Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viszonyúljak egy olyan...

Hogyan viszonyúljak egy olyan anyához, aki kimondja a gyerekeinek azt, hogy a gyerekvállalással es az apámmal mennyire elszúrta az életét?

Figyelt kérdés

Édesanyám egy nagyon frusztrált, negativ, roszhiszemű személyiség, aki sokszor hangoztatja azt, hogy a házasság és a gyerekvállalás, majd a válás, mennyire tönkre tette az életét. Minden jelenlegi problémájáért a családját okolja. Sosem töltött velünk sok időt, minden velünk kapcsolatos eseményt problémaként élt meg, és ennek megfelelően nem volt benne empátia, se öröm, csak a frusztráció es a szomorúság. Apámat nagyon sokszor szidta nekünk, és néha minket is, ha valamiben hasonlítottunk rá. Egész gyerekkoromban csak takarítani láttam, és a tv-t nézni. Ehiszem hogy nehéz volt egyedülálló anyaként felnevelni több gyereket, és emiatt nem volt magánélete, de szerintem akkor is szemétség a saját hibáit rajtunk levernie. Ha meglát pl. Egy fiatal kismamát, akkor egyből őt is elkezdi lesajnálni, hogy ezzel most tönkre tette az életét. Nem szereti a gyerekeket. Minden családi ünnepségen is rájön a dili, és magában örjöng, azert hogy sütnie kell valamit. Megjegyzem, mi is kivesszük a részünket, de ő minden ünnepséget elront ezzel. El sem tudnám őt képzelni unokázni..Csak is egyetlen vágya van, hogy ujra úgy élhessen mint egy tinédzser. Minden anyai feladatát csak is megfelelési kényszerből csinálja. Más egyedülálló anya is ennyire kifejezi a frusztráltságát a már felnőtt gyerekeinek? És kimondja, hogy az életét teljesen elszúrta, es megbánta a családdal? Én valahol sajnálom, de számomra ez a viselkedés nagyon lehangoló, bűntudatkeltő, kellemetlen és elszomorító..


23N



2021. szept. 25. 12:12
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
38%
Kérdező, anyukád is itt van a Gyakorin (18, 20).
2021. szept. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
59%
Hogyne hogyne... hisz mindenki más úgy gondolkodhat csak és kizárólag mint te.
2021. szept. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
46%
Gondolom ugymond kezdenek rajta kijönni az évek alatt felgyülemlett dolgok. :(
2021. szept. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
85%
17.37-es, nekem úgy tűnik, sokkal inkább problémás a világlátása itt a válaszolók többségének, mint nekem. Az nem alakoskodás, ha az ember nem tolja bele a gyereke arcába folyton folyvást, hogy áldozattal járt a felnevelése, már csak azért sem, mert nem ő kérte, hogy megszülessen, így kifejezetten bántó ezt felhánytorgatni nekik. Tiszteljük már annyira a saját gyerekünket, hogy a frusztrációinkkal nem keserítjük meg az életét! Az Olimpiai aranyérmet sem adják áldozatok nélkül, mégse azt szokás kidomborítani, hogy évekig minden nap meg kellett küzdeni érte a kemény edzésekkel, ami bizony fájdalommal is jár, pedig ez is a része az eredménynek. Ha engem a szüleim azzal traktálnának, hogy tönkretettem az életüket, mert megszülettem, én bizony rájuk csapnám az ajtót és nem zsarolásból, hanem azért, mert mélyen megbántottnak érezném magam.
2021. szept. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
24%
Vagy csak nem ítélkezik a válaszolók többsége egy ismeretlen életút felett. Helyesen.
2021. szept. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen mindegy, milyen az életútja az anyának, ha bevállalta, hogy megszüli a gyerekét, onnantól felelősséget vállalt és azzal árt neki, ha közli vele, kár volt megszületnie. Ehhez nem kell agysebésznek lenni, hogy ilyet ne tegyen egy szülő még akkor se, ha sajnos így érez.
2021. szept. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért hiszem azt, hogy rá lett beszélve. Sok helyen olvasni ilyen sztorikat (fb - I regret having children oldal), de ott az emberek titkolják. A saját döntéseink miatt általában csendben szenvedünk, ha rászedtek, akkor panaszkodunk. Persze lehet vitatkozni, hogy ő döntött, de előre tudni, hogy milyen leszel anyaként olyan, mint egy üres szerződést aláírni.
2021. szept. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
85%

"onnantól felelősséget vállalt"


AZért milyen érdekes, hogy ezt soha nem dörgölik a férfiak orra alá. nem csodálom, hogy néhány nőnek tele a hócipője.

2021. szept. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
92%
22.32-es, normális körökben az apák is felelősséget vállalnak. Az én családomban és a barátaim körében egy olyan férfi sincs, aki ne gondoskodna a gyerekeiről és a társadalom nagyobb része nagyon is megveti az olyan apát (is), akik megtagadják a gyerekeik felnevelését.
2021. szept. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Anyukád bele lett ebbe a helyzetbe kényszerítve, ennek ellenére nagyon nagyon csúnya dolog titeket hibáztatni,mert pont a gyerekek nem tehetnek a dolgokról.

És ettől van még egy rosszabb helyzet,pl az én anyám szerint(pedig ugyan úgy utálja az egészet)egy anyának az a dolga ,hogy feláldozza magát az anyaság oltárán.Szerinte ha egy nőnek gyereke születik, az onnantól semminek nem örülhet, semmit nem élvezhet,semmi mást nem csinálhat, csak munka-gyerek-háztartás szentháromságba létezhet,és azt is úgy hogy éjjel alvás helyett takarít és főz.Mindenki aki máshogy csinálja,az kb elhanyagolja,sőt életveszélybe sodorja a gyerekét.Szerinte az anyaságba igenis bele kell dögleni(és persze mi tehetünk róla,hogy ő kicsinálta magát,ezt számtalanszor mi is megkaptuk).

A mai napig ilyen,pedig 45 éves leszek, tesóm 39,családos anyák vagyunk, és semmi beszélgetés, semmi veszekedés, semmi nem használ.

Sehol sem érzi jól magát, semmit sem élvez, akkor sem ha a kisujját sem kell megmozdítani,mindenen zsörtölődik,és elvárná,hogy mi is szarul éljük meg az anyaságot.

Az anyaság kő kemény feladat különben,és ha még ha sz@r férjet is választasz, akkor extrán kőkemény,mert még vele is kínlódhatsz.

Próbálj meg beszélni anyukáddal,hogy miket élvezett fiatal korában?hogyan képzeli el ha kirepültök?bátorítsd hogy éljen, hogy kezdjen hobbiba.Sosem késő belekezdeni valamibe amit élvez.Én hegedülni fogok megtanulni, ha nyugdíjas leszek:-)

2021. szept. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!