Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Frappáns válasz segítség...

Frappáns válasz segítség megtagadására?

Figyelt kérdés

Elegem van, hogy nagytestvérként folyamatosan nekem kell megcsinálnom évek óta a kistestvéremnek a matek háziját. Most hatodikos gyerek, a mai házifeladata mértékegységeknek az átváltása volt, amit 5 perce fejeztem be.

Évek óta nekem kell megcsinálnom a házifeladatát, mert őméltósága erre nem képes, mert hogy "nem értem, nem csinálom meg, nem is akarom megtanulni". Anya házimunka mellett nem ér rá megcsinálni, így is minden más tantárgyból ő csinálja meg neki, ugyanis minden házifeladat írás előtt órás üvöltözés veti kezdetét hasonlóan évek óta, ahol mindig a gyerek nyer és mi szívunk, ugyanis szüleim nem mernek egyeseket bevállalni, mert nem motiválná a tanulásra és azért nem kéne megbuknia sem.

Nekem nem lenne vele bajom, ha egyszer-kétszer rontanának be, hogy akkor hórupp, csináld meg szolga (mint ahogy mindig berontanak a szobámba), de ez a folyamatos kötelezés már az idegeimre megy. Nem tagadhatom meg, mert hogy testvérem és kötelességem kisegítenem 0-24-es szolgálatban szüleim szerint. Nem érdekli őket, hogy nekem is van házim, nekem is lenne pihenésre igényem. Ha pedig nem szeretném neki többet megírni, akkor minden nap üljek le vele órákat és tanítsam meg az aznapi anyagot (mert az is kötelességem lenne), ha már órákon nem figyel és akkor majd őmaga megírja.

Mivel lehetne sikeresen megtagadni a segítségnyújtást?



2021. szept. 23. 19:54
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
93%

Nekem egyetlen egyszer segített testvérem a háziban. Másolo feladat volt es csak akkor mehettunk az udvarra tollasozni miutan kesz voltunk a házival. Segített hogy minél előbb játszhassunk. Kovetkezo nap rajott a tanar mindenki elott csunyan megszegyenített.


Nekem akkoriban nehezseget okoztak ilyen feladatok mert atszoktattak bal kézrol jobbra es eleinte tukorírassal írtam es emiatt nehezebben is tanultam mert osszezavart es lassabb is voltam. Soha nem csinaltak meg helyettem a hazit se anyukam se testverem nem is vartam el tőlük de akkor abban az egy helyzetben csabitobb volt a jo ido es a tollas labda es az otlet hogy testverem segít. Sőt anyukám tanult is velünk, kikérdezte az anyagot de mindig én csináltam a házit.


Nektek is tanulni kéne vele, így segíteni. Nem megírni helyette.

2021. szept. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 A kérdező kommentje:
Képtelenség vele itthon a tanulásról beszélni sajnos. Hallani sem akar róla. Már többször is berendelt hozzá anya, hogy üljünk le, tanuljuk meg a történelmet, stb. Mindig üvöltözés lett a vége belőle és semmi előrehaladás, mert hogy őt ez nem érdekli és neki ne mondja meg senki, hogy mit csináljon.
2021. szept. 23. 21:04
 23/50 anonim ***** válasza:
92%
Martin, aki azt írta, írj regényt az életetekről, nem mondott butaságot. Meggazdagodnál belőle. Iksz forintért árulnád e-könyvként.
2021. szept. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
87%
Sőt, folytatásonként is árulhatnád, Hasek is úgy írta a Svejket.
2021. szept. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:
Hát de kit érdekelne egy random ember élete 23-as.
2021. szept. 23. 21:09
 26/50 anonim ***** válasza:
95%
Tarts ki, mikor a húgodról olvasok az egy az egyben olyan mintha az öcsémről írtad volna. Pont így volt nálunk is, én írtam a háziját, sőt az online suli alatt a dolgozatait is... engem csak a költözés mentett ki ebből a helyzetből, addig amíg ott vagy te sem fogsz szabadulni. Arra gyúrj minél előbb, hogy elmehess onnan.
2021. szept. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
91%
Martin, az emberek szeretik a botrányos történeteket, hidd el, volna rá vevő sok.
2021. szept. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:
Akár. Észben tartom, lehet egy nap lesz rá motivációm és megírom a könyvet.
2021. szept. 23. 21:14
 29/50 anonim ***** válasza:
93%

Martin, … költözz el!

Valami BDSM klubban csak találsz valakit, aki egy ilyen mazochista kisfiúra bukik


[link]

2021. szept. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
94%
Dolgozni ki fog helyette járni, ha nem lesz hozzá kedve?
2021. szept. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!