Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viszonyúljak egy olyan...

Hogyan viszonyúljak egy olyan anyához, aki kimondja a gyerekeinek azt, hogy a gyerekvállalással es az apámmal mennyire elszúrta az életét?

Figyelt kérdés

Édesanyám egy nagyon frusztrált, negativ, roszhiszemű személyiség, aki sokszor hangoztatja azt, hogy a házasság és a gyerekvállalás, majd a válás, mennyire tönkre tette az életét. Minden jelenlegi problémájáért a családját okolja. Sosem töltött velünk sok időt, minden velünk kapcsolatos eseményt problémaként élt meg, és ennek megfelelően nem volt benne empátia, se öröm, csak a frusztráció es a szomorúság. Apámat nagyon sokszor szidta nekünk, és néha minket is, ha valamiben hasonlítottunk rá. Egész gyerekkoromban csak takarítani láttam, és a tv-t nézni. Ehiszem hogy nehéz volt egyedülálló anyaként felnevelni több gyereket, és emiatt nem volt magánélete, de szerintem akkor is szemétség a saját hibáit rajtunk levernie. Ha meglát pl. Egy fiatal kismamát, akkor egyből őt is elkezdi lesajnálni, hogy ezzel most tönkre tette az életét. Nem szereti a gyerekeket. Minden családi ünnepségen is rájön a dili, és magában örjöng, azert hogy sütnie kell valamit. Megjegyzem, mi is kivesszük a részünket, de ő minden ünnepséget elront ezzel. El sem tudnám őt képzelni unokázni..Csak is egyetlen vágya van, hogy ujra úgy élhessen mint egy tinédzser. Minden anyai feladatát csak is megfelelési kényszerből csinálja. Más egyedülálló anya is ennyire kifejezi a frusztráltságát a már felnőtt gyerekeinek? És kimondja, hogy az életét teljesen elszúrta, es megbánta a családdal? Én valahol sajnálom, de számomra ez a viselkedés nagyon lehangoló, bűntudatkeltő, kellemetlen és elszomorító..


23N



2021. szept. 25. 12:12
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
85%

Van egy gyermekem, nem egyedül nevelem, de át tudom érezni édesanyád helyzetét. Segítség nélkül egyedül maradt, az apád nem tudni mennyit segített neki, tényleg el tudom képzelni, hogy önmagára nem maradt ideje. Ha pedig soha nem szeretett sütni/főzni, akkor persze, hogy teher az ünnepi sütögetés.

Viszont az is érthető, hogy egy gyereket ez nem vigasztal, érthető, ha negatívan éli meg. Sajnos nem könnyű helyzet, viszont mivel már 23 éves vagy, nem kell többet mártírkodnia. Biztasd, hogy pótolja a kimaradt dolgokat, ha maradt még barátnője, akivel megtegeti. Vagy szerezzen újakat, csatlakozzon kiránduló csoportokhoz, sportoljon, stb.

2021. szept. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
86%
Anyád valószínűleg a társadalmi, rokoni, esetleg apád nyomására szült gyereket. Még benne van a pakliban az is, hogy így tudtak házat/lakást építeni/venni mert így kaptak hitelt. Megértem, hogy neked ez fáj, főleg hogy nem te kéredzkedtél a világra, de egy kicsit gondolj bele anyud helyzetébe. Te sem örülnél ha valamibe belekényszerítenének lelkileg vagy anyagilag. Te tudnád szívvel-lélekkel csinálni? Nem hiszem! Fogadd el, hogy anyád ilyen és költözz el ha tudsz. Örülj neki hogy élsz, és ha egyszer oda jutsz, te viselkedj másképp a gyerekeddel, vagy rájössz hogy ez mégsem olyan könnyű és még rosszabb leszel mint ő.
2021. szept. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
72%

Felnőtt emberek vagytok és még most is anyátok nyakán csüngtök?

Amíg nincs gyereketek fel sem tudjátok fogni mennyi lemondással és nehézséggel jár még úgy is ha van az embernek egy párja. Ha pedig egyedül maradt az nem csoda, hogy tönkre tette lelkileg anyádat. Adjátok meg neki a lehetőséget, hogy csináljon amit szeretne. Családi ünnepségre lehet pékségből is venni valamit vagy te is süthetsz egy pitét. Szerintem, csak tele a töke mindennel is.

