Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Frappáns válasz segítség...

Frappáns válasz segítség megtagadására?

Figyelt kérdés

Elegem van, hogy nagytestvérként folyamatosan nekem kell megcsinálnom évek óta a kistestvéremnek a matek háziját. Most hatodikos gyerek, a mai házifeladata mértékegységeknek az átváltása volt, amit 5 perce fejeztem be.

Évek óta nekem kell megcsinálnom a házifeladatát, mert őméltósága erre nem képes, mert hogy "nem értem, nem csinálom meg, nem is akarom megtanulni". Anya házimunka mellett nem ér rá megcsinálni, így is minden más tantárgyból ő csinálja meg neki, ugyanis minden házifeladat írás előtt órás üvöltözés veti kezdetét hasonlóan évek óta, ahol mindig a gyerek nyer és mi szívunk, ugyanis szüleim nem mernek egyeseket bevállalni, mert nem motiválná a tanulásra és azért nem kéne megbuknia sem.

Nekem nem lenne vele bajom, ha egyszer-kétszer rontanának be, hogy akkor hórupp, csináld meg szolga (mint ahogy mindig berontanak a szobámba), de ez a folyamatos kötelezés már az idegeimre megy. Nem tagadhatom meg, mert hogy testvérem és kötelességem kisegítenem 0-24-es szolgálatban szüleim szerint. Nem érdekli őket, hogy nekem is van házim, nekem is lenne pihenésre igényem. Ha pedig nem szeretném neki többet megírni, akkor minden nap üljek le vele órákat és tanítsam meg az aznapi anyagot (mert az is kötelességem lenne), ha már órákon nem figyel és akkor majd őmaga megírja.

Mivel lehetne sikeresen megtagadni a segítségnyújtást?



2021. szept. 23. 19:54
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
89%
Az rendben, ha a szülő ott ül a gyerek mellett tanulásnál és segít neki. Viszont nem KELL megcsinálni helyette. Mire fel? Nem a te házid, nem anyád házija. Ha eddig ne bukott meg, ezek szerint képes ő megcsinálni, csak megszokta, hogy megcsinálja neki valaki, elvégre kényelmesebb mint törni rajta a kis fejét. Ha huginak nem tetszik, ordítson csak, ha anyukának nem tetszik, meg lehet neki mondani, hogy nem neked szülte a gyereket, és ha hisztizésre van ereje a kiscsajnak, akkor arra is, hogy leüljön és megcsinálja. Vagy: maradjon addig az iskolában, amíg nincs kész a házi, segítse őt tanár, akár legyen a kisebbek napközijébe berakva, csak csinálja meg vele valaki.
2021. szept. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
71%
Testvéred videojáték függő, szoktasd le az online játékokról a single player játékokra es rendben lesz.
2021. szept. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
90%
Ha nagykorú lennék, vállalnék munkát egy olyan gyárban, ahol van munkásszálló, és nagyon spórolnék egy albérletre. Eltűnnék, mint a sicc, és tessenek megoldani az életet nélkülem. Te mennyi idős vagy?
2021. szept. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
89%
Ez a másolós dolog jó. Viszont nálunk anno volt olyan, hogy ellenőrzéskor ki voltunk hívva és a táblánál kellett megoldani vagy el kellett magyarázni hogyan jött ki az eredmény. Aki otthon "megcsinálta", de nem tudott rá magyarázatot adni arról egyből kiderült, hogy nem ő oldotta meg. Ilyenkor fekete pont vagy "kis egyes" járt, meg egy levél a szülőnek, hogy legközelebb a gyerek írja meg a háziját.
2021. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
72%
Pandémia alatt akikkel beszéltem szülőkkel, ők írták meg a gyerekek helyett a feladatokat, leckéket.
2021. szept. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
93%

#45

Elég baj. Jobb dolguk nem volt? Én elhiszem, hogy elszaladt a tanárokkal a ló, és túl sok leckét adtak ki. De erre az a megoldás, hogy a szülők jelzik a tanárnak, hogy azért nincs kész a gyerekek fél házija, mert nem bírnak ennyit. Nem pedig az, hogy megcsinàlják helyettük, a tanár meg azt hiszi, simán megy ez a mennyiség a kölyköknek. A lemaradás pedig a felszín alatt csak nő...

2021. szept. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
79%

Martin már mikor meg lett neked irva hogy keress olyan munkát ami szállást is ad. Akkor nem kell azon sirnod h a fizus albira nem elég. Fogod az utolsó havi fizud-az kajara míg nem lesz fizu elég és mész akár az ország másik felébe.


De persze nektek könnyebb itt sírni állandoan

2021. szept. 25. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a baj, hogy Laura nevelését irgalmatlanul elcseszték a szülők, ez a lány ugrál az egész család fején, és most Martin farkával verik a csalánt, hogy őrizgethessék a külvilág (iskola) előtt a látszatot.

Már rég el kellett volna vinni ezt a gyereket pszichológushoz (és/vagy a szülőknek kellene odajárni). Elvenni tőle a számítógépet és kemény szabályokat felállítani. Urambocsá' két nagy füles lekeverni neki. (Nem, nem vagyok a verés híve...) De ehhez egyik szülő sem kellően tökös.


Martin, húzd meg a határaidat, közöld anyáddal, hogy NEM, oldja meg ő az elcseszett nevelésének a következményeit.

És legyen B terved, ha ezek után menned kell.

2021. szept. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%

Martin, ide süss: gyári munka szállással, Mosonmagyaróvár. Fizu: 2 - 3.5K


[link]


Menj, akár egy szál hátizsakkal is, és ahogy mondták: kajára legyen pénzed, utána meg majd lesz.

Vöröskereszt és egyéb olyan szervezetek, akik rászorulók tamogatásával foglalkoznak biztos, hogy tudnak neked akár még kajával, ruhával is segíteni, csak INDULJ EL.


Ajánlott levélben tájékoztatnam őket arról, hogy önként leléptem, jól vagyok, és rendszeresen keresem majd őket telefonon, de nem vagyok hajlandó bevonni öket az életem további részébe.

2021. szept. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
46# Online oktatásnál a tanár új anyagot adott és azt mondta, hogy tanulják meg. El se magyarázta. Ez rendben volt? Tudjuk, mindenkinek rossz volt ez a felállás, na, de akkor is.
2021. szept. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!