Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viszonyúljak egy olyan...

Hogyan viszonyúljak egy olyan anyához, aki kimondja a gyerekeinek azt, hogy a gyerekvállalással es az apámmal mennyire elszúrta az életét?

Figyelt kérdés

Édesanyám egy nagyon frusztrált, negativ, roszhiszemű személyiség, aki sokszor hangoztatja azt, hogy a házasság és a gyerekvállalás, majd a válás, mennyire tönkre tette az életét. Minden jelenlegi problémájáért a családját okolja. Sosem töltött velünk sok időt, minden velünk kapcsolatos eseményt problémaként élt meg, és ennek megfelelően nem volt benne empátia, se öröm, csak a frusztráció es a szomorúság. Apámat nagyon sokszor szidta nekünk, és néha minket is, ha valamiben hasonlítottunk rá. Egész gyerekkoromban csak takarítani láttam, és a tv-t nézni. Ehiszem hogy nehéz volt egyedülálló anyaként felnevelni több gyereket, és emiatt nem volt magánélete, de szerintem akkor is szemétség a saját hibáit rajtunk levernie. Ha meglát pl. Egy fiatal kismamát, akkor egyből őt is elkezdi lesajnálni, hogy ezzel most tönkre tette az életét. Nem szereti a gyerekeket. Minden családi ünnepségen is rájön a dili, és magában örjöng, azert hogy sütnie kell valamit. Megjegyzem, mi is kivesszük a részünket, de ő minden ünnepséget elront ezzel. El sem tudnám őt képzelni unokázni..Csak is egyetlen vágya van, hogy ujra úgy élhessen mint egy tinédzser. Minden anyai feladatát csak is megfelelési kényszerből csinálja. Más egyedülálló anya is ennyire kifejezi a frusztráltságát a már felnőtt gyerekeinek? És kimondja, hogy az életét teljesen elszúrta, es megbánta a családdal? Én valahol sajnálom, de számomra ez a viselkedés nagyon lehangoló, bűntudatkeltő, kellemetlen és elszomorító..


23N



2021. szept. 25. 12:12
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
81%

Én is érzek ilyet és sztm sokan, hogy ha nem lenne a gyerekem, akkor könyebb lenne. De! Én soha nem a gyereken vezetem le ezt! Nekem Ő szent és sose szeretnék így fájdalmat okozni Neki.

Okozott Nekem apám eleget.

Költözz el és egy darabig ne is látogasd. Akkor talán kicsit kapcsol, mind a ketőtök jobb lesz így.

Értem, hogy Neked ez fáj, de Te is lehetsz ilyen helyzetbe majd.

2021. szept. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:
Kedves mindenki! Köszönöm szépen ezt a sok választ,mindenkinek megy a zöld! Egy kis kiegészítés még: Édesanyám azért szűlt többször, mert ő a gyerekekkel akarta megmenteni a rossz házasságát. Azt hitte, hogy majd a gyerekek megoldják a nem műkődő házasságát. A saját elvárására szűlt. Apám pedig sosem szerette őt, csak végig kihasználta és bántalmazta. Apámnak az is a baja volt hogy nem született fia, és a lányai közül csak azokat szereti, akik rá hasonlítanak. Én megértem édesanyám frusztrációját, és hogy elszúrta az életét apámmal és velünk, de szerintem akkor sem szabadna ezzel a gyerekekben bűntudatot es rossz érzéseket keltenie, hiszen ez az ő döntése volt akkor, nem a miénk.
2021. szept. 26. 13:19
 33/34 anonim ***** válasza:
65%

Ezt kéne megmutatni azoknak, akik nem bírják felfogni, hogy nem való mindenkinek a gyerekvállalás. Ez lesz az eredménye.

Szerintem igaza van anyukádnak és jogosan érzi úgy, hogy elcseszte az életét. Az természetesen nem jogos, hogy rajtatok vezeti le, de az érzésein nem fog tudni változtatni.

Én a helyetekben nem kötelezném rá, hogy sütögessen meg unokázzon, az unokát nem ő vállalta, nincs kötelezettsége felé. Ha sütit akartok enni az összejövetelen, süssetek magatoknak.

2021. szept. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Az élet fáj. Ha nő vagy, még jobban. Ha feleség, anya vagy, akkor nem lesz más, csak a kötekességek, feladatok. Persze egy gyermek csoda és szépség, de az a dok kötelezettség és gond, ami vele jár, ezt elfedi. Kinek jobban, kinek kevésbé. Van egy kétévesem meg egy kamasz, a kicsi most kezdte a bölcsit, én vissza a munkába. Leírom a hétvégém. Nincs segítségünk, nagymama. Péntek du. hazaértem, boltból jöttem, hűtőbe pakolás. Hűtő koszos, gyors hűtőtakarítás. Utána mosás, vagy már nem is tudom. Hétvégén főzés mindkét nap, takarítás, kiságyszétszedés-eladás, másik gyerekágy vásárlás, letakarítása, mert használt volt. Közben mosás, teregetés, ruhahajtogatás. Vasárnap tudtunk egy órát biciklizni, de mi az az egy óra. Az induláskor meg úgy mindig vitatkozni a kicsivel, pelenkázas, öltözködés, folyamatosan harcolni vele, hogy fújja az orrát. Most én vagyok vele táppénzen, múlt héten férjem volt, ki tudja, a munkáltató fogja-e ezt hosszú távon kultiválni. Ma reggel is 6-kor keltem, két kávé, mosogatógépbe pakolás, nagynak szendvics, mosás, leszáradt ruhák hajtogatása. Kicsi felkelt, újra könyörögni neki, orrfújás, öltözés.

És ez mind nöként főleg neked jut. Mert bár a férjem maximálisan ellátja a kicsit, de ő nem hadakozik vele, hogy fújja az orrát. Ő nem fog nekiállni hűtőt takarítani. Őt nem fogja idegesíteni, hogy koszos a konyhapadló. A férfiak nagy része csak akkor takarít magától, ha már nagyon nagy a kosz. Mindig minden neked kell eszedben legyen, ami a háztartás, ami a gyerek, és ez ku.va fárasztó.

Vannak nők, akiket ez éltet, akiknek ez nem gond, észre se veszik, de vannak nők, akiknek igen. Nem mert lusták, hanem mert más érdekelné őket, könyv, hivatás, sport bármi. Csak ezeket nehéz összeegyeztetni a családanya szereppel, szerintem nagyon kevés embernek sikerül.


Ma már kinyílt az élet, tudatosabban tudunk élni nőként is, de régen nem így volt, anyukád sodródott az árral csupán.

2021. szept. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!