2021. szept. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
82%

Én nem gyerekkel hanem a kutyámmal tapasztalom, hogy milyen ideges, ingerlékeny és türelmetlen vagyok már akkor ha nem marad valamicske énidőm, amikor nem kötelessegeket végzek, hanem olyat ami kikapcsol, boldoggá tesz, lenyugtat. Ilyenkor van hogy a kutyámmal szemben is felemelem a hangom, amit persze mindig azonnal meg is bánok.

És a gyerek sokkal-sokkal nagyobb munka mint egy kutyát gondozni, nevelgetni, főleg egyedül! Ha ehhez elképzelem még hogy anyukád külső hatásra ment bele hogy jó, legyen gyerek, talán épp apukád nyaggatására (velem az exem viselkedett így, de persze kiálltam magamért még ha nehéz is volt, egyébként se tudom mit akart amikor sokszor a velem való program helyett is haverokhoz ment és a felelősségtől menekült mint a tűztől)...

Esetleg beszélhetnél egy szakemberrel, hiszen ami történt nem a te hibád, de biztos vagyok benne hogy nyomot hagyott rajtad.

(Egyébként az én szüleimnek sem kellett volna gyereket vállalni, apukám lelépett, anyukámat alig láttam boldognak, elégedettnek, mindig szomorú volt. Engem is elhanyagoltak. Nem mondták így ki, de szerintem nagyon is megbánták, hogy lettem valahogy úgy ahogy te írod. De miután anyukám is elköltözött, valamennyit javult a kapcsolatunk.)

2021. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
*Mármint anyukámmal javult, apámat nem érdeklem, fut a nők után. Félreérthetően írtam.
2021. szept. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
92%
Ha jól gondolom, anyukád 50 körül lehet, talán még annyi sincs. Ebben a korban is lehet még párt találni, barátkozni, új dolgokba kezdeni, aktív életet élni. Próbáld ebbe az irányba terelni ajándékokkal, ötletekkel.
2021. szept. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

"Más egyedülálló anya is ennyire kifejezi a frusztráltságát a már felnőtt gyerekeinek?"


Anyukád baja nem az, hogy egyedülálló, hanem hogy nem akart gyereket. Pont azért nem vállalok gyereket, mert így látom gyerekkel a jövőmet. Neki is biztos mondták, hogy "a sajátodat szeretni fogod". Hát nem biztos, és nézd, mennyi élet ment ebbe tönkre.

2021. szept. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
85%
"Más egyedülálló anya is ennyire kifejezi a frusztráltságát a már felnőtt gyerekeinek?" Csak ha nem hazudik. mert társadalmi elvárás az anyaságot habos-babos boldogságnak beállítani, holott igazából rohadt sok kínlódással meg szenvedéssel jár, amit nagyon sokszor a saját gyerek érzéketlensége okoz. A pasikat nem is említem, hisz a többségének alap hogy szarnak bele a gyerek körüli dolgokba akkor is ha nem lépnek le. .
2021. szept. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
46%
Két felőtt gyermekem anyjaként (akiket részben egyedül neveltem fel), biztosan állíthatom, nem minden anya érzi úgy, hogy nem érte meg a sok nehézséget az, hogy legyenek gyermekei. Igen, vannak viták, konfliktusok, de sokkal üresebb, sivárabb lenne az életem nélkülük még úgy is, hogy valószínűleg több pénz jutott volna magamra. Nem hiszem, hogy a szülők többsége úgy gondolja, úgy viselkedik, mint anyukád, és szerintem anyukád is megbánnás 100x is az összes sértő szavát, ha nem nyitnátok rá az ajtót egy jó darabig ezekért a szavaként. Azt tanácsolom, ültssétek le és beszélgessetek el arról, mit okoz nektek ezzel, hátha feleszmél. Még ha így is gondolja, hogy a gyermekvállalással az élete el lett rontva, át kellene értékelnie ezt, mert ezzel felesleges fájdalmat okoz Nektek, de magának is.
2021. szept. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
32%
Vagyis utolsó, szerinted titkolni kéne a rossz dolgokat a gyerek elől.... és hamis képet adni a valóságról, mert a szülőnek nem szabad hogy baja legyen, az csak arra jó hogy mások nyűgét is magára vegye? Ha neki van baja, akkor meg alakoskodjon, különben zsarolják meg a gyerekei hogy le se fogják szarni? Állítólagos szülő létedre elég érdekes a világfelfogásod.
2021. szept. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!