Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülőnek mennyi beleszólása...

A szülőnek mennyi beleszólása van abba, ha a felnőtt gyereke külföldre költözik (saját pénzből)?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, éltem külföldön, de látom az itteni viszonyokat. A mai 50-60 közötti generációnak semmi segítsége nem lesz idős korára (maximum a gyerek fizeti a repjegyet meg a bejárónőt otthonra) mellette ápolhatja az idős szülőket, és dolgozhat. Klasszikus nagyszülők nem lesznek, max ha 1000 kilométert vezetnek Tirolba vagy kirepülnek Londonba a Wizzairrel. Nagyszüleim kicsit drasztikusabban állnak ehhez a témához, ők rámcsapták az ajtót, amikor kiköltöztem Hollandiába és arra íratták a házukat aki elsőnek alapított családot (morálisan ezt megtehetik-e)? Ugyanakkor Nyugaton azt láttam, hogy teljesen természetes a gyereket holland egyetemre küldeni Angliából például vagy hogy a gyereket amerikai multi veszi magához. Ez is érdekel, hogy miért van
2021. okt. 2. 11:02
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
83%
Neked hatalmas. A nagyszuleidnek meg nem. Engedtessék már meg, hogy mindenkinek meg légyen a maga véleménye arról, hogy mi az, ami számára nem elfogadható. A nagyszuleidnek joga volt úgy dönteni. Pont. Neked jogod volt elköltözni. Pont. A kommentem meg annak a valaszadonal szolt, aki nem tenne különbségét a gyerekei között. De, tenne. Mindenki tenne, csak épp mindenkinél más az ok meg a határ.
2021. okt. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
42%
Lehet azt gondolják, a baba miatt a kicsinek nagyobb szüksége van rá, ha neked nincs vagy nem lesz gyereked ,ígyos úgyis rájuk fog szállni az örökség. Egy gyerekes család több kiadás, több felelősség, ha egymagad vagy az teljesen más , könnyebben el tartod magad.
2021. okt. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
25%
4: 1)Ez nem kizárás/kitagadás. A nagyszülő ilyen értelemben nem számít. Hagyhatja a vagyonát az elo szulodre is, vagy nagybátyjadra, vagy akire akarja, pl. egy macskas alapítványra. Sőt, életében is felélheti. Ma erre iratom, holnap arra a vagyont. A tulajdonnal való rendelkezés(i jog) erősebb az erkölcsi képzelgéseknel. Megtámadni ilyen címen a végrendeletet nem lehet. 2)Aki jó valamiben, itthon is tud akkora karriert csinálni, hogy többet keressen, mint nyugati rabszolgaként kamucégeknél, vagy kint tanuljon az esetek 99%- ában nem a világ 15 elitegyeteme egyikén, hanem a jobb Bp-i egyetemeknél rosszabb, követelmény nélküli egópumpáló kamuegyetemeken. Egy mohamedán, multikulti, kereszténygyulolo, rothadó, erkölcstelen Európában.
2021. okt. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim válasza:
91%
Nincs beleszólása. Az "amíg az én 🍞-rem eszed" és az "amíg az én 🏡-amban laksz" itt nem áll meg...😁
2021. okt. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
12. De ezt nem tudhatta 5 éve. Megmondták, hogy arra íratjak a hazat aki elsonek hazasodik vagy lesz gyereke, mert egy gyerek sincsen a csaladban
2021. okt. 2. 11:34
 16/43 anonim ***** válasza:
90%
És? Még mindig nem értem mi a problémád. Az én nagyanyám anno azt mondta, amelyik unokája először hazasodik, az kap egy automata mosógépet ajándékba. Bumm. Nem én voltam az első. És?
2021. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
91%
Nyugi nekem azért àtkozzàk a négyéves lanyomat az unokatestvéreim mert én apoltam a nagyit és megkaptam a hàzàt meg a pincét. 8 évig àpoltam demens volt. 39 vagyok kinézek 50.-nek. Minden gyereke lemondott az örökségről. Otthon halt meg 94 éves volt.
2021. okt. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
Bocsi utolsó. Az teljesen más. Te megérdemled. De 1. nálunk ez negatív diszkrimánció, és azért csinálták, hogy a többiek NE örököl Jenei 2. Rám rámcsapták az ajtót mert elköltöztem
2021. okt. 2. 12:13
 19/43 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem lepjél tovâbb. Lelkileg jobb lesz.
2021. okt. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
74%
ÉS????? Most mit vársz? Jaj, szegény pici Janika/Julika, milyen gonoszak a nagyszüleid, utyuliputyuli. Most jobb? Te enm felnőtt vagy véletlenül? Viselked úgy.
2021. okt. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!