajánlat legyenek minimum 3as 4es jegyi és akkor játszhat.
2021. szept. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
86%
Áruld be a tanáránál, hogy kényszerítve vagy.
2021. szept. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:
15-ös nálunk nincsenek olyan szabályok, hogy X dolgot Y után csinálhatsz. Sose volt és testvérem nem is engedné, hogy legyen, mert tudja hogy az ő kárára menne. Sajnos itthon a kisgyerek irányítja a felnőtteket fülüknél fogva.
2021. szept. 23. 20:51
 18/50 anonim ***** válasza:
95%
És anyád még véletlenül se von párhuzamot az egyes röpdolgozat és a testvérrel megíratott házi feladat között?
2021. szept. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
95%
Anya! Hajlando vagyok segiteni, tanitani, konzultálni, de helyette nem irok meg semmit mert attol még buta marad!
2021. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:
De von 18-as. Csak az a baj, hogy mit lehet kezdeni egy olyan gyerekkel, aki addig ordít, akár órákon át, amíg az összes lelkierőd kinyúzza belőled, mert hogy te házifeladatot íratni küldenéd. Semmit sem lehet mit kezdeni vele. Már attól rosszul vagyunk, hogy tudjuk, hogy jön az elkerülhetetlen lélekölő csetepaté minden délután a házik miatt.
2021. szept. 23. 20:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!